Jakie sektory czeka mobilna rewolucja?

WNPZapotrzebowanie na dokładne dane w czasie rzeczywistym i potrzeba zwiększenia szybkości inwentaryzacji w łańcuchu dostaw doprowadziły do szybkiego przyjęcia mobilnych technik komputerowych w produkcji, magazynowaniu, dystrybucji, logistyce, transporcie oraz serwisie wykonywanym w terenie - zauważa Ryszard Krawczyński, główny konsultant ds. sprzedaży aplikacji do zarządzania produkcją w Oracle Polska.
 
 
{MosModule module=WiadomościSFA_Dzial}
 
Jak wskazuje nasz rozmówca, komputery przenośne włączone do sieci przez radio, w połączeniu z technikami automatycznej identyfikacji (np. kodowanie kreskowe) pozwalają, aby wykonanie czynności (np. wybieranie jednostki, zliczanie lokalizacji, itp.) było ujednolicone z jej zapisem w systemie informacyjnym.

Podejście oparte na takim założeniu eliminuje źródła błędów, ogranicza zwłokę, zwiększa wydajność i w bardzo dużym stopniu ogranicza złożoność całego procesu biznesowego – przekonuje Ryszard Krawczyński. - Użytkownicy mogą zakończyć dystrybucję, produkcję, i transakcje ilościowe z każdego punktu wewnątrz i na zewnątrz zakładu. Jedno urządzenie przenośne może zastąpić kilka komputerów stacjonarnych. Urządzenia przenośne mogą zostać przydzielone użytkownikom, ograniczając zależność od nieporęcznych PC.

Przedstawiciel Oracle wyjaśnia, że urządzenia przenośne umożliwiają użytkownikom wprowadzanie transakcji i wykonywanie zapytań w czasie rzeczywistym w punkcie użycia.

Zatwierdzenie transakcji ma miejsce online, co natychmiastowo identyfikuje niewłaściwe dane - mówi. - Informacje inwentaryzacyjne czasu rzeczywistego poprawiają jakość współpracy łańcucha dostaw, pozwalają na dokładniejsze realizowanie zamówień klientów i optymalizują produkcyjne oraz magazynowe rozkłady czynności i zasobów.

Rozwiązania mobilne będą, zdaniem Ryszarda Krawczyńskiego, rozwijać się głównie w sektorach B2B, np. takich jak dystrybucja, spedycja, transport, czy magazynowanie.

Znajdą zastosowanie także w sektorze publicznym, np. w jednostkach ochrony zdrowia, w policji, służbach ratunkowych, straży pożarnej oraz zakładach opieki społecznej, czy urzędach administracji państwowej - podsumowuje.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top