Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Streamsoft liderem rynku ERP wg raportu DIS 2016

STREAMSOFTRaport DIS „Wdrożenia systemów ERP 2016” nie pozostawia wątpliwości co do liderskiej pozycji Streamsoft Prestiż na rynku rozwiązań IT. W segmencie średnich ERP ten system zgarnia aż 28,3% rynku. Co więcej firma przebojem wkracza w klasę premium, plasując się z systemem Streamsoft Verto w czołówce dostawców oprogramowania dla dużych firm po zaledwie 4 latach obecności na rynku.


  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Przytoczony wynik procentowy nie pozostawia wątpliwości, że system ERP Streamsoft Prestiż jest najchętniej wybieranym narzędziem do zintegrowanego zarządzania zasobami przedsiębiorstw średniej wielkości. Tym samym Streamsoft, polski producent IT dla biznesu, obronił pozycję lidera segmentu średnich ERP i — uwaga — po raz 7 z rzędu zajął 1 miejsce w swojej kategorii.
 
STREAMSOFT ERP
 Wyróżniki Streamsoft Prestiż to przede wszystkim rozbudowane moduły Zarządzania Produkcją i Handlowo- Magazynowy, które wspomagają i koordynują kluczowe etapy procesów produkcyjnych, logistycznych oraz sprzedażowych. Kluczem do sukcesu firmy Streamsoft jest więc znajomość specyficznych potrzeb firm o profilu produkcyjnym oraz handlowym i umiejętność dopasowania do nich rozwiązań informatycznych.

Wyniki raportu DIS rokrocznie omawiają szczegółowo rozwój poszczególnych rozwiązań klasy ERP. Publikacja podaje, że Streamsoft Prestiż został w 2016 roku poddany ponad 300 zmianom programistycznym. Objęły one moduły: Zarządzanie Produkcją 3.0, Handlowo-Magazynowy, Finsnsowo-Księgowy, Kadry-Płace, Rozrachunki oraz Logistyka. Lider rynku, planując rozwój swojego produktu, postawił na nowoczesny interface, ale również na nowe funkcje, związane m.in. z obsługą wystandaryzowanego pliku JPK, rozwojem importu kursów walut w formacie XML czy organizowaniem danych powiązanych z obszarem produkcji.

Wielki sukces w zestawieniu DIS odnotował również drugi czołowy produkt ERP firmy Streamsoft — Streamsoft Verto. Został on zaliczony przez badaczy rynku do grona tzw. dużych ERP (do tej grupy metoda badawcza zalicza systemy dla których iloraz ogólnej liczby użytkowników końcowych przypadających na dany produkt i liczby jego wszystkich aktywnych wdrożeń przekracza 35). Wcześniej to narzędzie IT należało, tak samo jak Streamsoft Prestiż, do grupy średnich ERP. Warto podkreślić skalę tego awansu — Streamsoft Verto doczekał się przekwalifikowania w produkt klasy premium po zaledwie 4 latach obecności na rynku. Do tego zyskał od razu wynik 8,2% udziałów, osiągając z marszu miejsce w czołówce zestawienia liczby wdrożeń u nowych klientów w 2016 roku.

Przypomnijmy, że Streamsoft Verto jest systemem ERP dedykowanym rynkom e-commerce, retail oraz firmom projektowym. Dlaczego sprawdza się w tych branżach? Kluczowe znaczenie ma jego architektura, która została oparta na autorskiej platformie Streamsoft Next. Jest to zestaw narzędzi programistycznych gwarantujących opcję kompleksowej i spójnej rozbudowy systemu o rozwiązania indywidualne dla danej branży lub klienta. Zezwala to na tzw. dużą skalowalność systemu Streamsoft Verto, a to m.in. nią powinny cechować się produkty przeznaczone dla firm dużych (w których liczba pracowników przekracza 250).

Pełna wersja reaportu dostępna do pobrania: kliknij tutaj

Źródło: www.streamsoft.pl
loading...
loading...
loading...

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki...

Dyrektorzy finansowi odegrają kluczową rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw – wynika z...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250