Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Sensowne połączenie w Profim daje efekty

EQ SYSTEMStopień wykonania planów produkcyjnych sięgający 98%, wzrost dziennej produkcji o 55% oraz zwiększenie obrotów firmy o 23% rok do roku. To tylko wybrane korzyści, których osiągnięcie umożliwiło stworzenie, a następnie wdrożenie sensownego połączenie w firmie Profim przez specjalistów EQ System.


  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Specjaliści EQ System byli odpowiedzialni za udoskonalenie obszarów związanych z zarządzaniem produkcją (planowaniem i harmonogramowaniem produkcji oraz jej ewidencją), a następnie za wdrożenie zaawansowanej analityki biznesowej w taki sposób, aby skutecznie wykorzystać potencjał już wcześniej wprowadzonych udoskonaleń. Głównym celem ostatniego etapu projektu było zgromadzenie informacji z różnych obszarów biznesowych oraz odzwierciedlenie powiązań pomiędzy nimi w jednym narzędziu.
Specjaliści EQ System podczas naszej wieloletniej współpracy niejednokrotnie udowodnili, że znają procesy produkcyjne w najmniejszych szczegółach. Co więcej są osobami, które potrafią patrzeć na firmę jako na całość, a nie oderwane od siebie elementy. Dzięki temu są w stanie przewidzieć konsekwencje wdrożonych usprawnień na funkcjonowanie całej organizacji, a tym samym przygotować ją do wykorzystania potencjału wprowadzanych zmian - Przemysław Fernówka, Pełnomocnik Zarządu ds. Systemów Informatycznych
Projekt prowadzony w Profim został podzielony na wyraźne etapy, a każdy z nich poprzedzało opracowanie szczegółowej koncepcji i harmonogramu wprowadzania zmian. Najważniejsza była dbałość o to, aby każdy dział w firmie był przygotowany na usprawnienia, a wykorzystywane systemy na efektywną współpracę (wymianę informacji) między sobą.
Wdrożenie systemu typu Bussines Intelligence, jakim jest Qlik Sense, to logiczna konsekwencja prac, które przeprowadzaliśmy uprzednio. (…) Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Asprova APS. Uważamy, że warto inwestować w to, co najlepsze. To się potem opłaca. Nasz system łączy zlecenia sprzedaży ze zleceniami produkcji, które z kolei są kojarzone z zamówieniami zakupów materiałów i półproduktów. (…) Wcześniej musieliśmy wdrożyć System Realizacji Produkcji oparty na technologii Opera Manufacturing Execution System (MES). Produkcja krzesła czy fotela w naszej fabryce opiera się na kilkudziesięciu operacjach wykonywanych przez różne roboty przemysłowe. Linie produkcyjne złożone są z urządzeń wielu producentów, których sterowanie w każdym przypadku opatrzone jest innym protokołem.

Wdrożone przez EQ System rozwiązanie BI jest doskonałym wsparciem dla wykorzystywanych przez nas systemów APS i MES. Pozwala nam widzieć dużo więcej pomimo tego, że mamy dostęp do dokładnie takich samych danych. System BI polecam wszystkim, którzy chcą analizować szybciej i przede wszystkim bardziej efektywnie, a EQ System tym, którzy chcą mieć pewność, że Qlik Sense im to umożliwi, bo będzie precyzyjnie odzwierciedlał potrzeby biznesowe ich firmy. Tak było w naszym przypadku - Przemysław Fernówka, Pełnomocnik Zarządu ds. Systemów Informatycznych
Wsparcie w postaci nowoczesnych rozwiązań IT, które precyzyjnie odzwierciedlają zarówno procesy produkcyjne, jak i cele biznesowe firmy umożliwia coraz szybsze zbliżanie się do realizacji założeń Industry 4.0 oraz Internetu Rzeczy, a tym samym osiąganie coraz lepszych efektów. W przypadku firmy Profim są one imponujące.

eqsystem artykul

Jestem przekonany, że znajdujemy się w najbardziej zaawansowanym technologicznie przedsiębiorstwie produkcyjnym w Polsce. Może nie jedynym, ale inne mogą być, co najwyżej, tak samo zaawansowane. Wdrożenie systemu zarządzania zapasami Asprova APS jest to wyczyn, jaki udał się jedynie w 3% firm w kraju (…) Stoimy u bram tego, co teoretycy nazywają Gospodarką 4.0. A w zasadzie Profim już tę bramę minął. (…) Jesteśmy o krok od internetu rzeczy, kiedy to maszyny będą się ze sobą komunikować bez udziału człowieka -Marcin Porada, Dyrektor operacyjny, członek zarządu Profim
Źródło: www.eqsystem.pl
loading...
loading...
loading...

Chmura dużym ułatwieniem dla młodych,...

Przenoszenie zasobów firmy do chmury jest dzisiaj jednym z kluczowych elementów cyfrowej...

Małe i średnie firmy coraz częstszym celem...

Cyberprzestępczość jest równie dużym zagrożeniem dla korporacji, jak i małych oraz średnich firm....

Internet rzeczy rośnie w tempie 30 proc....

W kolejnych latach rynek internetu rzeczy będzie się rozwijał w 30-proc. tempie, a w 2021 r. do...

Procesowy ERP w firmie Danstoker

Procesowy ERP w firmie Danstoker

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250