Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Comarch uruchamia usługi księgowe dla mikro i małych firm

Każdy kto ma własną firmę wie, że księgowość, nawet ta podstawowa, potrafi być udręką. Rozliczenia z urzędem skarbowym i ZUS-em, przepisy podatkowe oraz ich poprawna egzekucja to zagadnienia, które wciąż dla wielu przedsiębiorców są tylko problematycznym dodatkiem do prowadzenia biznesu. Comarch uruchomił Usługę Księgową, która pozwoli firmom rozwiązać ten kłopot i w prosty oraz bezpieczny sposób zlecać biurom rachunkowym prowadzenie kompletnej księgowości.

  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Funkcjonalność dostępna jest w systemie Comarch ERP XT, a usługi świadczą wybrane biura podatkowe, które pracują na oprogramowaniu Comarch ERP Optima.

Wybierz biuro rachunkowe i śpij spokojnie

Nowa usługa to narzędzie, które w prosty sposób ma umożliwić przekazanie księgowości do zaufanych i polecanych przez Comarch biur rachunkowych. Jest ona integralną częścią systemu Comarch ERP XT i każdy użytkownik może ją zamówić z poziomu aplikacji.
Usługa księgowa Comarch to idealne rozwiązanie dla jednoosobowych firm, mikroprzedsiębiorstw oraz pracowników kontraktowych. Opiera się na trzech prostych zasadach: wygoda, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo. W ramach usługi klient może w pełni powierzyć swoją rachunkowość firmie księgowej, a w serwisie jedynie monitorować jej pracę. Dodatkowo podejmuje współpracę z doświadczonymi specjalistami, którzy na co dzień pracują na systemach Comarch, co zapewnia najwyższą jakość usług – mówi Aleksander Wojnarowicz, product manager Comarch ERP XT.
Usługa obejmuje prowadzenie i przechowywanie bieżącej dokumentacji rachunkowej w formie elektronicznej, prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych czy też obsługę należności związanych z podatkiem VAT. Dodatkowo księgowy będzie przeliczał zobowiązania podatkowe i wysokość składek ZUS, a także przygotowywał informację o wysokości zaliczek zryczałtowanego podatku dochodowego. W przypadku jakiejkolwiek kontroli organu podatkowego to firma księgowa będzie reprezentować przedsiębiorcę. Każde z biur współpracujących z Comarch w ramach Usługi Księgowej posiada ubezpieczenie OC, które w razie jakiejkolwiek pomyłki pokryje ewentualne roszczenia.

Cała komunikacja oraz obieg dokumentów między przedsiębiorcą a biurem księgowym odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Internetowej Wymiany Dokumentów działającej pomiędzy systemem Comarch ERP XT przedsiębiorcy, a systemem Comarch ERP Optima biura rachunkowego. To mechanizm, który zapewnia bezpieczne przesyłanie danych m.in. z faktur, zaświadczeń, rozliczeń przez serwer, który Comarch, jako pośrednika komunikacyjnego. Przesyłane dane są szyfrowane, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dodatkowo mechanizm daje klientowi możliwość stałego kontaktu z biurem podatkowym. W systemie jest udostępniony panel do rozmowy online z księgowym, który w formie wiadomości może na bieżąco udzielać porad, odpowiadać na pytania czy też przypominać o zadaniach do wykonania: podatkach, składkach do ZUS, itd.

Jak uruchomić usługę?

Po zalogowaniu się na własne konto, przedsiębiorca otrzymuje informację, że może zamówić Usługę Księgową i rozpocząć współpracę z jednym z biur rachunkowych. Wewnątrz programu dostępna jest lista firm księgowych, rekomendowanych przez Comarch. Po wyborze jednej z firm, przedstawiciel biura kontaktuje się z klientem, który po podjęciu decyzji o rozpoczęciu współpracy akceptuje umowę, zaznaczając odpowiednie okienko w programie Comarch ERP XT. Następnie musi dostarczyć pełnomocnictwo, które jest przygotowane z automatu przez system oraz uiścić opłatę. Jak te wszystkie czynności zostaną sfinalizowane, usługa zostaje uruchomiona i przedsiębiorca ma zapewnioną pełną księgowość.

Dobierz pakiet do potrzeb

Księgowość oferowana będzie w dwóch wariantach. Pierwszy pakiet obejmuje obsługę do 10 dokumentów miesięcznie i jego koszt wynosi 159 zł netto. Z kolei przedsiębiorcy, których księgowość obejmuje do 30 dokumentów miesięcznie, mogą wybrać pakiet za 189 zł netto. Za przesłanie każdego dokumentu poza limit przedsiębiorca zapłaci 5 zł. netto. Klient może jednorazowo zapłacić za roczną usługę lub wybrać miesięczny abonament.

Źródło:  COMARCH
loading...
loading...
loading...

Comarch ERP Optima w Lechu Poznań

KKS Lech Poznań to wielokrotny Mistrz Polski w piłce nożnej, który sukcesy odnosi również na niwie...

ERP a idea Industry 4.0

Jaka jest rola systemów ERP w kontekście realizacji idei Przemysłu 4.0? Na ratunek Przemysław...

Soligarno z systemem ERP SAP Business One

Firma Soligarno wybrała system ERP SAP Business One.

Hermes SQL ERP w firmie Elpigaz

Elpigaz, firma specjalizująca się w produkcji gazowych układów zasilania, zbiorników LPG i...

Trzy filary cyfryzacji produkcji

Myśląc o aktualnych trendach w sektorze produkcji jednym tchem można wymienić koncepcję Przemysłu...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
infor300x250
Show Panel
  • eqsystembaner