Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

Wybór oprogramowania do zarządzania serwisem

ifsCzasy, gdy przedsiębiorstwa postrzegały serwis jako niezbędny koszt prowadzenia biznesu, już dawno minęły. W obecnym, dynamicznym środowisku biznesowym, w którym komunikacja i współpraca stanowią element kluczowy nie tylko w obrębie firmy, ale również w pełnym zakresie relacji z użytkownikiem końcowym, serwis staje się wspaniałą platformą do generowania korzyści: następuje przekształcenie generatora kosztów w źródło korzyści i nowy strumień przychodów. Co ważne, staje się on sposobem na wyróżnienie się na tle dynamicznie rozwijającej się konkurencji. Jak powiedział Einstein: „Głównym powołaniem człowieka jest raczej służyć niż zmuszać do posłuchu” – kadra zarządzająca najwyższego szczebla zaczyna z coraz większą powagą patrzeć na świadczenie usług serwisowych jak na element, od którego zależą losy przedsiębiorstwa. W sytuacji, w której konkurencja rośnie, a sprzedaż produktów zaczyna ustępować zarządzaniu cyklem ich eksploatacji, nie można myśleć inaczej.

Czytaj więcej...

SERWICYZACJA W BRANŻY ZARZĄDZANIA SERWISEM W TERENIE

ifsNiskie marże, wzmożona konkurencja oraz rosnące potrzeby klientów na fali rewolucji technologicznej – wszystko to przyczyniło się do istotnej zmiany w obszarze zarządzania serwisem w terenie. Firmy działające w tej branży poszukują innowacyjnych rozwiązań w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i redukcji kosztów. Skutkiem tej zmiany jest zasadnicza zmiana zarządzania usługami serwisowymi w terenie, obejmująca zarówno oczekiwania, jak i funkcjonalność oraz metodykę.

Czytaj więcej...

enova365 Multi

enova365 2016Z systemu ERP enova365 możesz korzystać także za pomocą przeglądarki oraz aplikacji mobilnej. Takie możliwości daje opcja „Multi”, której użytkownicy poza standardową wersją okienkową, mogą cieszyć się nowoczesnym interfejsem, również z poziomu urządzeń mobilnych.

Czytaj więcej...

Quatra Max okiem klientów

Quatra Max jest jednym z polskich systemów klasy ERP, przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Producentem narzędzia jest Sygnity Business Solutions z Grupy Sygnity S.A., za którą stoi 25 lat doświadczenia w dziedzinie wdrażania i integracji biznesowych rozwiązań informatycznych.

Czytaj więcej...

Pracownik dla firmy – firma dla pracownika, portal pracowniczy w systemie ERP

Firmy w swojej działalności coraz powszechniej wykorzystują funkcje systemów ERP związane z obszarem zarządzania kapitałem ludzkim. Przede wszystkim zdecydowała o tym możliwość realizacji indywidualnych potrzeb Klienta przez wybrane systemy ERP w tym zakresie oraz wciąż rosnąca dostępność aplikacji związana z tzw. rewolucją mobilną. Zbudowany przez Sygnity Business Solutions Portal Pracowniczy z powodzeniem działa z autorskim systemem Quatra Max, ale dzięki swojej otwartości może również, współpracować z innym systemem ERP.

Czytaj więcej...

„Kwitnący Biznes” z systemem ERP SAP Business One

altab logo120Firma JMP Flowers już od 10 lat pracuje na zintegrowanym systemie do zarządzania przedsiębiorstwem - SAP Business One. Właśnie mija 10-lecie współpracy JMP z Centrum Serwisowym Altab.

Czytaj więcej...

Nos do technologii

DSRFirmy z branży wyrobów kosmetycznych muszą sprostać wielu wymogom określanym przez normy Unii Europejskiej zawarte m.in. w przepisach dotyczących tzw. Dobrych Praktyk Wytwarzania (GMP – Good Manufacturing Practices). Ich działalność operacyjna podlega ścisłej kontroli, zwłaszcza w obszarze produkcji i jakości. Nowe regulacje, dynamiczne zmiany na rynku, presja konkurencyjna zwiększa konieczność wsparcia działalności firm z branży kosmetycznej ze strony systemów informatycznych.

Czytaj więcej...

Drugie życie projektu IT po wdrożeniu. Rola serwisu w systemach SAP

Wdrożenie złożonego systemu informatycznego w firmie to często ogromne przedsięwzięcie, wymagające wielu miesięcy pracy i zaangażowania zespołu konsultantów. Po udanej implementacji system staje się istotnym elementem funkcjonowania przedsiębiorstwa. W tym momencie konsultanci wdrożeniowi ustępują pola zespołowi serwisowemu, który odpowiada za utrzymanie i rozwiązywanie bieżących problemów. Jak wygląda drugie życie rozwiązań IT?

Czytaj więcej...

CYBERLUSTRO DLA PRZEMYSŁU – FORCAM ABC

Firma Forcam, światowej klasy producent systemu do zarządzania produkcją, opracowała White Paper, dotyczący najnowszej wersji systemu cyber-fizycznego Factory Framework – Release 5. Forcam informuje w nim o kluczowych zaletach oprogramowania, które spełnia wymogi koncepcji Industry 4.0, oferując technologię „In Memory“, Big Data w czasie rzeczywistym oraz możliwości cloud computing.
Załączniki:
Pobierz plik (FORCAM-WHITEPAPER-UK_PL.pdf)FORCAM-WHITEPAPER-UK_PL.pdf[ ]745 kB

Czytaj więcej...

Jak usprawnić zarządzanie uczelniami?
nowoczesne rozwiązania IT w życiu każdej placówki

UNIT4 TETAŚwiat nowych technologii rozwija się w zawrotnym tempie. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i sprawniejszych rozwiązań. Z drugiej strony mamy środowisko polskich, tradycyjnych uczelni wyższych – niektórych z ponad 100-letnią tradycją, które dopiero odkrywają możliwości wykorzystania IT we własnej działalności. Jak połączyć nowoczesność z tradycją i ułatwić zarządzanie placówkami uczelni wyższych?

Czytaj więcej...

Korzyści ERP dla dyrektorów finansowych

TODISNowoczesny i zintegrowany system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) to operacyjny oraz finansowy kręgosłup firmy, który wspiera każdy obszar biznesu i łańcucha wartości. Szeroka funkcjonalność systemu wpływa na jego przewagę nad typowymi rozwiązaniami do zarządzania finansami, które automatyzują jedynie pojedyncze operacje biznesowe, a nie cały wieloetapowy proces.

Czytaj więcej...

Poprawa efektywności w branży metalowej

sente logoDla każdej firmy produkcyjnej największy wpływ na rentowność mają dwa obszary: sprzedaży i produkcji. W tym artykule przyjrzymy się temu, gdzie są pola największych wyzwań i w jaki sposób menedżerowie mogą poradzić sobie z nimi. Oto trzy obszary, którymi warto się zająć w firmie produkcyjnej.

Czytaj więcej...

Jak przyspieszyć rozwój firmy i uniknąć efektu „klęski urodzaju”?

Prowadząc biznes każdy przedsiębiorca pragnie odnieść sukces. Sprzedawać więcej, produkować szybciej, wyprzedzać konkurencję. Czy rozwój firmy może spędzać sen z powiek? Okazuje się, że tak.

Czytaj więcej...

IFS APPLICATIONS™ dla energetyki i przedsiębiorstw użyteczności publicznej

ROZWIĄZANIA OPARTE NA DOŚWIADCZENIU

IFSIFS jest jedynym globalnym dostawcą oprogramowania biznesowego, który zaczynał działalność od rozwijania systemu do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (Enterprise Asset Management - EAM), przeznaczonego dla sektora energetyki i usług użyteczności publicznej.

Czytaj więcej...

Gardens ERP w punktach sprzedaży

gardensGardens Point of Sale dostarcza rozwiązania odpowiadające za właściwe i skuteczne zarządzanie w punkcie sprzedaży detalicznej. Aplikacja współpracuje z terminalami POS i jest w pełni zintegrowana z systemem Gardens ERP. Jej zadaniem jest optymalizacja i automatyzacja procesu sprzedaży detalicznej, przez co obsługa klienta staje się bardziej intuicyjna. Aplikacja POS obsługuje wszystkie typy paneli dotykowych i zawiera narzędzia analityczne i raportujące.
 

Czytaj więcej...

Analiza danych od ręki i dla wszystkich

SAS® Visual Analytics to narzędzie Business Intelligence nowej generacji, które daje użytkownikom biznesowym możliwość samodzielnej wizualnej eksploracji i analizy danych. Dzięki wysoce wydajnej architekturze in-memory wyniki analiz nawet olbrzymich zbiorów danych są dostępne w ciągu kilku sekund.

Czytaj więcej...

Wielkie pytania, na które warto znaleźć odpowiedzi

Jeszcze 10 lat temu skompletowanie ludzkiego genomu kosztowało 100 mln USD. Dziś jest to zaledwie ok. 10 tys. USD. Rozwój technologii i możliwości, jakie one niosą, umożliwia zadawanie coraz bardziej odważnych pytań, analizowania coraz większych zbiorów danych.
 

Czytaj więcej...

Zarządzanie informacją – jak efektywnie kierować przepływem informacji w firmie?

STIGO - ERP - ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄWspółczesna literatura dotycząca przedsiębiorstw przekonuje, że informacja jest podstawą funkcjonowania każdej jednostki organizacyjnej. Zapotrzebowanie na informacje jest dziś bardzo duże. Mnogość i ogólnodostępność źródeł pozyskiwania danych wzrasta wraz z postępem technologii, a razem z nim tzw. szum informacyjny, czyli niewyselekcjonowany zbiór informacji.

Czytaj więcej...

Zwiększanie korzyści biznesowych dzięki innowacjom

IFS - ERPCzy wiesz, jakie nowe trendy mogłyby pomóc Twojej firmie? I jak przełożyć innowacje na korzyści biznesowe? Warto zadać swojemu partnerowi w dziedzinie IT pytanie o rozwiązania odpowiednie dla danej branży oraz jego przewidywania dotyczące praktycznego — i korzystnego — zastosowania innowacji.
Załączniki:
Pobierz plik (2013_05_27_Korzyści_z_innowacji.pdf)2013_05_27_Korzyści_z_innowacji.pdf[ ]239 kB

Czytaj więcej...

Wdrożenie SAP CRM szybciej i taniej

Od maja br. w ofercie 7milowego jest dostępny pakiet SPRINT CRM. Nowe rozwiązanie zawiera najważniejsze, gotowe do użycia funkcje SAP CRM z zakresu marketingu, sprzedaży i serwisu. Zarządzanie relacjami z klientami wreszcie może zyskać nową jakość, i to za rozsądną cenę.

Czytaj więcej...

Zmiany jutra zaczynają się dzisiaj

IFSAnalitycy przewidują, że za kilka lat 50% aplikacji biznesowych będzie dostępnych za pośrednictwem urządzeń przenośnych. Mobilność to już nie „pieśń przyszłości". Najwyższy czas zoptymalizować sposób korzystania z technologii mobilnych w firmie i ująć je w strategii biznesowej.
 
Załączniki:
Pobierz plik (2013_04_23_Broszura_Rozwiązania mobilne_IFS.pdf)Rozwiązania mobilne IFS[Rozwiązania mobilne IFS]549 kB

Czytaj więcej...

Dlaczego QlikView nie potrzebuje hurtowni danych?

Jednym z wyróżników systemów klasy BI In-Memory jest fakt, iż tego typu oprogramowania nie potrzebuje hurtowni danych. Przyjrzyjmy się zatem jak w praktyce wygląda logika tej koncepcji, bazując na przykładzie innowacyjnego systemu QlikView. Producent tego oprogramowania: firma QlikTech podkreśla, że szybkość przetwarzania danych, wielość systemów i formatów danych źródłowych wcale nie wymaga architektury rodem z tradycyjnych systemów BI. Dlaczego?

Czytaj więcej...

Dynamiczna optymalizacja planowania pracy serwisantów w terenie

WITAMY W ŚWIECIE CIĄGŁEJ OPTYMALIZACJI

IFS - ERP, systemy ERP, CRM, IFS 360 SchedulingOpracowujemy unikatowe produkty do planowania i harmonogramowania alokowania personelu. Mechanizmy programistyczne pozwalające na bieżąco reagować na każdą zmianę warunków zewnętrznych oraz dostęp do informacji, które umożliwiają wprowadzanie ulepszeń podnoszących jakość świadczonych usług.
 

Czytaj więcej...

Co nowego w systemie ERP Comarch Egeria 6.0?

COMARCH - ERP, systemy ERPW systemie ERP Comarch Egeria został zaprojektowany i wykonany nowy moduł Zakupy dedykowany do planowania, realizacji i kontroli zakupów. Moduł zakupy z oczywistych względów jest w pełni zintegrowany z pozostałymi modułami systemu Comarch Egeria, takimi jak Remonty i obsługa techniczna, Projekty (In¬westycje) i Controlling co w rezultacie pozwala w sposób efektywny prowadzić proces planowania i kontroli zakupów na każdym etapie realizacji

Czytaj więcej...

Strzelanina w magazynie..

czyli… kolektory danych w służbie magazynierów

COMARCH - ERP, systemy ERPMagazyn to miejsce w firmie, gdzie zawsze sporo się dzieje. Ciągłe przyjęcia, wydania, przygotowanie wysyłek, okresowe inwentaryzacje – wszystkie te procesy wymagają zarówno szybkości, jak i precyzji. Z życia codziennego wiemy, że szybko nie znaczy dokładnie. Jednak okazuje się, że to wcale nie musi być prawda.

Czytaj więcej...

System ERP w obszarze produkcji

SAGE - ERP - SYSTEMY ERPWdrażanie systemu ERP w każdej firmie jest sporym wyzwaniem. Nie ma dwóch identycznych wdrożeń systemów ERP , tak samo jak nie ma dwóch takich samych przedsiębiorstw. Choć wiele składowych procesu wdrożeniowego jest bardzo podobnych - bez względu na charakter działalności przedsiębiorstwa - to zawsze można znaleźć kilka elementów specyficznych dla firm produkcyjnych.

Czytaj więcej...

Pełna kontrola procesów magazynowych z oprogramowaniem STREAMSOFT

O przewadze konkurencyjnej firmy decyduje jej specyfika, która może wyrażać się w nietypowym sposobie zarządzania, produktach i usługach wyróżniających się na rynku lub w kulturze organizacyjnej. Ważnym zadaniem dla systemu ERP jest uchwycenie tej specyfiki.

Czytaj więcej...

Sprawne zarządzanie firmą budowlaną

Inwestycja w system ERP kluczem do optymalizacji kosztów oraz oszczędności czasu pracy w branży budowlanej.

Czytaj więcej...

abas ERP, a globalizacja rynku

SYNTHELIX - ERPKażdego dnia w zmieniającym się świecie pojawiają się nowe możliwości rozwoju firm. Globalizacja, która kiedyś była domeną wyłącznie dużych firm, stała się obecnie również udziałem firm małych i średnich. Przy nieznacznych relatywnie nakładach finansowych małe i średnie firmy tworzą nowe rynki zbytu, dzięki wzrostowi rentowności i konkurencyjności. Ta przemiana polskich firm następuje tym szybciej im wcześniej managerowie zaopatrzą firmę w nowoczesne narzędzie kontroli kosztów i przychodów oraz komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Czytaj więcej...

ERP w branzy chemicznej

Przyglądając się analizom rynkowym i obserwując stabilny poziom wzrostu, śmiało można stwierdzić, że polski przemysł chemiczny to przyszłościowy sektor polskiej gospodarki. W procesie utrzymania dobrej kondycji branży, a nawet w obliczu zbliżającej się drugiej fali kryzysu, skuteczne wsparcie w walce o pozycję na rynku stanowią nowoczesne rozwiązania IT.

Załączniki:
Pobierz plik (EPICOR_ERP_w_branży_chemicznej.pdf)EPICOR W BRANŻY CHEMICZNEJ[ ]2378 kB

Czytaj więcej...

Nowa generacja rozwiązań ERP
Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy

COMARCH - ERP, systemy ERP, Business IntelligenceRozwój rozwiązań klasy ERP dla sektora małych i średnich firm jest jednym z kluczowych obszarów aktywności Comarch nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Współpracujemy bardzo blisko z naszymi partnerami, analitykami oraz oczywiście – co najważniejsze – klientami, stale inwestujemy w badania i rozwój (R&D) najnowocześniejszych technologii, które pomagają naszym klientom poprawiać efektywność biznesu.
Załączniki:
Pobierz plik (WhitepaperPAC_PL.pdf)Nowa generacja rozwiązań ERP[ ]237 kB

Czytaj więcej...

YAVEON jako doskonała platforma zarządzania dla firm branży „Life&Science

Branża "Life&Science" stanowi jedną z najbardziej innowacyjnych branż w przemyśle państw wysokorozwiniętych. W Polsce nazwa branży „Life&Science” nie ma odpowiednika w terminologii gospodarczej. Branża „Life&Science” obejmuje zarówno farmacje, kosmetykę oraz biotechnologie. Branżę „Life&Science” cechuje wysoki poziom absorpcji myśli naukowych oraz wykorzystania patentów i wynalazków. Również szerokie wykorzystanie systemów informatycznych świadczy o innowacyjności procesowej i produktowej tej branży.

Czytaj więcej...

Media społecznościowe + CRM = CRMspołecznościowy

Media społecznościowe zdobyły silną pozycję jako nowa forma komunikacji, co ma daleko idące konsekwencje dla współczesnych przedsiębiorstw. Wymiana pomysłów i opinii jest dziś łatwiejsza niż kiedykolwiek dotąd, a portale społecznościowe mogą pozytywnie lub negatywnie wpływać na opinię społeczną, wartość marki i satysfakcję klientów.

Czytaj więcej...

QlikView – nieustanny rozwój

QlikView – jedno z najnowocześniejszych rozwiązań Business Intelligence na rynku – stale się rozwija i powiększa bazę klientów. Przełomowa wersja nr 10 zawierająca nowe funkcjonalności, aplikacje na urządzenia mobilne oraz awans do kwadratu liderów w raporcie Gartnera to tylko niektóre z ostatnich osiągnięć, którymi może się pochwalić QlikView.

Czytaj więcej...

Faktury pod pełną kontrolą

BPSC - ERPElektroniczna Akceptacja Faktur to uniwersalne rozwiązanie upraszczające rozliczenia niezależnie od branży czy rodzaju prowadzonej działalności. Aplikacja uzupełnia rozwiązania finansowo-księgowe systemu Impuls 5. Dzięki wbudowaniu odpowiednich procedur zapewnia przyspieszenie rozliczenia merytorycznego faktur poprzez bieżącą akceptację dokumentów kosztowych.

Czytaj więcej...

Jak radzić sobie z kryzysem?

EPICOR - ERP, CRM, systemy ERP, zarządzanie zasobami ludzkimiPogarszająca się sytuacja na rynku finansowym w 2008 roku sprawiła, że obecnie polskie przedsiębiorstwa zmuszone są do weryfikacji swoich planów rozwoju i faktycznych wskaźników zwrotu z inwestycji poczynionych w latach poprzednich. Do oceny aktualnej sytuacji firmy, prognozowania i pilnowania krytycznych wskaźników finansowych i operacyjnych niezbędne są narzędzia analityczne.
Załączniki:
Pobierz plik (epicor_jak_sobie_radzic_z_kryzysem.pdf)epicor_jak_sobie_radzic_z_kryzysem.pdf[ ]3356 kB

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki...

Dyrektorzy finansowi odegrają kluczową rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw – wynika z...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250