Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Comarch stworzył pierwszą na świece aplikację wspierającą sprzedaż dedykowaną dla branży horeca

Branża HoReCa obejmująca sektor hotelarski, restauracyjny oraz gastronomiczny jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Firma Comarch, w ramach rodziny systemów wspierających sprzedaż Comarch SFA, stworzyła pierwszą aplikację, która odpowiada na specyficzne wymagania tej właśnie branży.


  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Innowacyjne rozwiązanie stwarza bardzo duże możliwości, pozwala na obsługę i zarządzanie specyficznymi wymaganiami, jakie stawia branża hotelarsko-gastronomiczna. Dzięki nowoczesnej aplikacji mobilnej Comarch SFA Mobile Sales Force pracownicy terenowi mogą stać się ekspertami dysponującymi wiedzą sommelierską czy specjalistami ds. ekskluzywnych alkoholi. Bez konieczności przechodzenia specjalistycznych kursów będą w stanie opowiedzieć o wybranym produkcie, opisać jego charakter, pochodzenie czy sposób leżakowania oraz dobrać pasujące do niego potrawy. Z poziomu aplikacji dostępny jest kreator karty menu (np. win czy drinków) dzięki któremu po uzgodnieniu dedykowanej dla danego lokalu oferty, dostosowanej do serwowanych w nim posiłków, istnieje możliwość skomponowania i zamówienia spersonalizowanego menu. Ponadto aplikacja posiada inne funkcjonalności istotne w kanale HoReCa: rozbudowana możliwość zarządzania materiałami marketingowymi POS, która m.in. na rejestruje ilość wstawionych lodówek czy wydanych szklanek oraz kieliszków.

Stawiając na kompleksowość usług, rozwiązanie wspiera różne kanały obsługi klienta, w tym również pracowników Centrum Obsługi Klienta, którzy w codziennej pracy korzystają z aplikacji Comarch SFA Online Sales Support – Call Center. Aplikacja wspiera działania sprzedażowe przez dostęp do schematów rozmów, kampanii marketingowych oraz dedykowanych promocji i ofert specjalnych. Dzięki integracji z systemem mobilnym pracownicy call center będą mieli pełną wiedzę o kliencie, dostęp do historii współpracy oraz możliwość umawiania wizyt doradców mobilnych. Przedstawiciele natomiast staną się doskonale poinformowanymi doradcami z dostępem do pełnej historii współpracy z klientem (zarówno własnej jak i innych pracowników).

Wykorzystanie dwóch aplikacji (Comarch SFA Mobile Sales Force oraz Comarch SFA Online Sales Support) powoduje zaistnienie efektu synergii, dzięki któremu zmienia się charakter pracy pracownika terenowego, odwiedzającego punkty sprzedaży. Żmudny proces generowania zamówień może zostać przeniesiony na pracownika call center. W ten sposób przedstawiciel handlowy będzie mógł się skupić na badaniach merchandisingowych, zarządzaniu materiałami POSM a także działaniach poprawiających spłacanie należności.

Kolejnym atutem aplikacji jest integracja z Comarch Beacon, co ma szczególne zastosowanie w branży HoReCa, gdyż umożliwia zaproszenie klientów do lokalu, dodatkowo zachęcając ich poprzez wysyłanie informacji o zbliżających się eventach czy możliwości skorzystania z ofert specjalnych, budowanie zaangażowania oraz zbieranie cennych informacji o konsumentach czy też tworzenie rozmaitych konkursów. Beacony również doskonale sprawdzą się jako element zarządzania materiałami POS rejestrując chociażby temperaturę, w jakiej przechowywane są, a następnie serwowane klientom, wina czy inne alkohole.

Comarch Sales Force Apps dla HoReCa to połączenie nowoczesnej technologii, wiedzy i doświadczenia naszych klientów w celu sprostania specyficznym wymaganiom branży hotelarsko-gastronomicznej oraz zaspokojenia potrzeb tej niszy rynkowej.

Źródło: COMARCH
loading...

 

Chmura czy… chmura?
Oto jest pytanie

Podchodząc do tematu Chmury, można wybierać między hurraoptymizmem a entuzjazmem. Fala zwolenników Chmury jest tak wielka, że ci, którzy usiłują choćby delikatnie powątpiewać w jej potrzebę i znaczenie, postrzegani są jak maruderzy, przywiązani do archaicznych rozwiązań. Takie zjawisko zawsze towarzyszy nowym technologiom i modelom biznesowym. Wystarczy spojrzeć na pierwsze lata XXI wieku…
 
loading...
loading...

Comarch ERP Optima w Lechu Poznań

KKS Lech Poznań to wielokrotny Mistrz Polski w piłce nożnej, który sukcesy odnosi również na niwie...

ERP a idea Industry 4.0

Jaka jest rola systemów ERP w kontekście realizacji idei Przemysłu 4.0? Na ratunek Przemysław...

Soligarno z systemem ERP SAP Business One

Firma Soligarno wybrała system ERP SAP Business One.

Hermes SQL ERP w firmie Elpigaz

Elpigaz, firma specjalizująca się w produkcji gazowych układów zasilania, zbiorników LPG i...

Trzy filary cyfryzacji produkcji

Myśląc o aktualnych trendach w sektorze produkcji jednym tchem można wymienić koncepcję Przemysłu...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
infor300x250
Show Panel
  • eqsystembaner