Już za kilka miesięcy na dobre pożegnamy się z papierowymi L4. Z czym wiążą się nowe przepisy i jakie ułatwienia przygotowaliśmy dla wszystkich naszych Klientów? Zapraszamy do lektury materiału przygotowanego przez Jarosława Sokalskiego - Eksperta SIMPLE oraz Product Managera obszaru Zarządzanie Personelem.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Na czym polegają E-zwolnienia?

Wprowadzenie elektronicznej formy to duże ułatwienie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. W praktyce lekarz wystawiający elektroniczne zwolnienie e-ZLA, po jego podpisaniu z wykorzystaniem kwalifikowanego certyfikatu z ZUS lub profilu zaufanego ePUAP, prześle je drogą elektroniczną do ZUS. Zdejmuje to obowiązek dostarczenia osobiście zwolnienia do kadr, a zarówno pracownik, jak i pracodawca zyskują dostęp do wszystkich e-zwolnień na swoim profilu PUE ZUS. Cały proces dzięki temu trwa znacznie krócej. Taką samą drogą będzie można składać elektronicznie prośby do ZUS lub wyjaśnienia dotyczące przetwarzanych dokumentów.

Jak przygotować się do obowiązkowych E-zwolnień?

Obowiązek E-zwolnień niesie ze sobą również szereg zmian w dotychczasowej pracy działu kadrowego. Mimo braku papierowych wersji zwolnień, wpływających do departamentu personalnego, wciąż na pracodawcy pozostaje czynność przeniesienia ich do wykorzystywanego systemu płacowego. Choć sam przepis dotyczący obowiązku gromadzenia zaświadczeń lekarskich w portalu ZUS PUE dla wszystkich płatników jest obowiązkowy, to jednak pobieranie z niego danych, może odbywać się manualnie lub automatycznie. Dlatego z myślą o wygodzie naszych Użytkowników przygotowaliśmy i udostępniliśmy już nową funkcjonalność - e-ZLA, dostępną dla wszystkich Klientów, zarówno pracujących w trybie nadzorowanym, jak i bez niego.

Nowa funkcjonalność umożliwia szybkie i proste zaimportowanie dokumentów e-ZLA z portalu ZUS PUE do bazy, przechowywanie i prezentację zaimportowanych dokumentów oraz eksport do danych ubezpieczonego.

Oprócz ogromnej oszczędności czasu zyskają Państwo również:
 
  • przyśpieszenie procesu rejestracji i rozliczania dokumentów chorobowych w firmie, 
  • kontrolę poprawności wystawionych zwolnień chorobowych z danymi o pracowniku w bazie, w tym o ubezpieczeniu,
  • uniknięcie konieczności korygowania wstecznie list płac, ze względu na nieterminowość dostarczenia dokumentów przez pracowników,
  • automatyczną weryfikację wczytywanych dokumentów z istniejącymi wcześniej nieobecnościami wraz z komunikatem o konfliktach, 
  • informację o błędach merytorycznych importowanych dokumentów z przyśpieszeniem procesu ich wyjaśniania z lekarzem lub ZUS.
 
Wszystkich Klientów zainteresowanych takim udogodnieniem i funkcjonalnością zachęcamy do kontaktu z opiekunem handlowym oraz rezerwowania terminów naszych Konsultantów. – Jarosław Sokalski, Product Manager obszaru Zarządzanie Personelem w SIMPLE S.A.
Źródło: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top