Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

Szanse i wyzwania cyfrowej transformacji przemysłu, sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy i rozwiązania chmurowe podczas Infor Next Polska

Wbrew prognozom futurystycznych filmów z lat 80, „bunt maszyn” nie będzie oznaczał upadku rodzaju ludzkiego, a raczej większe wsparcie dla biznesu w postaci aplikacji, które pomogą zapewnić efektywność wynikająca z większej inteligencji, mniejszego marginesu błędu i rosnącej kontroli nad danymi. Między innymi te tematy poruszyli w tym roku prelegenci Infor Next Polska.

Czytaj więcej...

Produktywność zespołu w cyfrowych czasach

Z danych McKinsey&Company wynika, że luka cyfryzacji w polskim przemyśle wynosi 78% w porównaniu do krajów Europy Zachodniej. Oznacza to konieczność wprowadzania rozwiązań, które sprawią, że polskie firmy nie utracą tworzonej od lat pozycji konkurencyjnej opartej na jakości, terminowości dostaw i dobrej obsłudze klienta. Monitor ERP analizując projekty wdrożenia rozwiązań informatycznych w firmach wytwórczych, stwierdził, że kluczowym elementem jest właściwe zaangażowanie zespołu, który przesądza o efektywności wykorzystania narzędzi IT.

Czytaj więcej...

MŚP na warsztatach IT we Wrocławiu

Prawie 220 przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z województwa dolnośląskiego wzięło udział w bezpłatnych warsztatach we Wrocławiu poświęconych nowym technologiom w biznesie. Organizatorem cyklu wydarzeń Accelerate Your Business, które odbyły się w także w Sopocie i Warszawie, był Microsoft Polska. Spotkania współorganizował Intel, partnerami byli: Dell oraz HP.

Czytaj więcej...

II Forum Nowoczesnej Produkcji - podsumowanie

9–10 listopada 2016 roku w Warszawie odbyła się II edycja Forum Nowoczesnej Produkcji, organizowanego przez firmę MMC Polska. Celem wydarzenia było wspólne dążenie do wypracowania rozwiązań, które skutecznie będą wspierać rozwój innowacyjnego przemysłu w Polsce już w najbliższej przyszłości. Spotkanie to umożliwiło pogłębioną debatę reprezentatywnego grona przedstawicieli zarządów kluczowych spółek, reprezentantów administracji rządowej oraz ekspertów produkcji i nowych technologii.

Czytaj więcej...

simple videoProf. dr hab. Modzelewski o Jednolitym Pliku Kontrolnym

Przeoczyłeś webinarium na temat JPK? Nie jesteś pewien czy Twoja organizacja będzie zobowiązane do wprowadzenia JPK już od 1 lipca?

Czytaj więcej...

simpleJAK ZWIĘKSZYĆ SPRZEDAŻ ZA POMOCĄ ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH SIMPLE?

Przeoczyłeś webinarium na temat narzędzi informatycznych zwiększających sprzedaż w kanale B2B? Zastanawiasz się w jaki sposób otrzymywać więcej zamówień i usprawnić komunikację z kontrahentami?

Czytaj więcej...

Relacja z III edycji targów IT Future Expo 2015

Po raz pierwszy Wrocław stał się stolicą IT, a to wszystko za sprawą targów IT Future Expo, które odbyły się 26 listopada 2015 roku na Stadionie Wrocław.

Czytaj więcej...

SAP Forum Polska 2015 zakończone

Dobiegło końca SAP Forum Polska 2015 - „Discover Simple” - doroczne spotkanie liderów biznesu organizowane przez SAP Polska – lidera polskiego rynku aplikacji biznesowych. W licznych debatach, prezentacjach i wystąpieniach wzięło udział ponad 500 gości.

Czytaj więcej...

Gwiazdy światowej sceny SQL Server

sqlday 2014W dniach 11-13 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyło się największe w tej części Europy wydarzenie poświęcone tematom związanym z SQL Server – konferencja SQLDay 2015. Do Wrocławia przyjechało 400 programistów i administratorów baz danych, inżynierów oprogramowania oraz specjalistów Business Intelligence. Na uczestników konferencji czekało 5 sesji warsztatowych oraz ponad 30 sesji tematycznych. W gronie prelegentów znalazły się światowe autorytety z dziedziny technologii SQL Server oraz baz danych m.in. Adam Machanic, Alberto Ferrari oraz Klaus Aschenbrenner.

Czytaj więcej...

Ponad 700 uczestników konferencji Microsoft Dynamics dla Biznesu 2015

W dniach 12-13 maja br. w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się największa konferencja firmy Microsoft na temat aplikacji biznesowych w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń firmy w tym roku. Spotkanie „Microsoft Dynamics dla Biznesu 2015” zgromadziło kilkuset obecnych i potencjalnych klientów Microsoft Dynamics AX, CRM i NAV, a także partnerów firmy, którzy wzbogacili swoją wiedzę na temat najnowszych rozwiązań Dynamics, zapoznali się z przykładami wdrożeń zrealizowanych w przedsiębiorstwach różnej wielkości oraz wymienili doświadczenia na temat najnowszych trendów technologicznych związanych z chmurą, nowoczesną analityką biznesową oraz mobilnością.

Czytaj więcej...

Open Source jako siła napędowa przedsiębiorczości i innowacyjności w Polsce

23 kwietnia odbyło się święto dla wszystkich entuzjastów idei Open Source. Od 2008 roku konferencja Open Source Day gromadzi w Warszawie największe polskie i zagraniczne autorytety z zakresu otwartego oprogramowania i systemu Linuks. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z największych w Europie. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, a głównym partnerem technologicznym całego wydarzenia była firma IBM – amerykański gigant z branży IT. Pomysłodawcami i organizatorami Open Source Day są firmy B2B oraz Linux Polska. Tegoroczna edycja konferencji koncentrowała się głównie na najnowszych trendach w Open Source takich jak: OpenStack, BigData, NoSQL, security. Jakie są wnioski po ósmej edycji Open Source Day?

Czytaj więcej...

Relacja z sympozjum dla Instytutów

W dniach 14-15.01.2015 odbyło się kolejne już szkolenie z cyklu Efektywne zarządzanie budżetem przygotowanego przez Grupę Kapitałową SIMPLE przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. Tematem styczniowego sympozjum było „Zarządzanie kosztami projektów naukowo – badawczych”. Uczestnikami projektu były osoby zaangażowane w proces realizacji i rozliczania projektów naukowo – badawczych.

Czytaj więcej...

Za nami konferencja SQLDay Lite 2014

W dniach 14-15 listopada, w Hotelu Focus w Lublinie odbyła się konferencja SQLDay Lite 2014, która była największym w Polsce spotkaniem poświęconym tematom związanym z SQL Server. Do Lublina przyjechało prawie 200 programistów i administratorów baz danych, inżynierów oprogramowania oraz specjalistów Business Intelligence. W gronie prelegentów znaleźli się najlepsi eksperci z dziedziny SQL Server oraz baz danych tacy jak Łukasz Grala, Maciej Pilecki czy Damian Widera.

Czytaj więcej...

Druga edycja spotkania Data Center for Business za nami

Specyfika projektów Data Center, problemy w trakcie realizacji, możliwości pozyskania wsparcia finansowego- te i wiele innych tematów było przedmiotem dyskusji podczas drugiej edycji spotkania Data Center for Business.

Czytaj więcej...

Oracle Day 2014 za nami

Rekordowa liczba ponad 600 uczestników wzięło udział w obradach konferencji Oracle Day, która odbyła się 5 listopada w Warszawie.

Czytaj więcej...

RELACJA – MANUFACTURING SUMMIT 2014

To był dzień wielu zaskoczeń. Konferencja Manufacturing Summit 2014, która odbyła się 6 listopada 2014 roku w hotelu Sound Garden w Warszawie, zaskoczyła organizatorów dużą ilością gości, gości ciekawą tematyką wystąpień, a wszystkich zgromadzonych klimatem sprzyjającym nawiązywaniu nowych kontaktów, poszerzaniu wiedzy i poszukiwaniu sposobów na poprawę efektywności firm produkcyjnych.

Czytaj więcej...

Relacja z debaty eksperckiej branży motoryzacyjnej

Branża motoryzacyjna w 2014 roku odnotowuje rekordowy wzrost sprzedaży, który kształtuje się na poziomie 4 % w skali miesiąca. Dynamika produkcji wzrosła aż o 10 % w stosunku do roku ubiegłego. Doskonała lokalizacja Polski w centrum Europy, ponad 600 zakładów produkujących części samochodowe, a co za tym idzie – niskie koszty transportu, czy też rozbudowana infrastruktura drogowa – to tylko kilka zalet dobrych warunków dla rozwoju branży automotive. Dlatego też w 2014 roku planowane jest otwarcie kolejnych zakładów produkcyjnych przez zagranicznych potentatów.

Czytaj więcej...

Relacja z debaty: Informatyzacja przedsiębiorstw produkcyjnych sektora kosmetycznego

businesspenetrationPolskie kosmetyki trafiają do ponad 130 krajów świata m.in. do odległych miejsc, takich jak Trinidad i Tobago, Nowa Zelandia czy Chile. W ciągu ostatnich dziesięciu lat eksport kosmetyków wzrósł pięciokrotnie. W 2013 roku rynek przemysłu kosmetycznego odnotował wzrost o 2% i osiągnął wartość niemal 20 miliardów zł. Analitycy prognozują, że do 2016 roku wartość ta wzrośnie do 23 miliardów złotych, czyli około 4% rocznie.

Czytaj więcej...

Relacja: IT Future Export 2014

itfuture targi10 czerwca miała miejsce uroczysta Gala IT Future Awards, podczas której wyłoniono laureatów konkursu Liderzy IT 2014 oraz wręczono nagrody w 17 kategoriach. Galę uświetnił występ Pauliny Czapli - finalistki programu MBTM. Wyjątkowy nastrój tego wieczoru, niewątpliwie sprzyjał owocnym rozmowom kuluarowym. Podczas Gali, mieliśmy przyjemność gościć między innymi Prezesów, decydentów, ekspertów branżowych oraz regulatorów rynku polskiego jak i międzynarodowego, którzy bezpośrednio wpływają na kształt sektora informatycznego.
 

Czytaj więcej...

Trzeci MakoLab Semantic Day za nami

MakoLab SA już po raz trzeci zorganizowała MakoLab Semantic Day – doroczne spotkanie poświęcone tematyce Semantic Web. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Search & Finance”. Wiceprezes MakoLab SA – dr Mirosław Sopek wygłosił krótki wykład wprowadzający słuchaczy w zagadnienia sieci semantycznych, a światowej sławy eksperci – David Amerland, Dennis E. Wisnosky oraz Martin Hepp po raz pierwszy w Polsce opowiedzieli o zmianach, które niesie ze sobą Semantic Web, jak też o tym jak Web 3.0 wpłynie na prowadzenie biznesu.

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

Trzy filary cyfryzacji produkcji

Myśląc o aktualnych trendach w sektorze produkcji jednym tchem można wymienić koncepcję Przemysłu...

Debata o RODO i JPK

30 listopada w studiu TVN odbyła się debata poświęcona dwóm dużym zmianom, które czekają w...

Strefa Eksperta BPSC: Zwinna środa #6

O inspekcji i adaptacji w Scrum, w 6 już odcinku Zwinnej środy, mówi Stanisław Drosio.

Platforma Dystrybucyjna EDU-książka Sp. z...

Przykładem przedsiębiorstwa, które od lat pracuje na systemie SAP Business One jest Platforma...

SAGE rośnie w Polsce szybciej niż rynek

Sage notuje w Polsce rekordowo wysokie wyniki. Polski oddział spółki uzyskał w roku fiskalnym 2017...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner