Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2021 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2022r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
MICHAŁ GÓRECKO PREZES ZARZĄDU BPSCNasze cele na 2022 są zbieżne z celami ustalonymi na ubiegły rok. Mamy określone założenia budżetowe i sprzedażowe, które chcielibyśmy zrealizować. Jestem zadowolony z tego, jak poradziliśmy sobie w ubiegłym roku. Zarówno pod względem operacyjnym, jak i sprzedażowym. Nie tylko utrzymaliśmy stan posiadania, ale w niełatwym okresie pozyskaliśmy kolejnych klientów i podpisaliśmy nowe kontrakty.
 

Michał Górecko - Prezes Zarządu, BPSC

 


 

Piotr Ciski  Prezes Zarządu SymfoniaW 2021 roku w ponad 25 letniej historii Symfonii nastąpiły największe do tej pory zmiany. Po 15 latach w Grupie Sage zmieniliśmy inwestora, przechodząc pod skrzydła Mid Europa Partners. Dzięki temu mogliśmy skupić się tylko na polskim rynku i postawić na intensywny rozwój oprogramowania dedykowanego polskim przedsiębiorcom, ale też uzupełnienie portfolio, by nasz klient miał wszystko czego potrzebuje w jednym miejscu.
 

Piotr Ciski - Prezes Zarządu, Symfonia

 


 

Piotr Śledź  Prezes Zarządu IT.Integro2021 był kolejnym rokiem wyzwań zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla całej branży systemów informatycznych. W 2022 będziemy obserwować umocnienie trendów cyfrowej transformacji i rosnącą rolę technologii w świecie biznesu, który wciąż będzie zwiększał popyt na nowoczesne rozwiązania. Dostawcy systemów ERP uważnie badają potrzeby przedsiębiorstw i odpowiadają na nie, wprowadzając nowe modele dostarczania oprogramowania.


Piotr Śledź - Prezes Zarządu, IT.Integro

 


 

Dariusz Chojnacki Prezes Zarządu StreamsoftDążenie do innowacji, projektowanie coraz bardziej intuicyjnych i wydajnych rozwiązań IT, odpowiadających na wymogi mobilnego biznesu, ale także dostosowanie systemów do dużych zmian legislacyjnych. Ciągły wzrost naszych Klientów oraz rozwój i dalsza ekspansja Streamsoft na rynku ERP. Tak w skrócie upłynął nam rok 2021.

Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft

 

 


 

Jakub Czyżkowski Partner Zarządzający SenteOd dwóch lat rynek zmienia się dynamiczniej niż kiedykolwiek. Transformacja cyfrowa nabrała zawrotnego tempa, a polskie firmy coraz intensywniej wdrażają zmiany w swoich organizacjach. Przeprowadziliśmy w 2021 roku z ramienia Sente i Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu badanie stopnia wdrożenia cyfrowej transformacji w polskich firmach handlowych. Wyniki pokazały nam, że aż 69% firm planuje wdrażać kolejne rozwiązania z zakresu transformacji w ciągu 2 lat. To jasny znak, że 2022 rok będzie stał pod znakiem intensywnej implementacji projektów cyfryzacji.
 

Jakub Czyżkowski - Partner Zarządzający, Sente

 


Paweł Jędrusik Dyrektor Sprzedaży Aplikacji, OracleJeśli mówimy o podsumowaniu minionego roku w aspekcie rynku aplikacji biznesowych, to jest oczywiste, że największy wpływ miała tu pandemia COVID-19, która na całym świecie trwale odmieniła pracę, pracowników i biznes. Analitycy rynku zwracają jednak uwagę, że pandemia tylko przyspieszyła trendy, które zostały zapoczątkowane dużo wcześniej – należy do nich na przykład konieczność budowania elastycznych modeli biznesowych umożliwiających łatwe modyfikacje w systemach wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP/EPM/SCM/PLM/CRM), co pozwala na ich dostosowanie do gwałtownych i nieoczekiwanych zmian rynkowych..


Paweł Jędrusik - Dyrektor sprzedaży aplikacji w Oracle Polska

 

Thomas Duschek Prezes i dyrektor zarządzający SAP Początek roku 2022, szczególnie w Polsce, pokazuje, że kwestie transformacji energetycznej i transformacji cyfrowej są bardziej krytyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Wkrótce wejdziemy w trzeci rok pandemii i myślę, że już teraz doskonale widać, że najbardziej odporne firmy to te, które wykorzystały technologię do transformacji swoich procesów biznesowych.

Thomas Duschek - Prezes i dyrektor zarządzający, SAP.

 

 


 

Grzegorz Wikierski Head of Sales proALPHAproALPHA jest wiodącym dostawcą w obszarze systemów ERP dedykowanych dla firm produkcyjnych. W tym roku Grupa proALPHA będzie obchodziła 30-lecie działalności, co czyni nas jednym z najbardziej doświadczonych dostawców w tym sektorze. Okrągły jubileusz stał się doskonałą okazją do opracowania i prezentacji nowej strategii grupy na najbliższe dziesięciolecie. .

Grzegorz Wikierski - Head of Sales, proALPHA

 

 


 

Piotr Krzysztoporski Vice Prezes mindboxRok 2021 był z oczywistych względów kontynuacją trendów jakie miały swój początek w roku 2020. Praca naszego działu wdrożeń ERP niemal w 100% odbywała się zdalnie. Oczywiście od wielu lat coraz więcej zadań w ramach obsługi systemów ERP realizowaliśmy łącząc się z serwerami klientów z naszego biura, ale w 2021 mieliśmy przykład, że całe wdrożenie – łącznie z analizą, przygotowaniem prototypu, szkoleniami i testami odbyło się zdalnie.


Piotr Krzysztoporski - Vice Prezes, ERP & Intelligent Processes Practice Director - mindbox

 


 

Hanna Kurek Microsoft Dynamics 365 Business Group Lead MicrosoftW minionym roku klienci poszukiwali rozwiązań, które poza zestawem typowych dla systemu ERP funkcjonalności, oferowały przede wszystkim, elastyczność, skalowalność oraz intuicyjność. System ERP to część szerszego kontekstu zarówno na poziomie architektury informatycznej, jak i w wymiarze procesowym. Na znaczeniu zyskały możliwości adopcyjne i czas niezbędny na uruchomienie nowego systemu. W rozmowach z klientami wybrzmiewała potrzeba, by system ERP pozwalał na szybkie modyfikacje i dostosowania, które w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie będą nieuniknione.


Hanna Kurek - Microsoft Dynamics 365 Business Group Lead - Microsoft

 


 

Michał Buda Prezes Zarządu DahliaMaticPandemia COVID-19 zrewolucjonizowała rynek i przyspieszyła transformację cyfrową w wielu przedsiębiorstwach. Po nieplanowanych wyzwaniach i początkowej niepewności tego, jaki przyjmie on kształt w 2021 roku nadszedł czas na stabilizację i wypracowanie best practise funkcjonowania w nowej, post pandemicznej rzeczywistości. Firmy, bogatsze o nowe doświadczenia powracają do planowania i realizacji celów długofalowych. Rynek zrozumiał, że dobrze i sprawnie przeprowadzona digitalizacja przedsiębiorstwa daje bezpieczeństwo funkcjonowania w nowych realiach. Na rynku ERP dostawcy powracają do zawieszonych przez pandemię planów zastosowania rozwiązań chmurowych. I to temu zagadnieniu najwięcej uwagi będzie poświęcone w 2022r.


Michał Buda - Prezes Zarządu - DahliaMatic


 

Filip Fludra Sales Manager Poland ExactZa nami pierwszy rok, w którym w pełni poruszaliśmy się w nowej rzeczywistości. Praca hybrydowa, obostrzenia, zdalne spotkania z klientami, zdalne spotkania wewnątrz firmy. Miniony rok pokazał jak ważnym jest posiadanie w firmie jednego centralnego narzędzia, które dawałoby kompleksowy obraz wszystkiego, co dzieje się w firmie w sposób prosty, czytelny i uporządkowany..
 

Filip Fludra - Sales Manager Poland - Exact

 


 

Natasz Rabsztyn-Piekarska Marketing Manager iPCCCiągłe problemy logistyczne, restrykcje związane z pandemią, podwyżki cen surowców, presja zrównoważonej produkcji i niskoemisyjności, wymaganie innowacyjności produktowych, zwyżki popytu, gwałtowne zmiany zachowań zakupowych konsumentów – to przykłady wyzwań, z którymi mierzą się producenci już od prawie dwóch lat w świecie ogarniętym pandemią. Wyzwania te z pewnością będą prowadziły do redefiniowania działalności biznesu w kolejnych latach.
 
Natasz Rabsztyn-Piekarska - Marketing Manager - iPCC

 

 


 

Wojciech Borkiewicz Kierownik ds. Rozwiązań Comarch ERP ComarchRozwój systemów klasy ERP i tworzenie kolejnych funkcjonalności to dobre informacje dla odbiorców końcowych tych rozwiązań. Producenci IT coraz częściej implementują nowoczesne technologie w swoich produktach, a przedsiębiorcy chętnie po nie sięgają, ponieważ widzą korzyści, jakie przynoszą w kontekście zarządzania poszczególnymi obszarami działalności firmy. Trendem, z którego przedsiębiorcy korzystają jest automatyzacja procesów biznesowych.
 
Wojciech Borkiewicz - Kierownik ds. rozwiązań Comarch ERP - COMARCH

 

 


 

Jadwiga Wojtas Dyrektor produkcji i rozwoju SONETAPrzejście na zdalny model pracy tylko podkreślił potrzebę posiadania dostępu do kluczowych danych firmy przez cały czas i z dowolnego miejsca. Chmura jest naturalnym środowiskiem do tego typu funkcjonowania organizacji pracy. Wiemy, że jest wiele firm na rynku, które do tej pory nie miały technicznej możliwości przekonać się do chmury, w kontekście korzystania z systemu ERP. Obecnie, kiedy samo oprogramowanie nie jest tanie, a alternatywa w postaci miesięcznego abonamentu daje możliwość wejścia każdej firmie w nowoczesne narzędzia, chmura znacząco obniża próg procesu modernizacji firmowego IT.
 

Jadwiga Wojtas - Dyrektor Produkcji i Rozwoju - Soneta

 


 

Bartłomiej Lux,  Prokurent  w CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Przez wiele lat systemy klasy ERP rozwijały się dość wolno. Producenci skupiali się na rozwoju funkcjonalności oraz na dostarczaniu modułów, które obejmowały kolejne obszary biznesowe przedsiębiorstwa. Tak było, ale już tak nie jest. Świat coraz szybciej pędzi do przodu i nie widać na horyzoncie, żeby zwolnił. Pojawiają się nowe technologie, które są użyteczne dla nas i są szybko absorbowane przez odbiorców. Pandemia spowodowała zmianę modelu pracy dla dużej części nas – digitalizacje procesów, przejście do pracy w świecie on-line stał się faktem oraz naszą codziennością. Szacuje się, że około 50% pracowników jednak nie wróci do biur i będzie pracować w trybie hybrydowym. Jest 30 technologii, które będą miały wpływ na nasze życie, pracę, otoczenie oraz firmy, które tworzymy lub w nich pracujemy – to sporo.
 
Bartłomiej Lux - Prokurent w CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

 


 

Anna Turzańska,  Prezes Zarządu Todis ConsultingRok 2021 był kolejnym rokiem sprawdzianu dla wielu instytucji, firm i przedsiębiorców. Ogólnoświatowa pandemia wymusiła zmiany w sposobie funkcjonowania, reorganizację pracy oraz inne spojrzenie na własną działalność. Praca zdalna na dobre zagościła już w naszej rzeczywistości, a wdrożenie rozwiązań automatyzujących przepływ informacji w firmach stało się koniecznością. Kluczowa staje się sprawa wymiany informacji oraz dostępu do bieżących danych z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Widzimy znaczący wzrost zainteresowania i narastającą potrzebę uporządkowania procesów firmowych, zaś szczególną popularnością cieszą się rozwiązania chmurowe.
 
Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis Consulting

 

 


 

Robert Pawlak Prezes Zarządu L-SystemsW roku 2021 wiele przedsiębiorstw musiało sprostać następstwom wynikającym z nałożonych w 2020 roku obostrzeń. Po okresie, w którym wszyscy byliśmy zmuszeni przejść na zdalny tryb pracy, w minionym roku powróciliśmy do modelu hybrydowego. Nasi pracownicy z łatwością odnajdują się w każdej formie komunikacji – zarówno w roku 2020, jak i roku ubiegłym nie zwolniliśmy tempa i utrzymaliśmy wysoki poziom zysku i obrotów. Udało nam się zrealizować wiele projektów wdrożeniowych oraz kontynuować rozwój autorskiej idei Multi – Robota, czyli opartego o koncepcję agentów innowacyjnego systemu do zarządzania produkcją.
 

Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems

 


 

Bogusław Skwarna,  Country Manager Poland RamBase Rozwój branży ERP w minionym roku przyspieszył. Rok 2021 upłynął pod znakiem pandemii z wszystkimi jej konsekwencjami. Jest jasne, że i w kontekście systemów ERP świat już nigdy nie wróci do pierwotnego kształtu. Wyzwania związane z dostosowaniem pracy zdalnej, zarządzaniem niestabilnymi łańcuchami dostaw, czy wielokrotnie zmieniającymi się w krótkim czasie cenami surowców przestaną być w 2022 roku nazywane wyzwaniami, a staną się elementarną funkcjonalnością systemów ERP.  Dodatkowym wyzwaniem dla producentów systemów ERP w 2022 będzie optymalne wpisanie ich funkcjonalności w trend Przemysłowego Internetu Rzeczy.

Bogusław Skwarna - Country Maanager Poland, RamBase

 


 
Paweł Kużdowicz Członek zarządu AbasOprogramowanie klasy ERP ma za zadanie pomóc firmom zapewnić optymalne funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Oznacza to m.in. zoptymalizowanie procesów biznesowych klienta tak, aby mógł oszczędzić czas, pieniądze, miał wsparcie w określeniu rentowności projektów oraz utrzymywaniu przewagi konkurencyjnej, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Ta kwestia pozostaje niezmienna. Natomiast to co ulega dynamicznej przemianie to potrzeby firm, na kształtowanie których wpływa szereg czynników zarówno wewnętrznych (np. zasoby ludzkie, park maszynowy, poziom świadomości potrzeby cyfryzacji), jak i zewnętrznych (ceny energii, inflacja, ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw, zmieniające się przepisy prawne).
 
 
dr Paweł Kużdowicz - Członek Zarządu abas Business Solutions Poland
 

 

Barbara Skrzecz – Mozdyniewicz,  Dyrektor Działu Sprzedaży i Wdrożeń Macrologic ERPW 2021 klienci stawiali na oprogramowanie ERP od Asseco w modelu SaaS, pozostawiając nam kwestię infrastruktury i opieki IT. Wielu z nich uzupełniło też rozwiązania o obiegi informacji, faktur czy wniosków. Wszystko #paperless: zamień papier na informację w systemie i miej do niej dostęp wszędzie i w każdej chwili.

Barbara Skrzecz – Mozdyniewicz, Dyrektor Działu Sprzedaży i Wdrożeń Macrologic ERP

 

 


 

Mariusz Siwek,  Sales Director Poland inforStrategicznym kierunkiem rozwoju Infor jest specjalizowane branżowo oprogramowanie biznesowe oferowane w modelu SaaS (ang. Software as a Service – oprogramowanie jako usługa). Koncentrujemy się na dostarczaniu naszym klientom kompletnych systemów dostosowanych do potrzeb poszczególnych gałęzi przemysłu. Dostępne są w chmurze multi-tenant, będącej ważną branżową innowacją. Ponieważ oferujemy kompletne pakiety, nasz system ERP wraz ze wszystkimi zintegrowanymi aplikacjami dedykowanymi dla danego sektora znajdują się w jednym, centralnie zarządzanym środowisku chmurowym (dostarczanym przez Amazon Web Services – AWS).
 


Mariusz Siwek, Sales Director Poland, infor

 


 

Paweł Daszkiewicz,  Dyrektor Realizacji Usług  / Services Directo DSRRok 2021 przyniósł w ramach trwającej epidemii COVID -19 zestaw nowych wyzwań. Gdy w 2020r przeważające były kwestie związane z brakiem pracowników (kwarantanny, chorobowe, lock-down), niepewnym i trudno przewidywalnym rynkiem zbytu oraz walką o utrzymanie płynności finansowej, to w minionym roku dominujące stały się zagadnienia z przerwaniem lub przebudową dotychczasowych łańcuchów dostaw, niedoborem wielu surowców i komponentów (ze sztandarowym przykładem półprzewodników) oraz bardzo gwałtownie zmieniającymi się cenami ich zakupu. Kluczowym stała się również wysoka zdolność dostosowawcza do zmieniających się warunków biznesowych
i narzucanych ograniczeń.
 
Paweł Daszkiewicz - Dyrektor Realizacji Usług / Services Director DSR

 


 

Krzysztof Langner Chief Sales Officer AnegisW 2021 roku, ze względu na trwającą pandemię, wiele firm kontynuowało proces cyfryzacji swoich modelów zarządzania zasobami i relacjami z klientami. Przedsiębiorstwa, których działalność umożliwiała pracę w trybie zdalnym czy hybrydowym w takich trybach pozostało. Klienci zadomowili się w usługach online. Wymusiło to na sektorze handlowym inwestycje w narzędzia wspomagające obsługę klienta w kanałach elektronicznych. W tak zmiennych warunkach coraz więcej przedsiębiorców zaczęło się kierować w stronę narzędzi sztucznej inteligencji. Podobnie jak przedsiębiorstwa, również dostawcy IT musieli wzbogacić swoją ofertę o narzędzia i usługi, które ułatwiałyby przedsiębiorcom mierzenie się z wyzwaniami pandemii.
 

Krzysztof Langner - Chief Sales Officer, Anegis

 


 

Sebastian Bryczkowski - Business Development Manager Ostatnie dwa lata niewątpliwie mamy do czynienia z cyfryzacyjnym boomem. Widać go na poziomie globalnym, a prognozy rynkowe pokazują, że transformacja cyfrowa firm będzie jeszcze nabierać tempa: analitycy firmy Statista przewidują, że w przyszłym roku wydatki na transformację cyfrową na całym świecie wyniosą 1,78 biliona dol arów. W 2023 r . będzie to już 2,3 biliona.
 
Sebastian Bryczkowski - Business Development Manager, S&T

 


 

Mateusz Łaba - Key Accoun Manager, Unit4 Polska W 2021 w Teta ERP udostępniliśmy szereg zmian przepisowych związanych z JPK_VAT, aktualizacją kodów CN i stawek VAT, zmiany w weryfikacji „białej listy”. Oprócz zmian przepisowych pracowaliśmy nad optymalizacją procesów oraz ergonomią aplikacji. Duże zamiany nastąpiły w zakresie obiegu dokumentów zakupowych: zamówienia oraz faktury. Powstały nowe moduły dostępne w mikroserwisach: wnioski i faktury zakupowe, czy nasze najnowsze rozwiązanie Teta Workforce Management.
 

Mateusz Łaba - Key Accoun Manager, Unit4 Polska Sp. z o. o.

 


 

Nina Korzeniowska, Prezes Zarządu, Sygnity Business SolutionsNajbliższy rok 2022 wydaje się zapowiadać kontynuacje masowych trendów zapoczątkowanych w czasie Pandemii. Transformacja cyfrowa w tych latach znacznie przyspieszyła, a wymagania naszych Klientów stały się coraz większe. Spodziewamy się, że będzie to kolejny rok intensywnych inwestycji, aby nasze produkty i usługi spełniały oczekiwania rynkowe w zakresie możliwości stosowania rozwiązań w chmurze, automatyzacji i digitalizacji procesów oraz zastosowania coraz większej ilości e-usług.

Nina Korzeniewska, Prezes Zarządu, Sygnity Business Solutions

 


 

Back to top