Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

production manager logoZdrowy Gen Transformacji III

27 marca 2018 r., Kraków

Sektor produkcji przeżywa bezprecedensowy czas w swojej historii pod względem ilości i rozległości wyzwań i szans. Mówimy tu o deficycie kompetencji i pracowników na rynku – asymetrii na linii pracodawca – pracownik, multipokoleniowości organizacji, w których rośnie rola pokolenia Y, nowym typie konsumenta wykorzystującym odmienne kanały sprzedaży (Omnichannel), czasie galopujących technologii w ramach idei przemysłu 4.0 oraz IIoT. Ponadto, po raz pierwszy na decyzje o inwestycjach i ekspansji rynkowej wpływa chwiejna sytuacja polityczna na Starym Kontynencie – głównym odbiorcy produktów firm produkcyjnych działających w Polsce.

Naturalnie rodzi się więc pytanie jak zachować efektywność produkcji przy ciągle zmieniających się wyzwaniach rynku? Podczas debaty poruszymy zagadnienia związane z zarządzaniem zmianą, dotyczącą nie tylko obszaru produkcji, ale całej struktury organizacyjnej przedsiębiorstw. Kwestia transformacji rozważana będzie zarówno pod kątem innowacji technologicznych, jak i budowania oraz umacniania firmowej kultury.

Omówimy rolę lidera, który, zgodnie z założeniami najnowszych koncepcji zarządczych, porzuca dotychczasowy model funkcjonowania jako sponsor i zajmuje pozycję mentora. Przedstawimy sposoby na to, jak pokonać jedną z głównych przeszkód na drodze do transformacji – opór i niechęć pracowników, bez oddolnego negatywizmu, za to z pełnym zaangażowaniem i poczuciem, że są oni źródłem zmian. W powyższym kontekście zastanowimy się nad najbardziej efektywnymi czynnikami motywacji, dlaczego tylko 30% transformacji Lean kończy się sukcesem. Ponadto zbadamy gotowość sektora MSP na transformację w duchu Przemysłu 4.0 oraz przyjrzymy się tym, którzy poczynili już istotne kroki na drodze zmian swojej kultury organizacyjnej.

Przedstawimy dobre praktyki łączenia digitalizacji przedsiębiorstwa z obszarami o największym potencjale transformacyjnym, zastanowiwszy się, gdzie inwestować a których dźwigni nie ruszać i pozostawić bez zmian. Konferencja skierowana jest do średniego i wyższego szczebla produkcji (kierowników i dyrektorów produkcji, Plant Managerów, dyrektorów Operacyjnych, właścicieli form produkcyjnych).
 
 
loading...
loading...
loading...

DSR partnerem Microsoft w cyfrowej...

Optymalizacja procesów produkcyjnych, rejestrowanie postępów, harmonogramowanie produkcji oraz...

Anegis partnerem Microsoft w cyfrowej...

Planuj zasoby, analizuj łańcuch dostaw i integruj wszystkie procesy dzięki rozwiązaniom od ANEGIS...

Defro na drodze do Przemysłu 4.0

Podczas prezentacji możemy przyjrzeć się etapom dynamicznego rozwoju największego polskiego...

Produkcja 4.0 - transformacja pięciu...

Podczas konferencji Arena Produkcji 2018, Pan Janusz Pieklik podzielił się swoimi spostrzeżeniami...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
infor300x250
Show Panel
  • eqsystembaner