Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

sap logoSAP Hybris Day 2018
jak rozkochać Polaka w e-commerce

21 marca 2018 r., Warszawa


Branża e-commerce nie zwalnia tempa. W 2017 roku jej globalna wartość sięgnęła 2,3 biliona dolarów. Już 1 na 10 zakupów jest robionych w sieci. Wraz z rynkiem dojrzewają także oczekiwania konsumentów. Jak podają badania SAP Hybris, 86% Polaków nie toleruje używania ich danych bez zgody, 7 na 10 – wolnych reakcji w obsłudze. W rywalizacji o klienta wygrywają więc te marki, które zamiast romansować budują trwałe i zdrowe związki.

Praktycznie o e-commerce

O tym, jak budować wartościowe relacje z klientami w sieci, będą dyskutować wkrótce w DH Vitkac uczestnicy SAP Hybris Day 2018 – Klient w centrum uwagi (21 marca, start 9:30, ul. Bracka 9). To konferencja poświęcona branży e-commerce i rewolucji w świecie zakupów. Gośćmi SAP Hybris Day będą m.in. Eugenio Cassiano, globalny szef innowacji w SAP Hybris oraz Rahim Blak – znany mówca i współzałożyciel platformy e-commerce eDrone. Na miejscu spotka się blisko 100 dyrektorów i menedżerów działów sprzedaży. Swoje case studies, dotyczące budowy skutecznych strategii i narzędzi e-commerce, przedstawią m.in. firmy Vision Express, InterCars, SAP i Ruukki.

Polski e-klient w badaniach

Hasło konferencji to „Klient w centrum uwagi”. Punktem wyjściowym do dyskusji i prezentacji na ten temat będą wyniki międzynarodowego raportu SAP Hybris „The Dating Game. Love and loss in modern era”. Jego polska wersja będzie mieć premierę właśnie podczas Hybris Day 2018.

Według badaczy SAP Hybris kluczem do sukcesu w e-commerce jest tworzenie trwałych relacji z klientami. Wszyscy zwracają uwagę na elementy składające się na fundament tych relacji: technologia pozwalająca na stworzenie wielokanałowych doświadczeń, szybki dostęp do treści z urządzeń mobilnych (PWA), a także wsparcie machine learning w rekomendacjach, obsłudze Klienta czy profilowaniu. Zdecydowanie brakuje elementu, który powinien być w czołówce, czyli zaufania - komentuje Adam Goljan, Starszy Specjalista w SAP Hybris.Jak dodaje Adam Goljan, Polaków charakteryzuje duża otwartość i chęć dzielenia się danymi, ale jednocześnie są wyczuleni na ich nadużywanie. Chcą zostawiać tylko te informacje, które są niezbędne do dostarczenia usługi czy sprzedaży produktu w danym momencie.
Jako konsumenci chcemy mieć pewność, kto z tych danych korzysta i móc decydować w jakim celu, zakresie i jak długo będą używane. Gdy tylko zaufanie zostanie nadszarpnięte, klient chce mieć możliwość zniknąć za pomocą jednego kliknięcia. Nowe regulacje, m.in. RODO, postrzegane są przez firmy jako problem. A to przecież szansa dla wszystkich nas na nowe otwarcie w relacjach z Klientami. Na kolejną taką możemy długo czekać. Warto ją wykorzystać - przekonuje Adam Goljan
Czego szuka klient

W porównaniu z innymi mieszkańcami UE Polacy nie mają problemów z udostępnianiem firmom danych osobowych w zamian za lepszą obsługę. Gotowych na to jest 76% Polaków – co znacznie przewyższa wyniki w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech czy Holandii. Blisko połowa (44%) chętnie poda adres e-mail, 38% - historię zakupów. Jednocześnie jednak 83% Polaków zerwie kontakty z firmami, jeśli sięgną one po ich dane osobowe bez ich wiedzy.

Dlaczego konsumenci w Polsce kończą miesiąc modowy z markami? Nadużycie zaufania to najczęstszy, ale nie jedyny powód. 73% nie zniesie wolnych reakcji w obsłudze klienta, 58% traci miłość do firmy przez spam, a 46% nie wybacza błędów popełnianych więcej, niż dwukrotnie. To tylko część z powodów, z których miłość do marki może się szybko wypalić.

Praktyczne case studies

Zagadnienia związane z budową marki e-commerce w sieci znajdą praktyczne odzwierciedlenie w agendzie SAP Hybris Day 2018. Vision Express, lider branży optycznej w Polsce, opowie o swojej wielokanałowej platformie zarządzania relacjami z klientami. W ramach projektu uruchomiono m.in. lokalizatory sklepów, system umawiania wizyt online oraz mechanizm preselekcji i rezerwacji oprawek okularów. InterCars, największy dystrybutor części zamiennych do samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej, opowie o platformie handlu B2B, która zrewolucjonizowała jego sprzedaż w 100 000 warsztatów partnerskich w 16 krajach. Swoje case studies zaprezentują także Ruukki oraz Sun Garden. SAP zaprezentuje podczas wydarzenia rozwiązanie Gigya wspierające zarządzanie kontami i loginami użytkowników, powstałe na podstawie doświadczeń zarządzania ponad 1,3 mld profili w sieci.

Rejestracja na SAP Hybris Day 2018 jest bezpłatna, a liczba miejsc – ograniczona. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.
 
loading...
loading...
loading...

DSR partnerem Microsoft w cyfrowej...

Optymalizacja procesów produkcyjnych, rejestrowanie postępów, harmonogramowanie produkcji oraz...

Anegis partnerem Microsoft w cyfrowej...

Planuj zasoby, analizuj łańcuch dostaw i integruj wszystkie procesy dzięki rozwiązaniom od ANEGIS...

Defro na drodze do Przemysłu 4.0

Podczas prezentacji możemy przyjrzeć się etapom dynamicznego rozwoju największego polskiego...

Produkcja 4.0 - transformacja pięciu...

Podczas konferencji Arena Produkcji 2018, Pan Janusz Pieklik podzielił się swoimi spostrzeżeniami...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
infor300x250
Show Panel
  • eqsystembaner