Newsletter


RAPORT ERP - PERSPEKTYWY 2017

loading...
2013_IFS_160x200

Produktywność wsparta ERP

monitor erp logoSpecjalnością BMT PRO jest precyzyjna obróbka blach. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem wysokiej jakości elementów metalowych na podstawie dokumentacji technicznej dostarczonej przez zleceniodawcę. W związku z tym, że firma zwraca szczególną uwagę na dostarczanie najwyższej jakości produktów, w krótkich terminach i konkurencyjnych cenach, niezbędne okazało się wprowadzenie systemu klasy ERP, który zapewniałby kompleksowe wsparcie procesów biznesowych i właściwy przepływ informacji na poziomie całego zakładu. Wybór padł na system dostarczony przez Monitor ERP.

  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Siła doświadczenia

Spółka posiada duże doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym. Największymi odbiorcami firmy są duże przedsiębiorstwa zlokalizowane w Polsce, Hiszpanii, Niemczech oraz Skandynawii. Początkowo firma zajmowała się produkcją dla branży elektronicznej, ale z czasem rozwinęła ofertę dla branży motoryzacyjnej, klimatyzacyjnej, stoczniowej czy też w ostatnim czasie medycznej i spożywczej.
Atutem BMT PRO jest doświadczenie wynikające z obsługi zleceń dla różnorodnych branż, które mają unikatowe potrzeby. Aby sprostać wymaganiom musieliśmy nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Od początku stawialiśmy na poprawę efektywności naszej pracy zarówno w obszarze produkcji jak i w działach okołoprodukcyjnych. Od początku kluczowa była dla nas komunikacja między pracownikami oraz sprawna wymiana danych, co zapewnia dobrze wdrożony system ERP – przekonuje Łukasz Branicki.
Kompleksowe spojrzenie na firmę

Firma zdecydowała się na wprowadzenie kompleksowego systemu wspomagającego zarządzanie, klasy ERP dostarczonego przez Monitor ERP.
Kryteriów wyboru systemu było kilka. Najważniejszym był odpowiednio skonstruowany moduł planowania i zarządzania produkcją, który w poprzednich systemach nie spełniał naszych oczekiwań. Ponadto system MONITOR wyróżnia elastyczność, bogaty pakiet funkcji dodatkowych, zintegrowana księgowość i raportowanie, ale też spójna architektura dzięki której wszystkie moduły reprezentują wyrównany poziom. Co ciekawe wielu naszych klientów korzysta z tego systemu co przekłada się na lepszą współpracę.
BMT PRO zwróciło także uwagę na częste ulepszanie systemu, regularnie wydawane poprawki oraz świetne wsparcie ze strony pracowników firmy Monitor ERP. System został skonstruowany w taki sposób, że jego rozbudowa i dostosowanie do specyficznych potrzeb danego zakładu jest niezwykle proste.

System ERP scala obecnie wszystkie obszary działalności firmy zaczynając od przygotowania ofert, tworzenia bazy danych produktów wraz z technologią wytwarzania w dziale inżynieryjnym po zapewnienie kontroli nad zamówieniami, rozliczenia z klientami i dostawcami, operacje magazynowe, planowanie i realizację produkcji oraz ostatnio wdrożoną księgowość.

Unikatowe możliwości

Dla firmy BMT PRO szczególnie ważne było raportowanie. Dzięki kontroli czasu pracy każdego gniazda produkcyjnego, firma dysponuje szerszą wiedzą na temat wydajności poszczególnych działów, obłożenia, rentowności projektów, czy też miejsc w których konieczne są usprawnienia. Raporty zapewniają również szeroką wiedzę na temat miejsc powstawania kosztów. Możliwość modyfikacji różnego rodzaju raportów pozwala na dobranie narzędzia odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Oprócz standardowych danych w postaci bilansu czy rachunku zysków i strat, firma wdrożyła własne raporty wzbogacone o informacje, które na bieżącym etapie rozwoju były wymagane.

W związku z tym, że pracownicy szybko opanowali podstawowe funkcjonalności, obecnie rozwijana jest część analityczna, budżety oraz planowanie i prognozy. W dalszej perspektywie przewidziane jest wprowadzenie elektronicznej wymiany danych z klientami.

Źródło: Monitor ERP
loading...
loading...
loading...

Firmy obrały kierunek na zaawansowaną...

Za trzy lata 75 proc. średnich i dużych firm będzie stosować zaawansowane systemy analityczne –...

W chmurę, czy nie w chmurę? Oto jest pytanie!

Polecamy ciekawy materiał (niestety w wersji anglojęzycznej) przygotowany przez Konsultanta...

Analityka danych wciąż mało popularna

Narzędzia do analizy danych pozwalają firmom lepiej kontrolować koszty i dostosowywać ofertę do...

Internet rzeczy i chmura - na to postawi...

Firmy będą odchodzić od tradycyjnych technologii, a nowe, które będą filarami cyfrowej...

Nakłady firm na cyberbezpieczeństwo będą...

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się...

bpsc slide panel right340x270
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • eq system banner2