Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

„Kwitnący Biznes” z systemem ERP SAP Business One

altab logo120Firma JMP Flowers już od 10 lat pracuje na zintegrowanym systemie do zarządzania przedsiębiorstwem - SAP Business One. Właśnie mija 10-lecie współpracy JMP z Centrum Serwisowym Altab.


  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
JMP Flowers z siedzibą w Stężycy, to jedna z najnowocześniejszych firm produkcyjnych w Polsce, a w swojej kategorii - należąca do czołówki światowej. Działalność firmy obejmuje uprawę kwiatów ciętych, zaś szklarnie z uprawą róż, anturium i orchidei (o łącznej powierzchni przekraczającej 15 ha) zaliczane są do najnowocześniejszych na świecie.

10 lat owocnej współpracy

Początkowo dane ze sprzedaży firma analizowała w oparciu o MS Excel – narzędzie dobre, ale niewystarczające. Mnogość arkuszy, błędy w formułach i rozproszenie informacji skłoniły właścicieli do inwestycji w bardziej zaawansowane narzędzia IT. W 2005 roku zdecydowali się na wdrożenie systemu SAP Business One, a realizację projektu powierzono firmie Altab. Wdrożenie objęło swoim zasięgiem księgowość, sprzedaż, zaopatrzenie i gospodarkę magazynową z elementami produkcji.
Właśnie mija 10 lat odkąd pracujemy na SAP Business One. W tym czasie zmieniła się nasza firma, a wraz z nią nasz SAP. Doceniam elastyczność tego programu – nieustannie tworzymy nowe raporty, integrujemy się z zewnętrznymi platformami i wraz z Altab rozbudowujemy instalację o rozwiązania nam dedykowane – mówi Jacek Ptaszek, współwłaściciel JMP Flowers.
Instalacja SAP Business One w JMP była dla nas ciekawym wyzwaniem, w szczególności ze względu na specyfikę firmy i charakter produkcji – wspomina Paweł Matejko, Prezes Zarządu Altab S.A., firmy wdrożeniowej. – 10-lecie współpracy z JMP to czas nieustannego rozwoju instalacji i realizacji coraz bardziej zaawansowanych projektów IT – dodaje.
Wrażliwa produkcja
Kwiaty są towarem wrażliwym, nie tylko w procesie produkcji, ale i transporcie, dlatego jednym z najważniejszych wyzwań jakie stawialiśmy przed systemem IT, było takie wsparcie logistyki i sprzedaży, by czas od ścięcia kwiatu do chwili dostarczenia go do kwiaciarni – także zagranicznych - był jak najkrótszy, a nasze kwiaty nie zalegały w magazynach – mówi Jacek Ptaszek. – SAP Business One pozwala na płynny przepływ informacji między szklarniami, magazynami, a hurtowniami i punktami sprzedaży detalicznej. W ten sposób nadzorujemy nasze stany magazynowe, zwiększamy rotację towaru, kontrolujemy ceny i upusty, ale także weryfikujemy poziom opłacalności produkcji, dzięki czemu możemy podejmować trafne decyzje dotyczące jej optymalizacji – wylicza.
Zagraniczne filie

JMP Flowers eksportuje kwiaty także na rynki zagraniczne i posiada własne filie w Austrii i Rosji.
SAP Business One jest systemem wręcz idealnym dla firm myślących o ekspansji zagranicznej. Wdrożenie nowej bazy w oddziale wiedeńskim trwało 2 tygodnie. Wersje lokalizacyjne systemu i wielojęzyczność aplikacji pozwalają na naprawdę szybkie uruchomienie dodatkowych baz zgodnych z przepisami obowiązującymi w danym kraju – podkreśla współwłaściciel JMP Flowers.
Rozwiązania dopasowane do potrzeb

Centralizacja cenników, integracja z terminalami mobilnymi, drukowanie etykiet magazynowych, system alarmów i raporty na urządzenia mobilne – rozwiązanie zaproponowane JMP Flowers przez Altab, znacząco usprawniły nadzór nad gospodarką magazynową, dystrybucją i sprzedażą. SAP Business One zapewnił firmie dostęp do bieżących informacji dotyczących codziennej sprzedaży poszczególnych odmian i gatunków kwiatów, z podziałem na wyodrębnione klasy ich świeżości, w połączeniu z analizą przychodów i stanów magazynowych każdej z naszych filii. Zaawansowane analizy sprzedaży i ich wpływ na proces produkcji niwelują starty i bezpośrednio przyczyniają się do lepszych wyników finansowych firmy.

Bezcenne wsparcie
Warto podkreślić, że sukces wdrożenia to nie tylko wybór dobrego systemu IT, ale także powierzenie realizacji projektu doświadczonym fachowcom. Dziękuję zatem naszemu Partnerowi za ogromny wkład, jaki Altab włożył we wdrożenie i opiekę serwisową nad naszym SAP Business One i liczę na dalszą owocną współpracę – mówi Jacek Ptaszek. - Współpracuję z wieloma serwisami i przyznaję, że organizacja pracy Centrum Serwisowego Altab zasługuje na szczególne podkreślenie. Stały nadzór nad zgłoszeniami serwisowymi i realizacją toczących się projektów, profesjonalny i szybki kontakt z Klientem, dyspozycyjność i elastyczność serwisu, możliwość bieżącej komunikacji ze specjalistami SAP dzięki czynnej infolinii dla pracowników firmy sprawia, że wsparcie Altab czuje się cały czas – zauważa współwłaściciel JMP Flowers.
Cieszę się, że firma JMP od wielu lat jest naszym referencyjnym Klientem i bardzo miło jest słyszeć po 10 latach współpracy, że wybór zarówno systemu SAP Business One jaki i firmy Altab, był bardzo dobrym wyborem, a serwis jaki świadczymy jest na najwyższym poziomie. Właściciele nie tylko prowadzą własny biznes, odnosząc ogromne sukcesy na rynku światowym, ale również aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności, angażując się m.in. w działalność Towarzystwa Przyjaciół Stężycy – podkreśla Paweł Matejko. – Życzę wszystkim naszym Klientom takich sukcesów, jakie odnosi firma JMP Flowers – dodaje.
Źródło: www.altab.pl
loading...
loading...
loading...

Chmura dużym ułatwieniem dla młodych,...

Przenoszenie zasobów firmy do chmury jest dzisiaj jednym z kluczowych elementów cyfrowej...

Małe i średnie firmy coraz częstszym celem...

Cyberprzestępczość jest równie dużym zagrożeniem dla korporacji, jak i małych oraz średnich firm....

Internet rzeczy rośnie w tempie 30 proc....

W kolejnych latach rynek internetu rzeczy będzie się rozwijał w 30-proc. tempie, a w 2021 r. do...

Procesowy ERP w firmie Danstoker

Procesowy ERP w firmie Danstoker

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250