FABRITY udostępnia aplikacje biznesowe w chmurze

Firma FABRITY wprowadziła na rynek aplikacje biznesowe w modelu SaaS, wspierające procesy innowacyjne oraz Human Capital Management. Dzięki temu także małe i średnie firmy będą mogły uzyskać dostęp do zaawansowanych rozwiązań technologicznych, wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem, które były dotąd zarezerwowane tylko dla największych. Partnerem technologicznym jest spółka Oktawave, polska chmura obliczeniowa, koncentrująca się na wydajnym przetwarzaniu danych.

Oferowane rozwiązania bazują na kompleksowych systemach spółki FABRITY, które powstały dzięki wieloletnim doświadczeniom wdrożeniowym i najlepszym praktykom procesowym. Firma udostępniła w modelu usługowym system eHR oraz Centrum Innowacji.

Aplikacje „na żądanie” wspierające zarządzanie personelem i innowacjami

System eHR, wdrożony m. in. w firmie Polpharma oraz Sanofi, obejmuje takie obszary, jak zarządzanie kompetencjami, ocenę 360 stopni i inne tzw. „oceny wzajemne”. Rozwiązanie wspiera również proces zarządzania przez cele (MBO) oraz zarządzanie rozwojem, w tym plany rozwojowe i plany sukcesji.

Centrum Innowacji jest natomiast systemem, który porządkuje kwestie związane z wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań do organizacji. Zapewnia wsparcie w gromadzeniu pomysłów, jak również organizację środowiska do dyskusji oraz oceny zgłaszanych wniosków innowacyjnych. Aplikacja porządkuje proces prowadzenia kampanii przez zespoły odpowiedzialne za zarządzanie innowacjami w firmie.
Kluczowe znaczenie przy konstruowaniu oferty w zakresie usług SaaS miało nasze doświadczenie w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi, personelem oraz innowacją. Wypracowane praktyki i wiedzę o standardowych procesach zgromadziliśmy w postaci wygodnych do wdrożenia aplikacji. Dzięki modelowi usługowemu, przedsiębiorstwa są w stanie błyskawicznie zaszczepić rozwiązania we własnej organizacji, minimalizując koszty inwestycyjne – przekonuje Tomasz Burczyński, prezes zarządu FABRITY.
Aplikacje biznesowe oferowane przez FABRITY w modelu SaaS skracają do minimum czas wdrożenia, który w przypadku kompleksowych rozwiązań IT wynosi zwykle wiele miesięcy.
Staramy się maksymalnie uprościć proces dostępu do aplikacji. Wśród atutów modelu usługowego z pewnością należy wymienić niskie koszty inwestycyjne wynikające z braku jednorazowej opłaty, konieczności budowania własnej infrastruktury informatycznej czy powoływania zespołu IT. Klienci zyskują dodatkowo najwyższą dostępność oprogramowania zapewnianą przez infrastrukturę Oktawave – przekonuje Tomasz Burczyński.
Przed każdym wdrożeniem aplikacji, FABRITY prowadzi wspólnie z klientem wstępną analizę i dobiera zakres modułów, które będą wykorzystywane. Kolejnym krokiem jest omówienie kwestii konfiguracji rozwiązania oraz sposobu transferu danych, w szczególności katalogu użytkowników oraz struktury organizacyjnej, która zwykle jest wykorzystywana w aplikacjach zawierających moduł przepływu pracy (workflow).

Bezpieczeństwo bez barier

FABRITY postawiło szczególny nacisk na kwestię ochrony danych i bezpieczeństwo aplikacji. W usłudze wykorzystywane są rozwiązania techniczne, zapewniające zestawienie bezpiecznych połączeń pomiędzy środowiskiem, na którym utrzymywane są systemy w chmurze Oktawave, a siecią wewnętrzną firmy. Nie bez znaczenia jest także kwestia uwierzytelniania użytkowników końcowych w systemie. Wykorzystanie rozwiązań pozwalających na tzw. federację katalogu użytkowników pozwala pracownikom korzystającym z systemu na logowanie się w oparciu o loginy i hasła z domeny firmowej, co w niebagatelny sposób przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa systemu. Dzięki temu, aplikacja pochodząca „z chmury” jest dostępna dla użytkowników końcowych w sposób zupełnie analogiczny jak aplikacje utrzymywane na serwerach firmowych. Aplikacje udostępniane w modelu SaaS przez FABRITY przeszły także niezależną weryfikację pod kątem bezpieczeństwa.
Aplikacje te, w scenariuszach wdrażania „on premise” były weryfikowane przez naszych klientów poprzez testy bezpieczeństwa zlecane niezależnym firmom. Z założenia, bezpieczeństwo tych aplikacji, wdrażanych w ramach sieci intranet naszych klientów, było poddane tym samym wymogom co aplikacje dostępne przez Internet – tłumaczy Grzegorz Glica, Kierownik Działu Produkcji Oprogramowania w FABRITY.
Klient korzystający z aplikacji w formie usługi ma również wyłączne prawo do danych przetwarzanych w systemie, co obejmuje zarówno dane zaimportowane, jak i inne dane unikatowe wprowadzone w trakcie użytkowania systemów, np. informacje o celach stawianych pracownikom, czy dokumentacja pomysłów innowacyjnych. Dane te mogą zostać wyeksportowane przez administratora firmy użytkującej aplikacje, a ich odzyskanie nie jest w żaden sposób uwarunkowane od przedłużenia okresu korzystania z usługi.

Źródło: FABRITY

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top