Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

Sensowne połączenie w Profim dzięki EQ System

eqsystemProfim należy do ścisłej czołówki firm specjalizujących się w produkcji siedzisk. Konsumenci doceniają ją za indywidualne podejście, ergonomię sprzedawanych produktów i ich oryginalny design. Aż 70% z wyprodukowanych krzeseł jest eksportowanych, a roczna sprzedaż wynosi 467 mln złotych.

Czytaj więcej...

Wdrożenie Business Intelligence w RSS im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu

Informatyzacja służby zdrowia to ciągle trudny temat: z jednej strony mamy ogromny postęp technologiczny w tym zakresie, a z drugiej wiele jednostek boryka się z poważnymi problemami natury finansowej czy organizacyjnej, i które to problemy uniemożliwiają wykorzystanie najnowszych rozwiązań w takim zakresie, w jakim życzyliby sobie menedżerowie i personel medyczny.

Czytaj więcej...

Kolejna niemiecka spółka wybiera polski system IT

Poznański producent oprogramowania: DomData AG Sp. z o.o. zakończyła wdrożenie w firmie Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH. Przedmiotem kontraktu było oprogramowanie wspomagające planowanie i rozliczanie budżetów spółki.

Czytaj więcej...

SOT pod kontrolą Business Intelligence

Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego (SOT) – lider w hurtowej sprzedaży produktów mleczarskich i spożywczych w Polsce wdrożył rozwiązanie klasy Business Intelligence firmy UNIT4 TETA BI Center. Dzięki temu ma możliwość analizy ogromnej ilości danych, co w znacznym stopniu przyśpiesza proces podejmowania decyzji.

Czytaj więcej...

ABS BI W CZERWONEJ TOREBCE SA

Potrzebowaliśmy systemu analitycznego, aby usprawnić pracę naszych analityków biznesowych. Szukaliśmy rozwiązania, które sprawi, że będą oni mogli skupić się wyłącznie na analizie danych, nie angażując czasu na ich pozyskiwanie i przetwarzanie. Dla zarządu spółki kluczowe było, aby informacja, którą otrzymają była rzetelna i aktualizowana na bieżąco, a dane były widoczne niemal w czasie rzeczywistym, prezentowane w sposób czytelny i zrozumiały – mówi Piotr Pęcherski, Dyrektor Departamentu IT, Prokurent Czerwonej Torebki S.A.

Czytaj więcej...

Intuicyjny dostęp do zintegrowanych danych

W związku z rozbudowanym zasięgiem swojej działalności na rynku finansowym, firma Optima SA szukała rozwiązania, które zintegrowałoby informacje z poszczególnych jednostek organizacji, a także pozwoliło na łatwy i intuicyjny dostęp do kluczowych danych biznesowych. Docelowy system miał pomóc kadrze zarządzającej podejmować odpowiednie decyzje we właściwym czasie. W wyniku analizy rynku podjęto decyzję o wdrożeniu rozwiązania klasy Business Intelligence, a jego wykonanie powierzono specjalistom z firmy JCommerce SA.
 

Czytaj więcej...

Analityka Biznesowa w Trigon Dom Maklerski SA

Dzięki rozwiązaniu Business Intelligence, które usprawnia przepływ materiałów informacyjnych, danych i raportów, osiągamy dwa kluczowe cele. Jednym jest stałe podnoszenie jakości świadczonych usług. Drugim, jak najlepsze wywiązanie się z obowiązku cyklicznego zgłaszania informacji finansowych do Komisji Nadzoru Finansowego.

Czytaj więcej...

Recepta na dobre wyniki finansowe,
czyli studium wdrożenia systemu EURECA w firmie JANTOŃ S.A.

System EURECA w firmie Jantoń S.A., będącej jednym z największych producentów w branży winiarskiej w Polsce, wykorzystywany jest do wielu nietypowych zadań. Pozwala m.in. na śledzenie jednostkowych kosztów produkcji a w efekcie dostarcza firmie odpowiedzi na podstawowe dla producenta artykułów spożywczych pytanie: czy możemy produkować taniej?

Czytaj więcej...

SM ROTR: Narzędzia SAP BI w branży mleczarskiej

Spółdzielnia Mleczarska ROTR jest jedną z pierwszych firm mleczarskich w Polsce, która z sukcesem zaczęła wykorzystywać system SAP. Swoim podejściem spółka udowodniła, że również firmy średniej wielkości mogą czerpać korzyści z zaawansowanych rozwiązań klasy ERP. Dwa lata po wdrożeniu systemu SAP SPRINT z 7milowym, SM ROTR ponownie stał się przykładem do naśladowania - wdrożył rozwiązania SAP BW i SAP BusinessObjects.

Czytaj więcej...

Business Intelligence w produkcji i dystrybucji

Do ponad 50 tysięcy punktów detalicznych i gastronomicznych od Helu po Tatry, mrożonki dystrybuowane i produkowane przez Grupę Iglotex, trafiają na czas i w doskonałym stanie, między innymi dzięki zaimplementowanym systemom klasy Business Intelligence: Targit i Prophix. Wzrosła dzięki nim sprawność i elastyczność zarządzania ogromną infrastrukturą produkcyjną i logistyczną całej Grupy Iglotex. Wzrosła również konkurencyjność firmy na rynku.

Czytaj więcej...

Business Intelligence w Business Center Club

MACROLOGIC - Business Intelligence, ERP, systemy ERPIstniejący od 1991 r. Business Centre Club to prestiżowy klub przedsiębiorców i największa w Polsce organizacja indywidualnych pracodawców. Klub skupia 2500 członków (osób i firm) działających w 24 lożach regionalnych. Członkowie BCC zobowiązani są do reprezentowania wysokich norm etycznych, przestrzegania zasad kodeksu kupieckiego i działania zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu.

Czytaj więcej...

Platforma raportowa od Brazylii po Chiny
SAP Business Intelligence w Selenie

Wyniki finansowe spółki produkcyjnej w Chinach, wielkość sprzedaży piany poliuretanowej dla Europy, kwartalny raport skonsolidowany na giełdę... Potrzeby raportowe w Grupie Selena są równie rozległe, jak skala i globalny zasięg firmy. Wdrażany system SAP BI (Business Intelligence) istotnie usprawnia integrację i analizę danych, wspierając procesy zarządzania w grupie kapitałowej.

Czytaj więcej...

Czas to pieniądz, warto zarządzać nim z głową

ThyssenKrupp Energostal jest czołowym dystrybutorem wyrobów hutniczych i tworzyw sztucznych w Polsce. W zeszłym roku spółka zanotowała ponad 1,7 mld zł przychodów, niemal 60 mln zł zysku netto i sprzedała 565 tys. ton stali. Posiada centra logistyczne w Warszawie, Poznaniu i Dąbrowie Górniczej. Sprzedaż prowadzi poprzez rozbudowaną sieć 19 oddziałów i filii zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Czytaj więcej...

Business Intelligence w BRE Banku

Departament Controllingu BRE Banku przyśpieszy i uelastyczni raportowanie na wszystkich poziomach organizacji, będzie miał też lepszy dostęp do informacji. Nowoczesne rozwiązanie Business Intelligence, w oparciu o platformę QlikView wdrożył Hogart Business Intelligence.

Czytaj więcej...

QlikView w Iglotech: Chłodzenie z powodzeniem.

Hogart Business Intelligence wdrożył oprogramowanie QlikView w firmie Iglotech - dostawcy kompleksowych rozwiązań z dziedziny chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji oraz elektrotechniki. Wdrożenie przebiegało w metodyce lekkiej („Agile”), z wykorzystaniem programu pilotażowego „Seeing is beeliving”. Iglotech zdecydował się na 5-dniowe szkolenie, dzięki któremu osiągnął całkowitą samodzielność w rozwijaniu obecnych i tworzeniu zupełnie nowych aplikacji QlikView.

Czytaj więcej...

Controlling w Narodowym Instytucie Leków

MACROLOGIC - systemy ERP, ERP, Business IntelligenceNarodowy Instytut Leków prowadzi prace naukowe, projekty badawcze oraz świadczy usługi kompleksowej oceny jakości produktów leczniczych i wyrobów medycznych jak również usługi w zakresie ekspertyz mikrobiologicznych i analiz genetycznych. Działalność usługowa Instytutu prowadzona jest przez wyspecjalizowane jednostki (zakłady) wyodrębnione w strukturze organizacyjnej NIL. Instytut jako jednostka naukowa realizuje swoje prace badawcze korzystając z różnych źródeł finansowania. Dlatego też, aby móc efektywnie rozliczać wykorzystanie przyznanych środków na realizowane projekty, rozpoczęto poszukiwania rozwiązania, które miało zapewnić Instytutowi szybki dostęp do informacji niezbędnych dla celów zarządczych, usprawnienie procesów budżetowania i rozliczania środków wydatkowanych na prace badawczo–rozwojowe oraz usprawnić monitorowanie rentowności projektów naukowych i działalności poszczególnych zakładów naukowych.

Czytaj więcej...

Business Intelligence Accelerator i TDMS w PGNIG SA

SAP - Hurtownie danych, Business Intelligence, ERPPolskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - jedna z największych spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ciągu dziesięciu tygodni zwiększyła moc obliczeniową Hurtowni Danych ponad dziesięciokrotnie. Wcześniej na wyniki rozbudowanych raportów pracownicy czekali 20-30 min., dziś – przy wsparciu Business Intelligence Accelerator - nie dłużej niż kilka minut.

Czytaj więcej...

Inteligencja zawarta w systemie

AFFECO - Business IntelligenceAffecto to wiodący dostawca rozwiązań informatycznych, przede wszystkim z obszaru Business Intelligence. Główna siedziba firmy mieści się w Helsinkach. Ponadto firma ma swoje oddziały w Norwegii, Szwecji, Danii, Litwie, Łotwie, Estonii, oraz Polsce. Łącznie zatrudnia ponad 900 pracowników.

Czytaj więcej...

Przejrzyste informacje, szybsze decyzje

TVN SA skrócił cykl raportowania i generowania danych do podejmowania decyzji, a zarazem zwiększył poziom zaufania do danych, dzięki wdrożeniu rozwiązania analityczno-raportowego opartego na platformie Microsoft Office PerformancePoint Server 2007.

Czytaj więcej...

Chirurg z Business Intelligence

HOGART BUSINESS INTELLIGENCE - Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, Budżetowanie, OLAPKaretka z piskiem opon zatrzymuje się przed wejściem do szpitala. W mgnieniu oka mężczyzna z uszkodzoną czaszką trafia na salę operacyjną. W tym czasie zespół chirurgów musi dostać się do kluczowych informacji. Jakie choroby przechodził pacjent? Na co jest uczulony? Na co uważać, by po operacji nie pojawiły się niebezpieczne komplikacje? Wyniki analiz pojawiają się w systemie Business Intelligence po kilku sekundach. Tyle też dzieli życie pacjenta od śmierci.

Czytaj więcej...

Business Intelligence w Centrostalu

SOLEMIS - Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, ERP, Systemy ERPPrzedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi CENTROSTAL S.A. Kielce, mające już sześćdziesięcioletnie doświadczenie w handlu i dystrybucji wyrobów hutniczych i uznaną, wysoką pozycję na polskim rynku wyposażyło swój dział handlowy w system klasy Business Intelligence - TARGIT. System umożliwia dyrektorom handlowym łatwą i szybką wielowymiarową analizę danych dotyczących m.in. wahań sprzedaży, zapotrzebowania klientów w różnych regionach kraju.

Czytaj więcej...

Trudne analizy w 30 sekund

czyli TARGIT Business Intelligence Suite w DaimlerChrystler Financial Services
solemislogoStawianie pytań i znajdowanie precyzyjnych odpowiedzi to podstawa pracy Johna B. Birger Christensena, zajmującego się controllingiem w skandynawskim oddziale DaimlerChrysler Financial Services (DCFS). W jego pracy, ważnym jest „o ile więcej - niż wcześniej planowano - rzeczywiście wyleasingowano ciężarówek np. w Jutlandii”. Innym razem potrzebna jest precyzyjna informacja „leasing ilu taksówek w Kopenhadze finansuje DCFS”.

Czytaj więcej...

Nowa jakość zarządzania finansami w ADe Line SA

SOLEMIS - Business Intelligence, Systemy ERP, ControllingADe Line SA, właściciel ponad 60 salonów wyposażenia wnętrz AlmiDecor i FLO, wybrał system klasy Business Intelligence - PROPHIX Enterprise jako narzędzie wspomagające budżetowanie i pozwalające na bardziej precyzyjne planowanie oraz analizowanie wszystkich elementów wpływających na wynik finansowy prowadzonej działalności oraz umożliwiający precyzyjne dostosowanie oferty firmy do różnych gustów i potrzeb klientów w różnych regionach Polski.

Czytaj więcej...

Grupa handlowa EM&F usprawnia planowanie i prognozowanie

 Grupa Empik Media & Fashion (EM&F) jest właścicielem 60 ekskluzywnych marek, do których należą takie zastrzeżone znaki towarowe, jak Empik, SMYK i Empik Cafe, jak również marki objęte wyłączną franczyzą i licencją, takie jak Hugo Boss, Mango, Esprit, Mexx, River Island, Dior, Chanel, Clarins, Shiseido i wiele innych, oraz prowadzi ponad 590 salonów sprzedaży detalicznej, punktów usługowych i szkół językowych na terenie Polski, Ukrainy, Rosji, Kazachstanu, Czech, Słowacji i Niemiec

Czytaj więcej...

Business Intelligence na wizji...

Controlling Systems Business IntelligenceZanim zdecydowano się na zakup systemu EURECA, do analizy danych używano, tradycyjnych narzędzi w postaci arkuszy kalkulacyjnych, oraz modułów planistycznych specjalistycznych systemów wspierających działalność telewizyjną.

Czytaj więcej...

Business Intelligence w Bacardi Martini Polska

Polski oddział międzynarodowej Grupy Bacardi, działającej w ponad 170 krajach świata, producenta markowych alkoholi wśród których należy wymienić rumy Bacardi, wermuty Martini, whisky Dewars’s, wódkę Grey Goose, gin Bombay Sapphire wybrał system klasy Business Intelligence - PROPHIX Enterprise jako narzędzie wspomagające budżetowanie i pozwalające na bardziej precyzyjne planowanie oraz analizowanie wszystkich elementów wpływających na wynik.
 

Czytaj więcej...

Controlling, czyli pełna przejrzystość

Rozpoczęliśmy kompleksowe wdrożenie systemu SAP ERP w trzech spółkach Grupy Kapitałowej Krosno. Jako szef kontrolingu patrzę na ten projekt przede wszystkim z punktu widzenia dostępności informacji, które pomogą nam lepiej zarządzać firmą.

Czytaj więcej...

ZA Puławy śledzą koszty wytwarzania

 Zakłady Azotowe wdrożyły System Analiz Technicznego Kosztu Wytworzenia dostarczony przez SAS Institute. Oprogramowanie oraz przygotowane struktury danych zapewniają użytkownikom tworzenie raportów, w których układ i szczegółowość informacji można dowolnie dobierać w zakresie danych.

Czytaj więcej...

Projekty IT: Kompania Węglowa

 Grupa wdrożyła system pt. Kompleks Finansowo Księgowy oraz system Business Intelligence w modelu outsourcingowym. Projekt przeprowadził Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa.

Czytaj więcej...

System analiz i raportowania ProClarity w Vitrosilicon SA

Znacznie lepsze niż szklana kula

Spółka Vitrosilicon, wytwarzająca produkty szklane, potrzebowała narzędzia, które zapewni na bieżąco dostęp do informacji o sprzedaży produktów i sytuacji finansowej firmy. Te oczekiwania spełnił system ProClarity. Vitrosilicon wykorzystuje nietypowy system wspomagający zarządzanie PRO/MIS, działający na uniksowej bazie Progress. Potrafi on sporządzać analizy i raporty, które można zobaczyć na ekranie i wydrukować, ale nie współpracuje z Excelem, wykorzystywanym m.in. w księgowości.

Czytaj więcej...

System raportowania ProClarity w Provident Polska SA

Wdrożony w Provident Polska SA system ProClarity zautomatyzował generowanie raportów i udostępnianie firmowych danych uprawnionym do tego osobom. Mogą one w łatwy sposób – przez przeglądarkę internetową – śledzić na bieżąco potrzebne informacje.

Czytaj więcej...

Business Intelligence w Alfa Elektro

Alfa Elektro jest jednym z liderów rynku dystrybucji artykułów elektrotechnicznych. Firma podzielona jest na 3 regiony (Zachodni, Centralny oraz Południowy) i prowadzi sprzedaż w 36 własnych hurtowniach rozproszonych na terenie Polski. Oferuje bardzo szeroki asortyment począwszy od opraw i źródeł światła poprzez osprzęt elektrotechniczny, a także baterie, latarki, narzędzia, mierniki i drobny sprzęt elektroinstalatorski. Centrala firmy znajduje się w Katowicach.

Czytaj więcej...

EuroLOT za sterami TETA Controlling

EuroLOT SA jest spółką Grupy Kapitałowej PLL LOT. Jako operator samolotów ATR dokonuje na rzecz PLL LOT przewozu osób, bagażu, poczty i towarów. Poza tym organizuje rejsy czarterowe. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 270 pracowników. Controllingiem zajmują się cztery osoby – sporządzają plany finansowe, przygotowują raporty z wykonania zaplanowanych budżetów, analizują odchylenia od założonych planów oraz przyczyny ich powstawiania. Każde zdarzenie gospodarcze analizowane jest z jednej strony dla potrzeb raportowania zewnętrznego, z drugiej strony dla wewnętrznych potrzeb zarządczych.
 

Czytaj więcej...

Siła Business Intelligence

Hurtownia danych u lidera informacji profesjonalnej w Polsce
Przykład Wolters Kluwer Polska pokazuje, że wyrafinowane potrzeby informacyjne można zaspokoić dzięki rozwiązaniom Business Intelligence (BI). Nie trzeba do tego nadmiernie rozbudowywać systemu informacyjnego ERP.
 

Czytaj więcej...

System budżetowania w oparciu o narzędzia SAP

Zarządzanie firmą jest procesem złożonym, wymagającym prognozowania warunków przyszłego i skutków obecnego działania. Planowanie jest koniecznością, ale i jednym z podstawowych narzędzi sterowania rozwojem. Jednym z efektów planowania są budżety. Zastosowanie budżetów jest przydatne nie tylko w sterowaniu i kontroli dużymi jednostkami gospodarczymi. Budżetowanie staje się bowiem integralnym składnikiem systemu zarządzania zwanego kontrolingiem, a także podstawowym sposobem oddziaływania na koszty, mającym na celu ich obniżanie zarówno w dużym, średnim, jak i małym przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej...

WDROŻENIE SYSTEMU EURECA W TORFARM S.A.

Jak zarządzać rozbudowaną siecią oddziałów firmy? Jak kontrolować ich efektywność? Jak panować nad ich budżetem? Jak trzymać na wodzy wydatki inwestycyjne w szybko rozwijającej się firmie? Jak sprawnie przekazywać informacje o wykonaniu cząstkowych budżetów do kilkudziesięciu kierowników?

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki...

Dyrektorzy finansowi odegrają kluczową rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw – wynika z...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250