Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Kolejna niemiecka spółka wybiera polski system IT

Poznański producent oprogramowania: DomData AG Sp. z o.o. zakończyła wdrożenie w firmie Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH. Przedmiotem kontraktu było oprogramowanie wspomagające planowanie i rozliczanie budżetów spółki.

  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  


Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH to kolejny klient z rynku niemieckiego, który zdecydował się na korzystanie z rozwiązania wspierającego procesy controllingowe i oferowanego przez firmę DomData. Nabywca systemu jest częścią holdingu Becker & Kries i zarządza około 475.000 m2 powierzchni komercyjnych oraz 17 tys. lokali mieszkalnych w Niemczech oraz w Kanadzie.

Dlaczego DomData?

O wyborze oprogramowania DomDaty zadecydowały doświadczenia spółki-matki: Becker & Kries, gdzie od wielu lat funkcjonuje system InForum BI Studio i wspiera Dział Controllingu w obszarze budżetowania oraz raportowania. Dobre oceny rozwiązania InForum oraz usług świadczonych przez DomDatę sprawiły, że w pierwszym kwartale 2015 Grupa Becker & Kries podjęła decyzję o wdrożeniu tego samego systemu w spółce zależnej: Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH.

Zakres prac:

W maju 2015 r. została przeprowadzona analiza przedwdrożeniowa oraz opracowana koncepcja wdrożenia. Klient, ze względu na specyfikę działalności, główny nacisk kładzie na długookresowe planowanie płynności (10-letni horyzont planowania), w oparciu o które podejmowane są decyzje inwestycyjne oraz decyzje związane z finansowaniem działalności. Poza planowaniem płynności wdrożeniem zostało objęte planowanie przychodów z najmu, planowanie kosztów obsługi administracyjnej, kosztów remontów, kosztów modernizacji, kosztów mediów, zobowiązań kredytowych oraz dywidend a także system raportowania.

Efekty wdrożenia:

Budżetowanie na rok 2016 zostało przeprowadzone już z wykorzystaniem systemu InForum, co pozwoliło na znaczące skrócenie czasu trwania oraz uporządkowanie procesu, a także umożliwiło przeprowadzenie budżetowania scenariuszowego, dzięki któremu klient uzyskał możliwość symulowania wyników w zależności od wprowadzonych parametrów oraz wyboru najbardziej optymalnego wariantu. Wieloletni plan przepływów finansowych stanowi natomiast skuteczne narzędzie wspierające realizację strategii finansowania działalności. Przygotowany w InForum plan finansowy dla Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH konsolidowany jest z planem Grupy Becker & Kries.

Źródło: DomData
 
loading...
loading...
loading...

Trzy filary cyfryzacji produkcji

Myśląc o aktualnych trendach w sektorze produkcji jednym tchem można wymienić koncepcję Przemysłu...

Debata o RODO i JPK

30 listopada w studiu TVN odbyła się debata poświęcona dwóm dużym zmianom, które czekają w...

Strefa Eksperta BPSC: Zwinna środa #6

O inspekcji i adaptacji w Scrum, w 6 już odcinku Zwinnej środy, mówi Stanisław Drosio.

Platforma Dystrybucyjna EDU-książka Sp. z...

Przykładem przedsiębiorstwa, które od lat pracuje na systemie SAP Business One jest Platforma...

SAGE rośnie w Polsce szybciej niż rynek

Sage notuje w Polsce rekordowo wysokie wyniki. Polski oddział spółki uzyskał w roku fiskalnym 2017...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner