Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Kolejna niemiecka spółka wybiera polski system IT

Poznański producent oprogramowania: DomData AG Sp. z o.o. zakończyła wdrożenie w firmie Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH. Przedmiotem kontraktu było oprogramowanie wspomagające planowanie i rozliczanie budżetów spółki.

  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  


Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH to kolejny klient z rynku niemieckiego, który zdecydował się na korzystanie z rozwiązania wspierającego procesy controllingowe i oferowanego przez firmę DomData. Nabywca systemu jest częścią holdingu Becker & Kries i zarządza około 475.000 m2 powierzchni komercyjnych oraz 17 tys. lokali mieszkalnych w Niemczech oraz w Kanadzie.

Dlaczego DomData?

O wyborze oprogramowania DomDaty zadecydowały doświadczenia spółki-matki: Becker & Kries, gdzie od wielu lat funkcjonuje system InForum BI Studio i wspiera Dział Controllingu w obszarze budżetowania oraz raportowania. Dobre oceny rozwiązania InForum oraz usług świadczonych przez DomDatę sprawiły, że w pierwszym kwartale 2015 Grupa Becker & Kries podjęła decyzję o wdrożeniu tego samego systemu w spółce zależnej: Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH.

Zakres prac:

W maju 2015 r. została przeprowadzona analiza przedwdrożeniowa oraz opracowana koncepcja wdrożenia. Klient, ze względu na specyfikę działalności, główny nacisk kładzie na długookresowe planowanie płynności (10-letni horyzont planowania), w oparciu o które podejmowane są decyzje inwestycyjne oraz decyzje związane z finansowaniem działalności. Poza planowaniem płynności wdrożeniem zostało objęte planowanie przychodów z najmu, planowanie kosztów obsługi administracyjnej, kosztów remontów, kosztów modernizacji, kosztów mediów, zobowiązań kredytowych oraz dywidend a także system raportowania.

Efekty wdrożenia:

Budżetowanie na rok 2016 zostało przeprowadzone już z wykorzystaniem systemu InForum, co pozwoliło na znaczące skrócenie czasu trwania oraz uporządkowanie procesu, a także umożliwiło przeprowadzenie budżetowania scenariuszowego, dzięki któremu klient uzyskał możliwość symulowania wyników w zależności od wprowadzonych parametrów oraz wyboru najbardziej optymalnego wariantu. Wieloletni plan przepływów finansowych stanowi natomiast skuteczne narzędzie wspierające realizację strategii finansowania działalności. Przygotowany w InForum plan finansowy dla Deutsche Immobilien Investierungs-GmbH konsolidowany jest z planem Grupy Becker & Kries.

Źródło: DomData
 
loading...
loading...
loading...

Internet rzeczy rośnie w tempie 30 proc....

W kolejnych latach rynek internetu rzeczy będzie się rozwijał w 30-proc. tempie, a w 2021 r. do...

Procesowy ERP w firmie Danstoker

Procesowy ERP w firmie Danstoker

Fabryka Cyfrowych Przemian

Technologie cyfrowe są katalizatorem rozwoju biznesu. Chcemy przybliżyć Państwu te rozwiązania,...

DSR: Efektywna produkcja zaczyna się od...

Efektywna produkcja zaczyna się od skutecznego planowania, które w dzisiejszych czasach nie może...

Fabryka Przyszłości wg Microsoft

Sektor produkcyjny otwiera się na nowy trend, jakim jest cyfrowa transformacja. Analiza danych...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250