Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Macrologic wspiera zarządzanie projektami w IChF PAN

MACROLOGIC - ERP, systemy ERPInstytut Chemii Fizycznej PAN, prowadzący badania naukowe powiązane z najnowszymi światowymi kierunkami rozwoju chemii fizycznej i fizyki chemicznej, usprawnia zarządzanie projektami w obszarze finansowo-księgowym i controllingowym dzięki wdrożeniu systemu ERP Xpertis firmy Macrologic. To już kolejny instytut, w którym procesy zarządcze będą wspierane z wykorzystaniem Xpertisa.
  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
Z początkiem bieżącego roku Macrologic rozpoczął wdrożenie rozwiązania, które zastąpiło przestarzały system finansowo-księgowy użytkowany przez Instytut, a w efekcie wyeliminowało ryzyko zatrzymania systemu i paraliżu księgowości. Opracowane mechanizmy pozwalają skrócić czas potrzebny na obsługę płatności dla kontrahentów i na rozliczanie projektów.

Zastosowanie w Instytucie rozwiązań controllingowych zwiększa zakres informacyjny dla kierowników projektów i kierowników zespołów tematycznych oraz usprawnia dostęp do informacji zarządczej dla dyrekcji Instytutu. Kierownicy poszczególnych projektów – za pomocą automatycznie generowanych raportów czy analiz oraz możliwości rozliczania działalności według źródeł ich finansowania – mogą na bieżąco badać stopień wykorzystania budżetów prowadzonych projektów. Wdrożenie systemu Xpertis pozwala wyeliminować konieczność wielokrotnego wprowadzania tych samych danych – zapewnia automatyczne księgowanie faktur oraz listy płac.

Macrologic wdrożył w Instytucie następujące moduły rozwiązania Xpertis: Finanse i księgowość, Fakturowanie oraz Controlling rozbudowany o serwis wspomagający obieg informacji controllingowej.

Już od kilkunastu lat IChF PAN wykorzystuje rozwiązania Macrologic do obsługi kadrowo-płacowej i bankowości elektronicznej. Pozytywne doświadczenia w pracy z tymi programami, jak również perspektywa korzyści posiadania zintegrowanego i kompleksowego systemu w zakresie sprawnego przepływu danych pomiędzy poszczególnymi modułami były czynnikami, które zadecydowały o kolejnych inwestycjach w rozwiązania tej firmy.

Instytut Chemii Fizycznej PAN prowadzi badania pokrywające szeroki zakres dyscyplin fizykochemicznych. Oprócz tego IChF zajmuje się działalnością dydaktyczną. Jest współzałożycielem Szkoły Nauk Ścisłych, współpracuje także z wydziałami chemicznymi UW i PW.

Źródło:www.macrologic.pl
loading...
loading...
loading...

Controlling w służbie produkcji

Webinar z cyklu "Przemysł 4.0" - Produkcja Made in Poland. Na drodze do Przemysłu 4.0

MES, czy ERP?

Kilka przemyśleń Przemysława Kędzierskiego - Product Ownera obszaru Produkcja firmy BPSC- na temat...

Co czwarta instytucja finansowa w Europie...

Już 1 na 4 instytucje z sektora finansowego odnotowała incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa –...

Bez innowacji firmy nie maja szans na...

Cyfrowa transformacja może przynieść europejskiej gospodarce wzrost PKB o co najmniej 2,1 proc.

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner