Newsletter

loading...
2013_IFS_160x200
loading...

Macrologic wspiera zarządzanie projektami w IChF PAN

MACROLOGIC - ERP, systemy ERPInstytut Chemii Fizycznej PAN, prowadzący badania naukowe powiązane z najnowszymi światowymi kierunkami rozwoju chemii fizycznej i fizyki chemicznej, usprawnia zarządzanie projektami w obszarze finansowo-księgowym i controllingowym dzięki wdrożeniu systemu ERP Xpertis firmy Macrologic. To już kolejny instytut, w którym procesy zarządcze będą wspierane z wykorzystaniem Xpertisa.
  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
Z początkiem bieżącego roku Macrologic rozpoczął wdrożenie rozwiązania, które zastąpiło przestarzały system finansowo-księgowy użytkowany przez Instytut, a w efekcie wyeliminowało ryzyko zatrzymania systemu i paraliżu księgowości. Opracowane mechanizmy pozwalają skrócić czas potrzebny na obsługę płatności dla kontrahentów i na rozliczanie projektów.

Zastosowanie w Instytucie rozwiązań controllingowych zwiększa zakres informacyjny dla kierowników projektów i kierowników zespołów tematycznych oraz usprawnia dostęp do informacji zarządczej dla dyrekcji Instytutu. Kierownicy poszczególnych projektów – za pomocą automatycznie generowanych raportów czy analiz oraz możliwości rozliczania działalności według źródeł ich finansowania – mogą na bieżąco badać stopień wykorzystania budżetów prowadzonych projektów. Wdrożenie systemu Xpertis pozwala wyeliminować konieczność wielokrotnego wprowadzania tych samych danych – zapewnia automatyczne księgowanie faktur oraz listy płac.

Macrologic wdrożył w Instytucie następujące moduły rozwiązania Xpertis: Finanse i księgowość, Fakturowanie oraz Controlling rozbudowany o serwis wspomagający obieg informacji controllingowej.

Już od kilkunastu lat IChF PAN wykorzystuje rozwiązania Macrologic do obsługi kadrowo-płacowej i bankowości elektronicznej. Pozytywne doświadczenia w pracy z tymi programami, jak również perspektywa korzyści posiadania zintegrowanego i kompleksowego systemu w zakresie sprawnego przepływu danych pomiędzy poszczególnymi modułami były czynnikami, które zadecydowały o kolejnych inwestycjach w rozwiązania tej firmy.

Instytut Chemii Fizycznej PAN prowadzi badania pokrywające szeroki zakres dyscyplin fizykochemicznych. Oprócz tego IChF zajmuje się działalnością dydaktyczną. Jest współzałożycielem Szkoły Nauk Ścisłych, współpracuje także z wydziałami chemicznymi UW i PW.

Źródło:www.macrologic.pl
loading...
loading...
loading...

Comarch ERP XL w Torf Corporation...

Torf Corporation to wiodący polski producent kosmetyków (marka Tołpa, a także marki własne sieci)....

enova365 w firmie Colorex

Dzięki wdrożeniu enova365 udaje się skutecznie zarządzać firmą oraz procesami sprzedaży, zamówień,...

Cyberataki terrorystyczne to tylko kwestia...

Rośnie ryzyko cyberataków terrorystycznych. Eksperci przestrzegają, że ich wystąpienie to tylko...

Wdrożenie systemu enova365 i XWMS w firmie...

Wdrożenie Oprogramowanie enova365 oraz XWMS w firmie Celkar Sp z oo. Dzięki wykorzystaniu...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • eq system banner2