Newsletter


RAPORT ERP - PERSPEKTYWY 2017

loading...
2013_IFS_160x200
loading...

Macrologic wspiera zarządzanie projektami w IChF PAN

MACROLOGIC - ERP, systemy ERPInstytut Chemii Fizycznej PAN, prowadzący badania naukowe powiązane z najnowszymi światowymi kierunkami rozwoju chemii fizycznej i fizyki chemicznej, usprawnia zarządzanie projektami w obszarze finansowo-księgowym i controllingowym dzięki wdrożeniu systemu ERP Xpertis firmy Macrologic. To już kolejny instytut, w którym procesy zarządcze będą wspierane z wykorzystaniem Xpertisa.
  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
Z początkiem bieżącego roku Macrologic rozpoczął wdrożenie rozwiązania, które zastąpiło przestarzały system finansowo-księgowy użytkowany przez Instytut, a w efekcie wyeliminowało ryzyko zatrzymania systemu i paraliżu księgowości. Opracowane mechanizmy pozwalają skrócić czas potrzebny na obsługę płatności dla kontrahentów i na rozliczanie projektów.

Zastosowanie w Instytucie rozwiązań controllingowych zwiększa zakres informacyjny dla kierowników projektów i kierowników zespołów tematycznych oraz usprawnia dostęp do informacji zarządczej dla dyrekcji Instytutu. Kierownicy poszczególnych projektów – za pomocą automatycznie generowanych raportów czy analiz oraz możliwości rozliczania działalności według źródeł ich finansowania – mogą na bieżąco badać stopień wykorzystania budżetów prowadzonych projektów. Wdrożenie systemu Xpertis pozwala wyeliminować konieczność wielokrotnego wprowadzania tych samych danych – zapewnia automatyczne księgowanie faktur oraz listy płac.

Macrologic wdrożył w Instytucie następujące moduły rozwiązania Xpertis: Finanse i księgowość, Fakturowanie oraz Controlling rozbudowany o serwis wspomagający obieg informacji controllingowej.

Już od kilkunastu lat IChF PAN wykorzystuje rozwiązania Macrologic do obsługi kadrowo-płacowej i bankowości elektronicznej. Pozytywne doświadczenia w pracy z tymi programami, jak również perspektywa korzyści posiadania zintegrowanego i kompleksowego systemu w zakresie sprawnego przepływu danych pomiędzy poszczególnymi modułami były czynnikami, które zadecydowały o kolejnych inwestycjach w rozwiązania tej firmy.

Instytut Chemii Fizycznej PAN prowadzi badania pokrywające szeroki zakres dyscyplin fizykochemicznych. Oprócz tego IChF zajmuje się działalnością dydaktyczną. Jest współzałożycielem Szkoły Nauk Ścisłych, współpracuje także z wydziałami chemicznymi UW i PW.

Źródło:www.macrologic.pl
loading...
loading...
loading...

Firmy obrały kierunek na zaawansowaną...

Za trzy lata 75 proc. średnich i dużych firm będzie stosować zaawansowane systemy analityczne –...

W chmurę, czy nie w chmurę? Oto jest pytanie!

Polecamy ciekawy materiał (niestety w wersji anglojęzycznej) przygotowany przez Konsultanta...

Analityka danych wciąż mało popularna

Narzędzia do analizy danych pozwalają firmom lepiej kontrolować koszty i dostosowywać ofertę do...

Internet rzeczy i chmura - na to postawi...

Firmy będą odchodzić od tradycyjnych technologii, a nowe, które będą filarami cyfrowej...

Nakłady firm na cyberbezpieczeństwo będą...

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się...

bpsc slide panel right340x270
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • eq system banner2