Newsletter


RAPORT ERP - PERSPEKTYWY 2017

loading...
2013_IFS_160x200
loading...

FlexNet 9.5 zgodny z metodologią Agile

Flexnet klasy Manufacturing Execution System (MES) wspomaga zarządzanie produkcją i logistyką. W pracach nad najnowszą wersją systemu jednym z priorytetów Apriso było rozwinięcie dotychczasowych funkcjonalności w obszarze Business Process Management (BPM). Efektem jest nie tylko większa wydajność i elastyczność rozwiązania, ale też dodatkowe możliwości w obszarze projektowania (blueprinting) i prototypowania procesów produkcyjnych zgodnie z metodologią 'Agile'.
 
 
  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
'Agile', czyli szybko i sprawnie - tak też powinno przebiegać programowanie i rozwijanie systemów informatycznych, jeśli wspomagane przez nie firmy chcą szybko dostosowywać się do zmian w otoczeniu biznesowym. Pozornie nic nowego, ale wystarczy zajrzeć w głąb organizacji produkcji, by dostrzec zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach. Przed przejęciem produkcji z Anglii i Belgii augustowski oddział British Amercian Tobacco wytwarzał jeden gatunek wyrobów tytoniowych przez sześć dni w tygodniu i wyłącznie na polski rynek. Kilka lat później produkcja objęła ok. 700 wariantów i przekroczyła 70 mln sztuk papierosów dziennie, wymuszając tym samym przestawianie linii produkcyjnej kilka-, kilkanaście razy w ciągu doby.

Podobne zmiany nastąpiły u innego globalnego dostawcy, który, kierując ofertę do indywidualnych klientów, musi obecnie zmieniać procesy produkcyjno-logistyczne trzy razy w ciągu tygodnia. Ale nie w jednym, lecz w ponad 20 oddziałach. Jak wówczas uchronić firmę przed ryzykiem popełnienia pomyłki? Każda zmiana wszakże wymusza nową organizację w obszarze nie tylko produkcji, ale też współpracy z podwykonawcami, magazynowania i przygotowywania finalnego produktu do dystrybucji.

Owszem, przemodelowanie procedur są na bieżąco dokumentowane, by pracownicy wiedzieli, jakie czynności i w jakiej kolejności należy wykonywać. Jednak przy tak częstych zmianach w organizacji produkcji prawdopodobieństwo utraty kontroli nad zarządzaniem jakością jest większe niż w przeszłości.
Rynki globalizują się, są mniej przewidywalne, a „najlepsze praktyki” szybko przestają być najlepszymi. Z tych też powodów zdolność przedsiębiorstw do dostosowania się do zmieniających się warunków ma pierwszorzędne znaczenie – wyjaśnia Michelle Cantara, wiceprezes centrum badań naukowych w Gartner Group (Research Index: A Guide to Principles of Business Process Management," 08.09.2009).
Skutecznym rozwiązaniem nie jest jednak wyczerpująca dokumentacja, ale rozwiązanie informatyczne, w którym można prowadzić sprawne mapowanie i prototypowanie procesów produkcyjno-logistycznych. W tego typu koncepcję wpisuje się najnowsza wersja systemu FlexNet 9.5.

Oprócz narzędzi blueprinting i zaawansowanego prototypowania, najnowsza wersja rozwiązania Apriso umożliwia nie tylko dokładniejszy monitoring i automatyzację dokumentacji, ale też równoległą wizualizację procesów, które zachodzą w wielu oddziałach firmy.

Ponadto FlexNet 9.5 usprawnia synchronizację zadań w ramach całego łańcucha dostaw oraz zarządzanie cyklem życia produktów,redukując jednocześnie ryzyko popełniania pomyłek w trakcie produkcji.

Źródło: APRISO
loading...
loading...
loading...

Firmy obrały kierunek na zaawansowaną...

Za trzy lata 75 proc. średnich i dużych firm będzie stosować zaawansowane systemy analityczne –...

W chmurę, czy nie w chmurę? Oto jest pytanie!

Polecamy ciekawy materiał (niestety w wersji anglojęzycznej) przygotowany przez Konsultanta...

Analityka danych wciąż mało popularna

Narzędzia do analizy danych pozwalają firmom lepiej kontrolować koszty i dostosowywać ofertę do...

Internet rzeczy i chmura - na to postawi...

Firmy będą odchodzić od tradycyjnych technologii, a nowe, które będą filarami cyfrowej...

Nakłady firm na cyberbezpieczeństwo będą...

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się...

bpsc slide panel right340x270
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • eq system banner2