Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

FlexNet 9.5 zgodny z metodologią Agile

Flexnet klasy Manufacturing Execution System (MES) wspomaga zarządzanie produkcją i logistyką. W pracach nad najnowszą wersją systemu jednym z priorytetów Apriso było rozwinięcie dotychczasowych funkcjonalności w obszarze Business Process Management (BPM). Efektem jest nie tylko większa wydajność i elastyczność rozwiązania, ale też dodatkowe możliwości w obszarze projektowania (blueprinting) i prototypowania procesów produkcyjnych zgodnie z metodologią 'Agile'.
 
 
  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
'Agile', czyli szybko i sprawnie - tak też powinno przebiegać programowanie i rozwijanie systemów informatycznych, jeśli wspomagane przez nie firmy chcą szybko dostosowywać się do zmian w otoczeniu biznesowym. Pozornie nic nowego, ale wystarczy zajrzeć w głąb organizacji produkcji, by dostrzec zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach. Przed przejęciem produkcji z Anglii i Belgii augustowski oddział British Amercian Tobacco wytwarzał jeden gatunek wyrobów tytoniowych przez sześć dni w tygodniu i wyłącznie na polski rynek. Kilka lat później produkcja objęła ok. 700 wariantów i przekroczyła 70 mln sztuk papierosów dziennie, wymuszając tym samym przestawianie linii produkcyjnej kilka-, kilkanaście razy w ciągu doby.

Podobne zmiany nastąpiły u innego globalnego dostawcy, który, kierując ofertę do indywidualnych klientów, musi obecnie zmieniać procesy produkcyjno-logistyczne trzy razy w ciągu tygodnia. Ale nie w jednym, lecz w ponad 20 oddziałach. Jak wówczas uchronić firmę przed ryzykiem popełnienia pomyłki? Każda zmiana wszakże wymusza nową organizację w obszarze nie tylko produkcji, ale też współpracy z podwykonawcami, magazynowania i przygotowywania finalnego produktu do dystrybucji.

Owszem, przemodelowanie procedur są na bieżąco dokumentowane, by pracownicy wiedzieli, jakie czynności i w jakiej kolejności należy wykonywać. Jednak przy tak częstych zmianach w organizacji produkcji prawdopodobieństwo utraty kontroli nad zarządzaniem jakością jest większe niż w przeszłości.
Rynki globalizują się, są mniej przewidywalne, a „najlepsze praktyki” szybko przestają być najlepszymi. Z tych też powodów zdolność przedsiębiorstw do dostosowania się do zmieniających się warunków ma pierwszorzędne znaczenie – wyjaśnia Michelle Cantara, wiceprezes centrum badań naukowych w Gartner Group (Research Index: A Guide to Principles of Business Process Management," 08.09.2009).
Skutecznym rozwiązaniem nie jest jednak wyczerpująca dokumentacja, ale rozwiązanie informatyczne, w którym można prowadzić sprawne mapowanie i prototypowanie procesów produkcyjno-logistycznych. W tego typu koncepcję wpisuje się najnowsza wersja systemu FlexNet 9.5.

Oprócz narzędzi blueprinting i zaawansowanego prototypowania, najnowsza wersja rozwiązania Apriso umożliwia nie tylko dokładniejszy monitoring i automatyzację dokumentacji, ale też równoległą wizualizację procesów, które zachodzą w wielu oddziałach firmy.

Ponadto FlexNet 9.5 usprawnia synchronizację zadań w ramach całego łańcucha dostaw oraz zarządzanie cyklem życia produktów,redukując jednocześnie ryzyko popełniania pomyłek w trakcie produkcji.

Źródło: APRISO
loading...
loading...
loading...

Controlling w służbie produkcji

Webinar z cyklu "Przemysł 4.0" - Produkcja Made in Poland. Na drodze do Przemysłu 4.0

MES, czy ERP?

Kilka przemyśleń Przemysława Kędzierskiego - Product Ownera obszaru Produkcja firmy BPSC- na temat...

Co czwarta instytucja finansowa w Europie...

Już 1 na 4 instytucje z sektora finansowego odnotowała incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa –...

Bez innowacji firmy nie maja szans na...

Cyfrowa transformacja może przynieść europejskiej gospodarce wzrost PKB o co najmniej 2,1 proc.

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner