Newsletter

loading...
2013_IFS_160x200
loading...

FlexNet 9.5 zgodny z metodologią Agile

Flexnet klasy Manufacturing Execution System (MES) wspomaga zarządzanie produkcją i logistyką. W pracach nad najnowszą wersją systemu jednym z priorytetów Apriso było rozwinięcie dotychczasowych funkcjonalności w obszarze Business Process Management (BPM). Efektem jest nie tylko większa wydajność i elastyczność rozwiązania, ale też dodatkowe możliwości w obszarze projektowania (blueprinting) i prototypowania procesów produkcyjnych zgodnie z metodologią 'Agile'.
 
 
  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
'Agile', czyli szybko i sprawnie - tak też powinno przebiegać programowanie i rozwijanie systemów informatycznych, jeśli wspomagane przez nie firmy chcą szybko dostosowywać się do zmian w otoczeniu biznesowym. Pozornie nic nowego, ale wystarczy zajrzeć w głąb organizacji produkcji, by dostrzec zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach. Przed przejęciem produkcji z Anglii i Belgii augustowski oddział British Amercian Tobacco wytwarzał jeden gatunek wyrobów tytoniowych przez sześć dni w tygodniu i wyłącznie na polski rynek. Kilka lat później produkcja objęła ok. 700 wariantów i przekroczyła 70 mln sztuk papierosów dziennie, wymuszając tym samym przestawianie linii produkcyjnej kilka-, kilkanaście razy w ciągu doby.

Podobne zmiany nastąpiły u innego globalnego dostawcy, który, kierując ofertę do indywidualnych klientów, musi obecnie zmieniać procesy produkcyjno-logistyczne trzy razy w ciągu tygodnia. Ale nie w jednym, lecz w ponad 20 oddziałach. Jak wówczas uchronić firmę przed ryzykiem popełnienia pomyłki? Każda zmiana wszakże wymusza nową organizację w obszarze nie tylko produkcji, ale też współpracy z podwykonawcami, magazynowania i przygotowywania finalnego produktu do dystrybucji.

Owszem, przemodelowanie procedur są na bieżąco dokumentowane, by pracownicy wiedzieli, jakie czynności i w jakiej kolejności należy wykonywać. Jednak przy tak częstych zmianach w organizacji produkcji prawdopodobieństwo utraty kontroli nad zarządzaniem jakością jest większe niż w przeszłości.
Rynki globalizują się, są mniej przewidywalne, a „najlepsze praktyki” szybko przestają być najlepszymi. Z tych też powodów zdolność przedsiębiorstw do dostosowania się do zmieniających się warunków ma pierwszorzędne znaczenie – wyjaśnia Michelle Cantara, wiceprezes centrum badań naukowych w Gartner Group (Research Index: A Guide to Principles of Business Process Management," 08.09.2009).
Skutecznym rozwiązaniem nie jest jednak wyczerpująca dokumentacja, ale rozwiązanie informatyczne, w którym można prowadzić sprawne mapowanie i prototypowanie procesów produkcyjno-logistycznych. W tego typu koncepcję wpisuje się najnowsza wersja systemu FlexNet 9.5.

Oprócz narzędzi blueprinting i zaawansowanego prototypowania, najnowsza wersja rozwiązania Apriso umożliwia nie tylko dokładniejszy monitoring i automatyzację dokumentacji, ale też równoległą wizualizację procesów, które zachodzą w wielu oddziałach firmy.

Ponadto FlexNet 9.5 usprawnia synchronizację zadań w ramach całego łańcucha dostaw oraz zarządzanie cyklem życia produktów,redukując jednocześnie ryzyko popełniania pomyłek w trakcie produkcji.

Źródło: APRISO
loading...
loading...
loading...

Comarch ERP XL w Torf Corporation...

Torf Corporation to wiodący polski producent kosmetyków (marka Tołpa, a także marki własne sieci)....

enova365 w firmie Colorex

Dzięki wdrożeniu enova365 udaje się skutecznie zarządzać firmą oraz procesami sprzedaży, zamówień,...

Cyberataki terrorystyczne to tylko kwestia...

Rośnie ryzyko cyberataków terrorystycznych. Eksperci przestrzegają, że ich wystąpienie to tylko...

Wdrożenie systemu enova365 i XWMS w firmie...

Wdrożenie Oprogramowanie enova365 oraz XWMS w firmie Celkar Sp z oo. Dzięki wykorzystaniu...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • eq system banner2