Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

Siła precyzji w PZL WZM

EQ SYSTEMWarszawskie Zakłady Mechaniczne PZL WZM są jedynym producentem części zamiennych do silników Diesel w Polsce. Firma szczególny nacisk stawia na zrównoważony rozwój, świadomie inwestując w park maszynowy, nowe technologie oraz ciągłe podnoszenie zdolności produkcyjnych. Kolejną decyzją, która pozwoli PZL WZM na wzrost efektywność procesów związanych z zarządzaniem produkcją jest nawiązanie współpracy z EQ System oraz wdrożenie wyspecjalizowanego systemu Asprova APS.

  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Nasz proces produkcyjny jest niezwykle złożony. Obawialiśmy się, że nie znajdziemy odpowiedniego systemu, który będzie w stanie sobie z nim poradzić i bardzo precyzyjnie odwzorować wszystkie jego szczegóły. I mieliśmy rację – sam system nie wystarczy, jeśli zabraknie specjalistów, którzy zidentyfikują wszystkie powiązania, podpowiedzą jak przygotować się do samego projektu, a w końcu wdrożą rozwiązanie precyzyjnie dopasowane nie tylko do celów biznesowych, ale również sposobu pracy osób na różnych stanowiskach. Połączenie doświadczenia specjalistów EQ System oraz możliwości systemu Asprova APS daje nam pewność, że projekt przebiegnie zgodnie z harmonogramem, a zakładane korzyści zostaną osiągnięte możliwie szybko. Współpracę z EQ System polecam przede wszystkim ze względu na szeroką wiedzę jej specjalistów oraz ich wysokie zaangażowanie w projekt. Nie mamy wątpliwości, że wybór EQ System zarówno jako firmy doradczej, jak i wdrożeniowej był dobrą decyzją biznesową - Artur Kaczor, Kierownik Działu Informatyki
Współpraca pomiędzy firmami EQ System i Warszawskimi Zakładami Mechanicznymi PZL WZM przyniesie wiele korzyści, wśród najważniejszych należy wymienić:
 
  • Zautomatyzowanie i urealnienie całego procesu planowania produkcji poprzez uwzględnienie wszystkich procesów, ich wydajności, powiązań pomiędzy poszczególnymi operacjami oraz potrzebnej obsady.
  • Skrócenie długości cyklu produkcyjnego dzięki minimalizacji buforów międzyoperacyjnych.
  • Skrócenie czasu odpowiedzi na zapytania Klientów dzięki dostępowi do wiarygodnych danych na temat terminów dostawy (z dokładnością co do dnia).
  • Usprawnienie i optymalizacja procesów bilansowania materiałowego na poziomie wyrobów, półproduktów i materiałów zakupowych.
  • Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego dzięki możliwości tworzenia wielowymiarowych analiz typu „what if”.
  • Przyspieszenie reakcji na pojawiające się zdarzenia, między innymi na zmiany w zamówieniach Klientów, wpływ nieplanowanych zamówień, opóźnienia w realizacji planu czy awarie maszyn.
  • Dynamiczne wyznaczanie wskaźnika OEE na podstawie zarejestrowanych zgłoszeń oraz wyznaczanie technicznego kosztu wytworzenia za sprawą dostępu do informacji o stanie realizacji zleceń w czasie rzeczywistym.

PZL WZM nieustannie zwiększa swoją konkurencyjność oraz poprawia zdolności produkcyjne dzięki podejmowanym inwestycjom. Firma jest obecna na rynku od ponad 65-lat, w tym czasie wyrobiła sobie renomę przedsiębiorstwa innowacyjnego oraz godnego zaufania. Klienci doceniają ją przede wszystkim za indywidualne podejście oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Źródło: www.eqsystem.pl
loading...
loading...
loading...

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki...

Dyrektorzy finansowi odegrają kluczową rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw – wynika z...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250