Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

BOMBARDIER wykorzystuje swój potencjał z EQ System

EQ SYSTEMNadmiar zazwyczaj nie niesie za sobą pozytywnych konsekwencji, szczególnie jeśli nie potrafimy nad nim zapanować i wykorzystać jego potencjału. W przypadku nadmiaru informacji jest podobnie – przede wszystkim w sytuacji kiedy nie są one odpowiednio szybko pozyskiwane, przetwarzane i analizowane. Ciężko wtedy zadbać o stabilność planów, utrzymać płynność ich realizacji i szybkość reakcji na nagłe zdarzenia.
 

  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Firma Bombardier chciała mieć pewność, że otrzymuje spójną i jednoznaczną informację o tym – co produkować, ile produkować i na kiedy? Specjaliści EQ System poszli o krok dalej i stworzyli szczegółową koncepcję usprawnień, w której przeanalizowali sytuację wyjściową firmy, określili potencjał usprawnień oraz ich wpływ na funkcjonowanie innych działów organizacji, a na samym końcu dopasowali system Asprova APS do kultury organizacyjnej firmy, jej strategii biznesowej oraz sposobu pracy kluczowych pracowników. Podejście to przyniosło firmie Bombardier wiele korzyści i możliwość dalszego doskonalenia swoich procesów.
 
Bombardier infografika

Osiągnięte korzyści:
  • Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego, zapewnienie płynnego przepływu materiałów oraz ograniczenie liczby przestojów za sprawą uporządkowania całego cyklu produkcyjnego (w tym również technologii) oraz ustalenia priorytetów poszczególnych etapów procesu.
  • Przyspieszenie identyfikacji przeszkód w realizacji zleceń oraz poprawa wydajności w konkretnych miejscach procesu dzięki uwidocznieniu powiązań i zależności pomiędzy działem sprzedaży, montażu oraz produkcji detali.
  • Zwiększenie terminowości realizacji zleceń i ograniczenie liczby opóźnień poprzez dostęp do aktualnych danych, analizę przyczyn ich występowania w przeszłości oraz przyspieszenie reakcji (oraz jej trafności) na niespodziewane zdarzenia.
 
Asprova umożliwiła nam podgląd całego procesu produkcyjnego. Dzięki jej połączeniu z raportami Business Object działy produkcji otrzymują spójną i jednoznaczną informację, co i kiedy mają produkować. Aktualizacja planu produkcyjnego przebiega w sposób szybki, bez wprowadzania w nim niepotrzebnych zakłóceń.

Wyeliminowaliśmy kilka strumieni informacji docierających do działu produkcji a zastąpiliśmy jednym – Asprovą APS. System umożliwia nam precyzyjne określenie ścieżki krytycznej dla realizowanych projektów oraz szybką identyfikację „wąskich gardeł”, które dynamicznie się zmieniają. Wdrożenie nie byłoby możliwe bez doświadczenia specjalistów EQ System i dostosowania oprogramowania do naszej organizacji.

Współpraca z EQ System oraz możliwości oprogramowania Asprova APS dały nam pewność, że ciągłe doskonalenie procesów to nie tylko teoria, ale dzięki odpowiednim narzędziom - możliwa do zastosowania w praktyce zdolność do podnoszenia efektywności działania. - Piotr Staroń, Zastępca Dyrektora Zakładu Produkcji, Bombardier
Jakie korzyści osiągnęła firma Bombardier? Jakie były jej oczekiwania względem projektu i w jaki sposób zostały zrealizowane? Dlaczego wybrała współpracę ze specjalistami EQ System? Po szczegóły dotyczące wdrożenia systemu Asprova APS, stworzonej koncepcji usprawnień i efektów współpracy zapraszamy na www.eqsystem.pl
loading...
loading...
loading...

Co to jest ten "zwinny zakres"?

Co to jest ten "zwinny zakres"? Odpowiada Stanisław Drosio w 8 odsłonie cyklu "Zwinna Środa".

Strefa Eksperta BPSC: Zwinna środa #7

Staszek Drosio, Dyrektor Pionu ds. Wdrożeń i Utrzymania Oprogramowania w BPSC, w 7 odcinku cyklu a...

Grupa Bury z systemem ERP Microsoft Dynamics

Branża automotive bardzo wysoko stawia poprzeczkę swoim partnerom. Grupę Bury – dynamicznie...

Microsoft Dynamics CRM w Kasie Stefczyka

Obecnie bardzo trudno wyróżnić się na rynku wyłącznie produktami finansowymi, które co do zasady...

SENTE - systemy, które wspierają biznes

Eksperci z Sente wierzą, że tylko te projekty, który stawiają na pierwszym miejscu efektywność i...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
infor300x250
Show Panel
  • eqsystembaner