ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Sztuczna inteligencja odmienia możliwości systemów ERP i biznesu

Obecny biznes nie istnieje bez technologii. Dając przedsiębiorstwom nowe możliwości zarówno w zakresie optymalizacji, zwiększenia…

Za 5 lat sztuczna inteligencja będzie zarządzać fabryką

Jeszcze w tej dekadzie produkcją w fabrykach będzie zarządzać sztuczna inteligencja (SI). Tak przynajmniej uważa ponad połowa liderów sektora…

Firma Jamar wdrożyła mobilny system zarządzania utrzymaniem ruchu w produkcji EAM 4FACTORY

Firma Jamar powstała w 1994 roku. Jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której wyroby znane są w kraju i za granicą. Oferta…

Jak dystrybutorzy mogą czerpać korzyści z zaawansowanych analiz stanów magazynowych w systemie ERP?

Mimo szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej, misja firm dystrybucyjnych nie ulega zmianom. Polega ona na zakupie towarów, przechowywaniu ich, a…

Branża motoryzacyjna odważnie wjeżdża w chmurę

Nastroje w gospodarce w czasach pandemii nie są najlepsze, nie tylko w Polsce. Skłania to firmy do podejmowania działań, które pozwolą im…

Pandemia zerwała łańcuchy dostaw! Cel na 2021: odbudowa porwanych ogniw

Podejście do łańcucha dostaw będzie musiało ulec zmianie — twierdzi 66% z tysiąca przebadanych managerów odpowiedzialnych za logistykę.

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma SITS z Brodnicy, szwedzki producent mebli, wdrożyła system ERP IFS Applications w obszarach zarządzania produkcją oraz dystrybucją. SITS to szwedzko-polska spółka powstała z połączenia dwóch firm – SITS i CIMIR. Oferta, obok skandynawskich mebli IKEA, zawiera rodzinę nowoczesnych i funkcjonalnych mebli tapicerowanych SITS i skierowana jest głównie na eksport.

 REKLAMA 
 3 30 04 350x350 


Meble dostarczane są nie tylko do krajów Skandynawii, Europy Zachodniej, ale też do Azji i Stanów Zjednoczonych. Firma coraz dynamiczniej wkracza również na polski rynek, wykorzystując dobrą koniunkturę i stale rosnący popyt w obszarze budownictwa jednorodzinnego i dużych mieszkań.

SITS realizuje tygodniowo zamówienia na prawie 4000 artykułów, przy czym są to często zlecenia wykonania jednego, niepowtarzalnego mebla. Ta specyfika produkcji wymaga odpowiedniego zarządzania, wspomaganego przez właściwy system informatyczny, taki jak IFS Applications.

Nasze plany na przyszłość zakładają dalszy wzrost produkcji w tempie 20% rocznie w ciągu najbliższych lat” – mówi Tomasz Czerwiński, Prezes Zarządu SITS. „Planujemy nową strategię marketingową, chcemy też szerzej zaistnieć na rynkach europejskich, w USA i na rynku polskim. Nowoczesne zarządzanie, wspomagane przez IFS Applications, to podstawa naszego biznesu. Bez sprawnie działającego systemu informatycznego nie bylibyśmy w stanie realizować rosnącej liczby zamówień i podejmować ambitnych wyzwań stawianych nam przez rynek”.

Firma IFS ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla branży meblarskiej. SITS dołączył do grona jej klientów dwa lata temu. Wtedy to podpisano umowę na wdrożenie kluczowych modułów systemu – IFS Finansów, IFS Dystrybucji oraz IFS Produkcji.

Od marca 2007 roku z systemu IFS Applications w SITS korzysta już 93 użytkowników. Trwa gromadzenie wszystkich potrzebnych danych umożliwiających prognozowanie popytu i wielkości produkcji.

„Firma IFS jest dobrze znana polskiej branży meblarskiej” – mówi Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS Poland. „Z systemu IFS Applications korzysta już kilkanaście firm produkujących meble w naszym kraju. Spółka SITS to doskonały przykład sprawnego wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych dla wzmocnienia swojej pozycji konkurencyjnej na wielu rynkach”.

Poza procesem zarządzania produkcją i dystrybucją mebli, SITS zamierza również poprawić jakość pracy i ulepszyć proces zakupów. W tym celu w grudniu 2007 r. rozpoczęto wdrożenie zaawansowanego rozwiązania IFS Dystrybucja obejmującego Harmonogramowanie Zakupów i Sprzedaży oraz Planowanie Popytu.

W planach spółki znajduje się także wdrożenie IFS CRM, które ma polepszyć jakość obsługi klientów. W przyszłości spółka zamierza też wdrożyć IFS Analizę Zarządczą – w tym zrównoważoną kartę wyników. Pozwoli to na bardziej dokładną ocenę pozycji firmy na rynku.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top