ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Sztuczna inteligencja odmienia możliwości systemów ERP i biznesu

Obecny biznes nie istnieje bez technologii. Dając przedsiębiorstwom nowe możliwości zarówno w zakresie optymalizacji, zwiększenia…

Za 5 lat sztuczna inteligencja będzie zarządzać fabryką

Jeszcze w tej dekadzie produkcją w fabrykach będzie zarządzać sztuczna inteligencja (SI). Tak przynajmniej uważa ponad połowa liderów sektora…

Firma Jamar wdrożyła mobilny system zarządzania utrzymaniem ruchu w produkcji EAM 4FACTORY

Firma Jamar powstała w 1994 roku. Jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której wyroby znane są w kraju i za granicą. Oferta…

Jak dystrybutorzy mogą czerpać korzyści z zaawansowanych analiz stanów magazynowych w systemie ERP?

Mimo szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej, misja firm dystrybucyjnych nie ulega zmianom. Polega ona na zakupie towarów, przechowywaniu ich, a…

Branża motoryzacyjna odważnie wjeżdża w chmurę

Nastroje w gospodarce w czasach pandemii nie są najlepsze, nie tylko w Polsce. Skłania to firmy do podejmowania działań, które pozwolą im…

Pandemia zerwała łańcuchy dostaw! Cel na 2021: odbudowa porwanych ogniw

Podejście do łańcucha dostaw będzie musiało ulec zmianie — twierdzi 66% z tysiąca przebadanych managerów odpowiedzialnych za logistykę.

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma IFS, globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw, ogłosiła, że Grupa Jotun, jeden z wiodących światowych dostawców farb, lakierów i powłok proszkowych, rozszerzyła umowę na wdrożenie pakietu klasy ERP IFS Applications. Docelowo system będzie wykorzystywany w 64 spółkach grupy Jotun, posiadających 40 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podpisana we wrześniu umowa obejmuje oprogramowanie, wdrożenie oraz usługi powdrożeniowe. Szacuje się, że wartość kontraktu w ciągu pięciu lat wyniesie 100 mln SEK.

 REKLAMA 
 3 30 04 350x350 

Grupa Jotun jest klientem IFS w Skandynawii od 2003 roku. Wykorzystuje pakiet ERP IFS Applications w zakresie finansów, produkcji, logistyki i remontów. Zgodnie z podpisaną umową, Jotun wdroży system IFS Applications w 64 spółkach grupy, w skład których wchodzi 40 zakładów produkcyjnych. Jotun w najbliższych pięciu latach planuje rozszerzenie działalności na inne kraje oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych swoich zakładów. Oznacza to, że IFS Applications będzie wykorzystywany jeszcze szerzej.

Po wdrożeniu IFS Applications w skandynawskiej części Grupy, firma Jotun ujednoliciła swoje procesy biznesowe oraz uzyskała w tym obszarze lepszą kontrolę i poprawę wydajności.

Dzięki IFS Applications mogliśmy rozwijać się zgodnie z planem — zaobserwowaliśmy także znaczną oszczędność kosztów — powiedział Morten Fon, prezes firmy Jotun. Globalne rozwiązanie takie jak IFS Applications jest niezbędne do osiągnięcia przez naszą firmę celów wyznaczonych na najbliższe pięć lat.

Do globalnych korzyści z zastosowania systemu zaliczyć można poprawę standaryzacji, przejrzystość funkcjonowania grupy i precyzję. Uzyskamy również lepszą kontrolę nad procesami biznesowymi dzięki pełnej integracji łańcucha dostaw, zwiększonej automatyzacji, dostępowi do aktualnych informacji, ułatwiających podejmowanie decyzji biznesowych – dodaje Ben Guren, dyrektor finansowy w firmie Jotun.

IFS jest firmą globalną, posiadającą 54 biura. Umowa podpisana z Jotun stanowi ważny krok we wzmacnianiu naszej pozycji globalnego partnera dużych korporacji — mówi Glenn Arnesen, dyrektor zarządzający IFS Scandinavia.

Produkcja procesowa jest jednym z siedmiu rynków docelowych IFS. System ERP IFS Applications posiada funkcjonalności dostosowane do potrzeb poszczególnych branż i jest adresowany do przedsiębiorstw działających w przemyśle spożywczym, chemicznym, celulozowo-papierniczym i metalurgicznym. W przypadku branży chemicznej, IFS Applications wspiera wszystkie kluczowe procesy biznesowe, w tym bilansowanie partii, zarządzanie recepturami, zarządzanie jakością oraz planowanie popytu. IFS Applications zawiera kompletne rozwiązanie z zakresu zarządzania środkami trwałymi i cyklem życia produktów. Do globalnych klientów IFS z branży chemicznej oprócz grupy Jotun, należą: DuPont, Flint Group, Willamette Valley Company, Akzo Nobel oraz Becker Industrial Coatings.

Źródło: www.ifs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top