ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Jak rozpocząć pracę z hybrydową chmurą ERP?

Względy ekonomiczne, takie jak czas i koszty przemawiają za korzystaniem z oprogramowania ERP w chmurze. Jednak małe i średnie przedsiębiorstwa…

IT.integro wdrożyło system dla sprzedaży detalicznej w firmie fashion - Orbico

Poznańska firma technologiczna IT.integro od blisko 30 lat zajmuje się wdrożeniami systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central w skali…

 Jak AI i ERP zmieniają oblicze przemysłu produkcyjnego?

Jeśli zapytasz przedstawiciela średniej wielkości firmy produkcyjnej, dlaczego inwestuje w cyfryzację, najprawdopodobniej usłyszysz o…

Jak i dlaczego rozwiązania ERP mogą doprowadzić do transformacji Twojej firmy?

Transformacja cyfrowa często kojarzona jest z wysoce innowacyjnymi technologiami, takimi jak AI czy uczenie maszynowe. Rozwiązania Enterprise…

1, 2, 3…. cyfrowy zastrzyk mocy

Pandemia była dla ScandicSofa mocnym impulsem do zmian. Jej początek jawił się niepewnie, ale już po miesiącu firma zaczęła odnotowywać

Tworzenie skutecznego projektu wdrożenia ERP: Pięć praktycznych kroków

Oprogramowanie ERP może stanowić doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących możliwości wsparcia swojego rozwoju. Obecnie istnieje jednak…

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

vendo erp logoCyprys Producent Mebli systemowych zlokalizowana jest w Skawinie. Jest to jeden z dostawców znanej polskiej sieci salonów meblowych – AGATA Meble, z szeroką ofertą mebli i artykułów do wyposażenia wnętrz. Codziennie podczas dwuzmianowej pracy w fabryce CYPRYS rozkrawanych jest około 3000 m2 płyty, z których powstaje niemal 2000 szafek, mebli do pokoju dziennego, sypialni oraz kuchni.

 
 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 
Pierwszy sklep meblowy powstał w 1996 r. w Krakowie, jednak w niedługim czasie firma otworzyła dwa kolejne. Nawiązanie współpracy z siecią AGATA Meble, zmieniło całkowicie profil działalności firmy CYPRYS. W ciągu zaledwie tygodnia firma przeprowadziła się do nowej, większej hali, zostały zainstalowane nowoczesne maszyny, zwiększyła zatrudnienie. Od tego momentu firma rozpoczęła seryjną produkcję mebli systemowych w ilości 1500 szt. miesięcznie. W efekcie tak dynamicznego rozwoju zrodziła się potrzeba systemowej organizacji produkcji i wtedy w firmie CYPRYS pojawił się ekosystem VENDO.ERP®.

CFI Systemy Informatyczne - jako producent i dostawca systemu VENDO.ERP® umożliwił firmie CYPRYS testowanie swojego produktu w takim czasie, jaki był im potrzebny.

Dział Produkcji

Planowanie produkcji w firmie CYPRYS odbywało się całkowicie ręcznie. Rozwiązanie to miało w sobie wiele niedoskonałości. W systemie pracy "just-in-time", który wymuszony był przez niewielką powierzchnię magazynu wyrobów gotowych, ciężko było pracownikom firmy zlokalizować elementy i ocenić stopień zaawansowania procesu. W wyniku ciągłego wzrostu zamówień, po wdrożeniu pracy zmianowej i rozbudowie asortymentu, planowanie takie okazało się niewystarczające. Dlatego firma zdecydowała się na wdrożenie systemu VENDO.ERP®.

Najważniejszą wartością, jakie wniosło do procesu produkcyjnego VENDO.ERP® była odpowiedź na pytanie, czy firma dysponuje wystarczającą ilością komponentów i materiałów gotowych, żeby zrealizować napływające zamówienia na poszczególne produkty. Ponad to, dzięki VENDO.ERP® wyniki pomiaru czasu zostały realnie uwzględnione w planowaniu procesu produkcyjnego, co przełożyło się na szybki wzrost wydajności o około 30% od momentu wdrożenia oprogramowania do dzisiaj.

Dział Handlowy

Największa zmiana, jaką w firmie CYPRYS wprowadziło VENDO.ERP® nastąpiła w 2019 roku. Wówczas zespół CFI Systemy Informatyczne zrealizował dla pracowników działu handlowego indywidualne zlecenie w obszarze sprzedaży. Programiści zbudowali narzędzie umożliwiające wymianę danych z oprogramowaniem obsługującym system zamówień sprzedaży i awizacji dostaw głównego odbiorcy - AGATA Meble. Zbudowana integracja umożliwia pobieranie w czasie rzeczywistym zamówień systemu sprzedawcy detalicznego. Zamówienie wpisywane w jakimś punkcie sprzedaży w Polsce za kilka sekund zostaje odwzorowane w systemie VENDO.ERP®.

Przed 2019 rokiem wszystkie zamówienia były wprowadzanie do systemu ręcznie. Pracownicy działu sprzedaży na zadania związane z obsługą zamówień poświęcali tygodniowo kilkanaście godzin. Obecnie opracowanie zamówień automatycznie zaczytanych do systemu VENDO.ERP® trwa nie dużej niż godzinę tygodniowo. Dzięki zrealizowanemu wdrożeniu całkowicie zostało także wyeliminowane ryzyko popełnienia błędu oraz maksymalnie skrócony został czas – od spisania zamówienia w punkcie sprzedaży, do pojawienia się zapotrzebowania na towar w dziale planowania produkcji w firmie CYPRYS.

Firma CYPRYS doszła do takiego moment, w którym możliwości produkcyjne fabryki w Skawinie zostały wykorzystane w 100%. Firma zdecydowała się na otworzenie drugiego oddziału, dzięki któremu nastąpi znaczny wzrost wolumenu produkcyjnego. Zainstalowane zostaną trzy dodatkowe linie technologiczne oraz kilkanaście nowych maszyn. Kolejnym planowanym krokiem jest wdrożenie systemu RFID i rozwój firmy zgodnie z filozofią Industry 4.0.

W obu obszarach firmie CYPRYS będzie towarzyszyło VENDO.ERP®.

Źródło: www.cfi.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top