Software Mind SA w projekcie Social CRM

SOFTWAREMIND - systemy CRM, Workflow, CRMFirma Software Mind SA została liderem technologicznym projektu ROBUST, który jest realizowany przez konsorcjum międzynarodowych firm i instytucji na zamówienie Unii Europejskiej. Celem projektu jest budowa rozwiązania, które umożliwi pozyskiwanie wiedzy na temat zachowań sieci i użytkowników sieci społecznościowych. Projekt rozpoczął się w listopadzie 2011 r. i potrwa trzy lata. Całkowity budżet projektu to 10.3 milionów Euro.
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Firma Software Mind SA ze względu na unikalne kompetencje w zakresie technologii semantycznych i rozwiązań Social CRM została wiodącym członkiem konsorcjum dziesięciu międzynarodowych firm i instytucji naukowych, w którego skład weszły firmy: SAP AG (SAP Research), IBM Israel – Science and Technology LTD (IBM Research, Haifa), Polecat, Temis oraz instytuty naukowe: University of Koblenz - Institute for Web Science and Technologies, National University of Ireland, Galway - Digital Enterprise Research Institute, University of Southampton - IT Innovation Centre and Centre for Operational Research, Management Science, and Information Systems, Technical University of Berlin - Database Systems and Information Management, The Open University - Knowledge Media Institute.

Software Mind SA jest głównym dostawcą technologicznym i twórcą architektury całego rozwiązania, odpowiada również za kierowanie pracami implementacyjnymi.

Celem projektu jest pozyskanie wiedzy na temat zachowań sieci i użytkowników sieci społecznościowych. Projekt ROBUST pozwala zrozumieć i rozwiązać wyzwania jakie stawiają przed nami społeczności on-line. Wyzwania te dotyczą zarówno technicznych aspektów obsługi społeczności (np. infrastruktury zdolnej wydajnie obsłużyć miliony postów na forach dyskusyjnych), jak i kwestii związanych ze skutecznym wyciąganiem i wielowymiarową analizą ogromnej ilości powiązanych ze sobą danych opisujących działania użytkowników.

W szczególności zadaniem projektu ROBUST jest:
  • stworzenie odpowiednich technik pozwalających na śledzenie w czasie rzeczywistym zachowań użytkowników i grup użytkowników oraz wykrywaniu wzorców ich zachowań i nowych tematów,
  • dostarczenie nowoczesnych narzędzi do wykrywania szans i zagrożeń stojących przez społecznościami (i automatyczne reagowanie na nie),
  • dostarczenie narzędzi pozwalających zmierzyć różne cechy danej społeczności, przedstawić wizualną reprezentację stanu jej „zdrowia”, i wyjaśnić dlaczego jej członkowie zachowują się w określony sposób.

Przykładowym zastosowaniem projektu będzie:
  • wykrywanie użytkowników, których działania mogą mieć destrukcyjny wpływ na daną społeczność,
  • analiza wpisywanych postów w trakcie ich tworzenia, celem wskazania użytkownikowi listy wątków, które potencjalnie zawierają już odpowiedzi na nurtujący go problem lub wyszukania i wyświetlenia listy ekspertów z danego tematu,
  • aktualizowana na bieżąco wizualizacja stanu społeczności umożliwiająca osobie monitorującej na szybkie zorientowanie się w zagrożeniach i szansach wspólnoty. Pozwoli to np. wesprzeć słabnące społeczności, podjąć szybkie i celne działania marketingowe w celu wykorzystania nagłego wzrostu aktywności dyskusji wokół danego tematu.

Firma Software Mind SA ma bardzo duże doświadczenie w realizacji rozwiązań wymagających przetwarzania dużych ilości danych i systemów transakcyjnych. W ofercie firmy znajduje się rozwiązanie Brand Patrol, które umożliwia analizę ogromnej liczby wypowiedzi zamieszczonych w Internecie, dotyczących dowolnie wybranej marki, produktu, usługi, firmy lub osoby. System Brand Patrol przegląda i analizuje m.in.: serwisy społecznościowe, blogi, mikroblogi, fora i listy dyskusyjne, strony internetowe. W wyniku semantycznej analizy system dostarcza rozbudowane raporty prezentujące opinię klientów na temat marki/produktów/usług firmy oraz porównywanie ich z produktami konkurencji.

Unikalną wartością Software Mind S.A. są wysokie kompetencje w zakresie technologii semantycznych, rozwijane wspólnie ze światowej sławy ekspertami z uniwersytetów Southampton i Sheffield. Firma Software Mind SA wspólnie z partnerami z Wielkiej Brytanii zrealizowała jedno z największych komercyjnych zastosowań technologii Semantic Web, a obecnie jako lider technologiczny pracuje w projekcie WeKnowIt, który realizowany jest na zamówienie Unii Europejskiej.

Źródło: www.softaremind.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top