QAD Polska rośnie w tempie ponad 14%

Polski oddział QAD, dostawcy systemów wspomagających zarządzanie dla przemysłu zanotował w 2008 roku przychody w wysokości 39,7 mln złotych. Oznacza to wzrost na poziomie 14,5% w skali roku. Firma zwiększyła również przychody z usług, które stanowiły 150% wartości osiągniętej w 2007 roku.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 

QAD zrealizował w minionym roku 26 projektów na wdrożenie, rozwój lub aktualizację systemu QA Enterprise Applications. Wzrost firmy jest związany jest również z pozyskaniem 7 nowych klientów z sektora motoryzacyjnego, spożywczego, maszynowego oraz urządzeń przemysłowych i budowlanych.

W minionym roku do grona klientów, którzy zdecydowali się wprowadzić system QAD Enterprise Applications dołączyła firma Cykoria SA, producent koncentratów spożywczych i przypraw oraz Oticon, dostarczający aparaty słuchowe. QAD Polska zrealizowała projekty wdrożeniowe w kilku firmach branży motoryzacyjnej m.in. w Wielton SA, największym polskim producencie naczep oraz kolejne projekty u międzynarodowego producenta półosi i systemów napędowych. Kolejne wdrożenia, to Energetyka Czerwonak, producent maszyn i podzespołów dla przemysłu energetycznego oraz Saint Gobain, międzynarodowy dostawca materiałów i urządzeń dla sektora budowlanego jak również Imperial Tabacco Polska z branży dóbr konsumpcyjnych. QAD Polska zrealizowało również kilkanaście projektów dla istniejących klientów, którzy podjęli decyzję o przejściu do nowej wersji systemu lub wprowadzeniu dodatkowych rozwiązań

Decyzja o wprowadzeniu lub rozwinięciu systemu przez producentów przemysłowych wynika przede wszystkim z potrzeby budowania przewagi konkurencyjnej i konieczności elastycznego reagowania na zmiany otoczenia. Kolejny powód wynika z wymogów określanych przez producentów wobec partnerów działających w łańcuchu dostaw. Istotnym argumentem przemawiającym za wprowadzeniem aplikacji QAD było również niezadowolenie z dotychczas używanych aplikacji – mówi Paweł Daszkiewicz, Dyrektor ds. Realizacji QAD Polska.

Cele określone przez klientów wobec projektu wdrożeniowego koncentrowały się głównie na obniżeniu kosztów zarządzania łańcuchem dostaw przy wykorzystaniu modułu EDI (Electronic Data Interchange) oraz skróceniu czasu realizacji zamówień. Producenci zwracali również uwagę na poprawę metod planowania i kontroli dla podniesienia tempa elastyczności produkcji, jak również na monitoring kosztów. Wyzwania stawiane przez zleceniodawców były także ukierunkowane na obniżenie kosztów logistyki w oparciu o kody kreskowe oraz obsługę magazynów wysokiego składowania.

W 2008 roku producenci byli najbardziej zainteresowani takimi modułami, jak QAD Warehousing zapewniający obsługę magazynu wysokiego składowania oraz EDI zapewniający elektroniczną wymianę danych. Dużą popularnością cieszył się moduł Business Intelligence ułatwiający proces raportowania i podejmowania decyzji. Klienci decydowali się również na wprowadzenie interfejsu użytkownika opartego na .NET, który zwiększa intuicyjność i prostotę obsługi systemu, jak również obsługuje mapy procesów biznesowych w firmie.

W związku z rozwojem firmy QAD Polska od kwietnia rozpoczęła działalność w nowej siedzibie we Wrocławiu. Decyzja przeniesienia do nowego obiektu jest ściśle związana z realizacją strategicznych planów rozwoju polskiego oddziału, jako jednego z kluczowych ośrodków korporacji QAD w Europie. Rozbudowa zespołu przewidziana jest w obszarze wsparcia klientów z rynku wschodniego i Unii Europejskiej.

Działając w nowej siedzibie, polski oddział QAD planuje wzmocnić lokalne struktury, co wpłynie na dalszy wzrost jakości usług serwisowych i doradczych. W ten sposób wrocławski oddział ugruntuje swoją pozycję ekspercką i szkoleniową w regionie Centralnej i Wschodniej Europy. Dzięki rozwojowi zespołu, polski oddział zapewni pełną wiedzę o produktach oraz dostępność ekspertów QAD dla klientów na rynku polskim i europejskim.

Źródło: QAD

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top