Przyszłość IT w chmurach

Firma CA Technologies ogłosiła wyniki nowego, niezależnego badania, które wskazuje, że 74% organizacji IT z regionu EMEA wdraża lub już wdrożyło wirtualizację serwerów w ramach całościowej strategii IT. Na zamówioną przez firmę CA Technologies ankietę „Chmury obliczeniowe - przyszłość IT we wschodzących gospodarkach regionu EMEA?” odpowiedziało ponad 600 szefów działów IT z dwunastu krajów.
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Z badania wynika, że około jedna trzecia ankietowanych organizacji wyszła poza etap planowania wirtualizacji i poczyniła pierwsze kroki w celu jej wdrożenia u siebie. 43% przedsiębiorstw we wschodzących gospodarkach regionu EMEA jest w trakcie wdrażania wirtualizacji serwerów. Jest to wynik pozytywny na tle podobnej ankiety przeprowadzonej pod koniec roku 2009 w Europie Zachodniej, w której około 48% respondentów stwierdziło, że posiada strategię wirtualizacji serwerów.

Choć poziom akceptacji wirtualizacji jest dość wysoki, chmury obliczeniowe nie są już tak popularne. Pomimo tego większość respondentów jednoznacznie uznaje chmury obliczeniowe za zjawisko o charakterze trwałym, a nie za przejściowy trend. Organizacje wykazały zainteresowanie publiczną architekturą chmurową, niemal tak samo ceniąc modele Software as a Service (SaaS), Infrastructure as a Service (IaaS) i Platform as a Service (PaaS).
Wirtualizacja serwerów w polskich organizacjach ma na celu głównie poprawę niezawodności usług i oszczędności — powiedział Michał Furman, Industry Solutions Director, CA Technologies Polska.
Te aspekty są konsekwentnie wymieniane przez organizacje wszystkich typów i wielkości. Jeżeli chodzi o chmury obliczeniowe, to firmy wybierają to rozwiązanie głównie z myślą o zabezpieczeniu poufnych danych.

Dodatkowe wyniki ankiety

Organizacje ze wschodzących gospodarek regionu EMEA są bardziej zainteresowane użytkowaniem chmur publicznych (44%) niż prywatnych (38%) 41% polskich respondentów jest zainteresowanych modelem Infrastructure as a Service publicznej architektury chmurowej. Chcieliby oni korzystać z pojemności infrastruktury zewnętrznej w razie potrzeby — na przykład w celu uzyskania dodatkowego miejsca w pamięci lub mocy obliczeniowej. Jako główne przeszkody na drodze do chmur obliczeniowych wymienia się bezpieczeństwo (31%), przepustowość (18%) i problemy związane z zarządzaniem (16%)

Źródło: CA Technologies

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top