ABG w NATO

ABGJest to pierwszy kontrakt wygrany prze ABG, który spółka zawarła bezpośrednio dla NATO ACT (Allied Command Transformation), czyli Sojusznicze Dowództwo Transformacji NATO. Kontrakt o wartości rzędu 0,5 mln zł będzie realizowany w okresie od kwietnia do grudnia 2009 roku. Zakres projektu obejmuje wsparcie konsultacyjne przy implementacji programu do zarządzania morską świadomością sytuacyjną: MSA (Maritime Situational Awarness). MSA jest systemem wizualizacji sytuacji morskiej. Realizacja kontraktu odbywać się będzie w Norfolk, Virginia, USA.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 

W latach 2003-04 ABG wytworzyło moduł systemu MCCIS gromadzący i prezentujący pozycje oraz trasy statków handlowych wraz z szeregiem informacji o obiekcie wymaganych przez użytkowników wojskowych. MCCIS jest główną platformą systemów dowodzenia dla wojsk NATO w ramach operacji morskich i sił marynarki wojennej.

To, że ABG jest jedyną firmą z regionu CEE, która od 2002 roku wygrywa przetargi dla agencji i instytucji NATO i UE jest powodem do dumy dla naszych pracowników; sprawia, że z pasją traktują to, co robią i z zaangażowaniem zmagają się z wyzwaniami, których nie brak podczas realizacji złożonych projektów informatycznych. Zwłaszcza, że są to projekty innowacyjne, wymagające dużej kreatywności, choć tym samym pozwalają na zdobywanie wiedzy, dzięki której jesteśmy lepsi od innych. – mówi Jadwiga Nowotnik, Wiceprezes Zarządu ABG.

W ramach ponad 30 projektów ABG dostarczyło agencjom i instytucjom NATO usługi zarządzania elementami krytycznej infrastruktury bezpieczeństwa niejawnej sieci rozległej, projekt i portal oraz aplikacje wspierające prace nad uzyskaniem i testowaniem interoperacyjności systemów klasy C3. Firma ma na swoim koncie także projekty obejmujące dostawę, implementację i utrzymanie pełnej infrastruktury ICT zawierającej nowoczesne rozwiązania techniczne niestosowane do tej pory w dowództwach NATO, jak również analizę potrzeb, projekt i implementację systemu wspierającego działalność, który obejmuje gromadzenie i dystrybucję doświadczeń z przeprowadzonych operacji i eksperymentów (lessons learned) oraz monitorowanie działań wynikowych (remedial actions).

Źródło: www.abg.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top