11 Kluczowych kryteriów wyboru najlepszego systemu ERP

KRYTERIUM I: SOLIDNOŚĆ ROZWIĄZANIA

EpicorScalaGdzieś między koncepcją a jej realizacją autorzy wielu dobrych pomysłów na oprogramowanie tracą z oczu najważniejszą zaletę oprogramowania, jaką z punktu widzenia klienta jest przynoszenie korzyści. Czy technologie są oceniane pod kątem spełniania przez nie potrzeb firm zajmujących się produkcją i dystrybucją? Najlepszym podejściem jest dostarczanie odpowiednich rozwiązań intensywnie wykorzystujących nowe technologie, które zagwarantują widoczne i trwałe korzyści dla klientów.
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Czołowi producenci oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) kładą duży nacisk na zapewnienie kluczowych funkcji, które spełnią potrzeby klientów. Ich systemy nie są standardowymi produktami mającymi te same funkcje, co wszystkie inne rozwiązania dostępne na rynku. Najlepsze systemy, co potwierdzają użytkownicy, zawierają funkcje niezbędne dla przedsiębiorstw z danej branży, które poszukują nowych sposobów na uzyskanie przewagi nad konkurencją.

Ważną cechą systemu jest jego pochodzenie. W przypadku firm zajmujących się produkcją właściwym systemem będzie taki, który od samego początku koncentruje się na zaspokojeniu potrzeb w zakresie produkcji i inżynierii procesowej. Wszystko zaczyna się od dobrego zarządzania wykazem materiałów (bill of material — BOM) i procedur z nim związanych, ponieważ stanowi on centralny element łączący wiele funkcji systemu. Zarządzanie zapasami, zaopatrzenie, planowanie potrzeb materiałowych, kalkulacja kosztów i sprzedaż to tylko kilka przykładowych funkcji ściśle kontrolowanych przez aplikacje zarządzające wykazem materiałów w danym rozwiązaniu. Techniczne podstawy oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa o największych możliwościach czynią je niezawodnym i odpowiednim zastępcą dla mniej rygorystycznie zaprojektowanych systemów.

Kolejnym aspektem solidności rozwiązania jest możliwość nieograniczonego rozszerzania systemu przez własne treści oraz konsekwentne dążenie do wysokiego poziomu integracji obejmującej całe rozwiązanie. Umożliwia to klientom wdrażanie najnowszych technik, ponieważ system można łatwo utrzymać i aktualizować, dodając do niego dodatkowe funkcje, gdy pojawią się nowe techniki produkcyjne. Współczesne systemy muszą obsługiwać szeroki zakres funkcji, w tym zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie relacjami z dostawcami i kontaktami z klientem, produkcję, finanse i księgowość oraz kadry.

Solidne rozwiązania przynoszą solidne rezultaty. Przedsiębiorstwa korzystające z pierwszorzędnych pod względem funkcjonalności rozwiązań do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa odnotowują wyraźne postępy, które są o kilka rzędów wielkości większe niż oczekiwano:
  • skrócenie czasu od złożenia zamówienia do wysyłki o 90%;
  • redukcja etapów przy wprowadzaniu zamówienia do systemu o 86%;
  • zwiększenie wskaźnika rotacji zapasów z 7-8 do 30;
  • skrócenie czasu realizacji zamówień o 40%-50%;
  • skrócenie czasu „konfiguracji” zamówienia z godzin do minut;
  • zmniejszenie wielkości partii z 50 na 10;
  • wysyłka 99% części zamiennych dzień po złożeniu zamówienia;
  • redukcja kosztów magazynowanych produktów gotowych o 120 000 USD w ciągu czterech miesięcy;
  • 99-procentowa punktualność realizacji zamówień i dostaw gotowych produktów;
  • oszczędność zapasów o ponad 400 000 USD;
  • 50-procentowe obniżenie nakładów pracy i kosztów ogólnych;
  • skrócenie o 1/3 czasu produkcji kompleksowych produktów projektowanych na zamówienie;
  • zmniejszenie nakładu pracy przy tworzeniu wykazu materiałów o 80%.
Zasadniczą kwestią jest wybór sprawdzonego rozwiązania, które pracuje i przynosi korzyści, wspierając wzrost przedsiębiorstwa, nowe metody operacyjne, ekspansję rynkową i przyszłościowe strategie. Dysponując takim systemem do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, klient ma w rękach rozwiązanie, dzięki któremu może osiągnąć światowy sukces i stać się liderem branży.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top