10 lat technologii CLIENT-WEB-SERVER®

HEUTHES ERPW ostatnich latach powstało w Polsce wiele ciekawych technologii informatycznych. Jedną z nich jest opracowana w 1996 r. przez firmę HEUTHES technologia CLIENT-WEB-SERVER. Umożliwia ona szybką budowę aplikacji przeznaczonych na dowolne platformy (od GSM, poprzez PC, do mainframe). Systemy powstałe w tej technologii pracują poprzez standardowe przeglądarki internetowe, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych.
 TETA ERP

Do 1999 roku była ona wykorzystywana wyłącznie do produkcji rozwiązań bankowych i w oparciu o nią powstały:

  • MULTICENTAUR. System przeznaczony do prowadzenia rozliczeń międzysystemowych i międzybankowych. Pierwsze wdrożenie nastąpiło w 2001 r. w PEKAO SA.
  • GRYFCARD/WWW. Umożliwiający oddziałom banków realizację operacji związanych z obsługą kart bankowych poprzez przeglądarkę internetową. Współpracuje z wersją centralową systemu. Wdrożony w 2005 r. pracuje w GBW SA i BISE SA.
  • GRYFBANK-FILIA/WWW. Moduł przeznaczony dla oddziałów banku. Działa jako aplikacja intranetowa uruchamiana w przeglądarce internetowej. Ogranicza koszty włączenia oddziałów do głównego systemu informatycznego banku. Pierwsze wdrożenie nastąpiło w 1999 r. w PEKAO SA.
  • BASET. System Home Banking zapewniający elektroniczną wymianę danych między bankiem i jego klientami.
  • MC INTRA. Portal wewnątrzbankowy umożliwiający dostęp do informacji z poziomu przeglądarki internetowej.
  • MC ISOF. System przystosowany do masowej wymiany informacji, udostępniany klientom korporacyjnym przez banki.

W 2000 roku powstał system ISOF (www.isof.pl). Rozwiązanie klasy ERP przeznaczone dla firm, składające się z szeregu powiązanych ze sobą modułów obejmujących zarówno nowoczesne technologie: CRM, DMS, Komunikację, Zadania, jak i standardowe funkcje potrzebne w każdej firmie: Sprzedaż, Zakupy, Rachunkowość, Magazyny, Zamówienia, itp. ISOF uruchamiany w przeglądarce internetowej zapewnia integrację firm o rozproszonej strukturze, posiadających kilka oddziałów. Umożliwia im pracę w czasie rzeczywistym, na centralnej bazie danych, także w trybie outsourcingu.

Technologia CLIENT-WEB-SERVER powstała w architekturze czterowarstwowej i została zrealizowana w postaci serwera aplikacyjnego HDB oraz języka HDB służącego do programowania aplikacji www. Prawo ochronne na znak towarowy CLIENT-WEB-SERVER decyzją Urzędu Patentowego RP należy do firmy HEUTHES od dnia 5.12.1996 roku.

Źródło: www.heuthes.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top