loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System Symfonia 2014 dostosowany do zmian w urlopach dla rodziców

SAGE - ERP, MRP, harmonogramowanie produkcjiOd 4 lipca firma Sage udostępnia najnowszą wersję Systemu Symfonia Kadry i Płace 2014. Rozwiązanie obsługuje zmiany regulujące możliwości wykorzystania urlopów związanych z rodzicielstwem.


Rodzice, których dzieci przyszły na świat w tym roku, mają nowe przywileje i możliwości w zakresie wykorzystywania urlopów. Główne zmiany prawne dotyczą wydłużonego okresu dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz wprowadzenia nowego, płatnego urlopu rodzicielskiego. Zmiany prawne, które już weszły w życie, dla przedsiębiorców oznaczają konieczność dokonania odpowiednich modyfikacji w oprogramowaniu kadrowo-płacowym, tak aby można było prawidłowo i bezpiecznie prowadzić ewidencję urlopów i rozliczenia zasiłku macierzyńskiego. Dlatego Sage już w pierwszych dniach lipca udostępnił swoim obecnym i przyszłym klientom zaktualizowaną wersję Systemu Symfonia Kadry i Płace.

Rodzice mają wiele możliwości – system musi je wszystkie uwzględnić

System w nowej wersji pozwala użytkownikom prawidłowo prowadzić rozliczenia zasiłku macierzyńskiego na nowych zasadach.
Wprowadzając zmiany funkcjonalne do Systemu Symfonia, uwzględniliśmy wszystkie możliwe scenariusze, które zgodnie z nowymi regulacjami, mogą wybrać rodzice dziecka w związku ze sprawowaniem nad nim opieki w rok po urodzeniu. Są to m.in. kwestie związane z urlopem wykorzystywanym w częściach, skracaniem i kontynuowaniem opieki nad dzieckiem przez drugiego rodzica a także z jednoczesnym przebywaniem na urlopie rodzicielskim przez oboje rodziców, częściowym powrotem do pracy oraz wyrównaniami zasiłków przypadku rezygnacji z urlopu w pełnym 52-tygodniowym wymiarze – wyjaśnia Agnieszka Tymolewska, analityk biznesowy w Sage. Jak podkreśla spółka, niezależnie od tego, jakie decyzje będą podejmowali rodzice w sprawie zakresu i sposobu wykorzystania przysługujących im urlopów, System Symfonia Kadry i Płace 2014 wspiera efektywną pracę użytkowników. W nowej wersji wystarczy rejestrować zdarzenia powiązane z typem urlopu, a system automatycznie obliczy wysokość zasiłku macierzyńskiego.
Co się zmieniło w przepisach?

Zmiany prawne wydłużają dodatkowy urlop macierzyński z 4 tygodni (przy narodzinach jednego dziecka) i 6 tygodni (w przypadku porodów mnogich) do 6 i 8 tygodni. Pełen wymiar urlopu macierzyńskiego (łącznie z dodatkowym) wynosi obecnie 26 tygodni, z czego 14 zarezerwowanych jest tylko dla matki. Po wyczerpaniu urlopu macierzyńskiego rodzice mogą wykorzystywać nowy, płatny urlop rodzicielski – w wymiarze 26 tygodni. Przysługuje on pod warunkiem wykorzystania w całości urlopu macierzyńskiego, wraz z dodatkowym, i tylko bezpośrednio po nim, z zachowaniem ciągłości. Rodzice mogą współdzielić urlop rodzicielski, łącząc go z częściowym powrotem do pracy, ale w wymiarze nie większym niż pół etatu. Poza tym, urlop ten rodzice mogą wykorzystywać równolegle.

Zasiłek za urlop macierzyński i dodatkowy urlop macierzyński wynosi 100 proc. podstawy wymiaru zasiłku. W przypadku urlopu rodzicielskiego wysokość zasiłku wynosi 60 proc. podstawy. Jeżeli jednak w terminie do 14 dni po porodzie rodzice zadeklarują wykorzystanie urlopu rodzicielskiego, to przez cały okres trwania wszystkich urlopów (macierzyńskiego i rodzicielskiego) będzie wypłacany zasiłek w wysokości 80 proc. podstawy. Jeśli w takiej sytuacji rodzic zdecyduje się na wcześniejszy powrotu do pracy z urlopu rodzicielskiego, rezygnując z niego, ustawa przewiduje wyrównanie wypłaconych zasiłków do 100 proc. Niezależnie od tego, jakie scenariusze zrealizują rodzice, dobry system kadrowo-płacowy powinien, sprawnie zaewidencjonować wszystkie zdarzenia oraz właściwie rozliczyć zasiłki, składki i pomóc w przygotowaniu deklaracji.

Co jeszcze w nowej Symfonii Kadry i Płace 2014?

W nowej wersji Systemu Symfonia Kadry i Płace 2014 wprowadzono możliwość ewidencji urlopu wypoczynkowego w ujęciu godzinowym. To rozwiązanie przydatne dla firm stosujących równoważny czas pracy i zainteresowanych ewidencją liczby godzin rozliczonych w ramach płatnego urlopu wypoczynkowego pracownika. W systemie poszerzono również obsługę rozliczenia wynagrodzeń uwzględniających w ramach umów o pracę prawa autorskie. Można je ewidencjonować i rozliczać w ujęciu procentowym lub kwotowym. Poza tym, w nowej wersji znalazły się inne udogodnienia ergonomiczne, m.in. w obszarach raportów z list płac i kart wynagrodzeń.

Sage sp. z o.o. jest wiodącym producentem oprogramowania i usług wspomagających zarządzanie, głównie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Spółka wchodzi w skład Sage Group plc – należącej do grona największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie. Posiada oddziały w Bytomiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu oraz sieć ponad 400 dystrybutorów i partnerów biznesowych na terenie całego kraju. Oferta firmy obejmuje m.in. System Zarządzania Forte – zaawansowane rozwiązanie klasy ERP dla średnich przedsiębiorstw – oraz 2 linie produktów dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw: Symfonia i Symfonia Start, a także w pełni zlokalizowany program CRM: Sage ACT!. Od 17 maja 2011 r. do oferty firmy dołączony został międzynarodowy system Sage ERP X3 – globalne, zintegrowane rozwiązanie ERP dla średnich i większych przedsiębiorstw.

Źródło: www.sage.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top