loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP w Ministerstwie Sprawiedliwości

SNT - ERP, SAP ERP, systemy ERPFirma S&T Services Polska podpisała z Ministerstwem Sprawiedliwości kontrakt na opracowanie i dostawę zintegrowanego systemu do zarządzania rachunkowością i kadrami. Zaproponowane rozwiązanie to SAP ERP, SAP BW i Business Objects. Zakończenie wdrożenia przewidziane jest na 2013 rok. Podpisanie kontraktu jest efektem wygrania przez S&T dwuetapowego postępowania w formie konkursu, prowadzonego zgodnie z Ustawą o Zamówieniach Publicznych.
Głównym celem projektu jest usprawnienie działania sądów powszechnych w obszarze zarządzania finansami i zarządzania kadrami. Nie byłoby to możliwe bez wdrożenia skutecznego narzędzia pozwalającego na sprawne zbieranie danych operacyjnych z podległych jednostek, ich przetwarzanie i konsolidację, co ułatwia dokonywanie wielostronnych, złożonych analiz oraz generowanie informacji statystycznej. Resort Sprawiedliwości funkcjonuje w warunkach dynamicznie zmieniających się uwarunkowań legislacyjnych. Proponowane rozwiązanie musiało posiadać nie tylko efektywny i wydajny mechanizm gromadzenia, przetwarzania, analizy i raportowania, ale także możliwość elastycznego dopasowywania do wprowadzanych zmian legislacyjnych.

Firma S&T została wybrana jako dostawca rozwiązania dla Ministerstwa Sprawiedliwości dzięki najlepiej ocenionej pracy konkursowej w zakresie opracowania koncepcji budowy i wdrożenia systemu informatycznego rachunkowości i systemu zarządzania kadrami w sądach powszechnych i Ministerstwie Sprawiedliwości. W konkursie oferta S&T została oceniona lepiej niż prace firm Accenture, Deloitte i IBM oraz Hewlett-Packard.

Obecnie w sądach panuje duży stopień rozproszenia i niejednolitości systemów informatycznych, które stanowią źródła danych zbieranych i przetwarzanych w Wydziale Statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości. W samym obszarze sądownictwa powszechnego rozproszenie sięga aż do poziomu poszczególnych wydziałów sądów. Ponadto oprogramowanie wykorzystywane w wydziałach pochodzi od różnych producentów, przy czym aż w 13% wydziałów w ogóle nie wykorzystuje elektronicznych repertoriów spraw. W większości przypadków dane z wdrożonych w resorcie systemów informatycznych są drukowane w formie zestawień i wprowadzane manualnie do systemu statystycznego.

System ERP, zaproponowany przez S&T, zapewni jednolite wspomaganie pracy sądów powszechnych w obszarach rachunkowości oraz kadr, a także dostarczy efektywny system raportowania. Pozwoli to Ministerstwu Sprawiedliwości na lepszą kontrolę nad zasobami w sądach.
Wdrożenie w Ministerstwie Sprawiedliwości jest bardzo złożonym projektem ze względu na rozproszenie jednostek i zróżnicowanie pod względem używanych systemów i procesów. Do tego projektu podchodzimy nie tylko jak do przedsięwzięcia integracyjnego w sensie technologicznym, ale przede wszystkim jak do zadania, które ma w znacznej mierze usprawnić działalność administracyjno-finansową systemu wspierającego jeden z głównych organów władzy w naszym państwie - powiedział Maciej Wiśniewski, Prezes Zarządu S&T Services Polska. S&T jest integratorem o ugruntowanej pozycji na rynku polskim z ogromnym doświadczeniem w zakresie kompleksowych wdrożeń systemów klasy ERP oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy dla dużych podmiotów administracji publicznej. Cieszymy się, że Ministerstwo Sprawiedliwości doceniło wiedzę naszych ekspertów i że znajdzie ona zastosowanie w tak wymagającym projekcie -  dodał Prezes Maciej Wiśniewski.
Projekt ten to największe dotychczas wdrożenie systemu SAP w Polsce w sektorze administracji publicznej. Wartość kontraktu wynosi ponad 25 milionów złotych.

Źródło: www.snt.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top