loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Rynek ERP w oczekiwaniu na fundusze UE

Firmy wróciły do kupowania systemów IT wspomagających ich biznes. Żniwa dla ich dostawców rozpoczną się jednak pod koniec roku.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Informatyka uchodzi za dziedzinę, która jako jedna z pierwszych pada ofiarą cięcia kosztów w czasie kryzysu. W ostatnich latach zaciskanie pasa w szczególności dotknęło segment oprogramowania wspierającego prowadzenie firmy (ERP).

Jednak w tym roku producenci ERP czują ożywienie.
Najbardziej aktywne są małe firmy. W tym roku sprzedaż w tym segmencie rosła nam nawet o 30 proc., co jest sporym zaskoczeniem. Na rynek wróciły także duże przedsiębiorstwa, które jednak wolniej i ostrożniej podejmują decyzje inwestycyjne. W boksach pozostały średnie firmy, które czekają na start nowej puli unijnych dotacji - przekonuje Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu.
W poprzednich latach popyt na rozwiązania IT utrzymywał się głównie dzięki dotacjom unijnym z budżetu na lata 2007-13.
Fundusze unijne z budżetu na lata 2014-20 będą najwcześniej dostępne w czwartym kwartale tego roku. To oznacza, że ich wpływ na nasze wyniki będzie widoczny dopiero w przyszłym roku - mówi Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz, szefowa spółki Macrologic.
Zmiany w prawie stały się w Polsce tak nagminnym zjawiskiem, że przychody z tego tytuły pojawiają się regularnie i nie powodują poprawy wyników - tłumaczy Skrzecz-Mozdyniewicz.
Przypomina, że na początku roku przedsiębiorcy musieli aktualizować systemy z powodu zmian w sposobie składanie deklaracji podatkowych. Natomiast w ubiegłym roku zmusiły ich do tego m.in. zmiany w podatku VAT. Ożywienie powoduje, że przedsiębiorcy nie ograniczają się tylko do standardowej triady ERP (system księgowy, kadrowy i magazynowy) i sięgają po nowe rozwiązania IT.

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top