loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Globalna migracja systemu SAP w firmie BASF - BCC wsparło 5 środkowoeuropejskich oddziałów koncernu

Centrum Kompetencyjne BASF Central Europe i firma BCC zakończyły projekt migracji korporacyjnych rozwiązań SAP z Niemiec do USA. Przedsięwzięcie było kolejnym etapem globalnego projektu pod nazwą PACE i zostało przeprowadzone w 5 krajach Europy Środkowej.

Projekt PACE (Process and Application Consolidation Enterprise Systems BASF Group) polega na ujednoliceniu rozwiązań biznesowo-informatycznych, stosowanych w spółkach BASF na całym świecie. Systemy poszczególnych krajów są przenoszone do jednolitego korporacyjnego systemu SAP, zlokalizowanego w USA  (CAT – Common American Template). Projekt przebiega etapami i jest realizowany przez regionalne centra kompetencyjne BASF.

Przedsięwzięcie PACE składa się z 17 podprojektów, których realizację rozpoczęto w 2005 roku, natomiast zakończenie przewidziane jest na koniec roku 2008. Podprojekt PACE 4 swoim zakresem obejmował migrację pięciu europejskich centrów biznesowych BASF (Europa Północna, Zachodnia, Centralna, Hiszpania i Włochy) na system CAT w USA.

W ramach projektu PACE 4 centrum biznesowe BASF Europa Centralna we współpracy z BCC przeprowadziło migrację na CAT w ciągu zaledwie pięciu miesięcy. Przeniesiono spółki BASF w następujących krajach: Austrii, Czechach, Polsce, Słowacji oraz na Węgrzech.

„Celem całego projektu PACE jest ułatwienie zarządzania systemem SAP na poziomie globalnym, oraz obniżenie kosztów utrzymania i rozwoju infrastruktury SAP. Jednym z celów migracji było również ujednolicenie procesów biznesowych, obecnie realizowanych przez spółki grupy BASF, na przykład w zakresie zarządzania kanałami dystrybucji, w obszarze kontrolingu i finansów” – mówi Łukasz Badura, Business Center Central Europe Information Manager, kierujący pionem IT w Europie Środkowej.

Prace objęły m.in. ustalenie zakresu funkcjonalności systemu podlegającego migracji, wykonanie jego migracji, dostosowanie do wymagań lokalnych spółek oraz zasad określonych przez administratorów systemu. Uzupełniona została dokumentacja procesowa i systemowa. Podczas projektu zostały opracowane jednolite formularze wydruku faktur, zleceń sprzedaży oraz dokumentów zaopatrzeniowych. BCC przygotowało i zrealizowało testy nowego rozwiązania, a także wspierało użytkowników SAP z poszczególnych krajów podczas przygotowań do startu produktywnego oraz w pierwszych tygodniach pracy z nowym systemem.

„Nasz projekt był dużym wyzwaniem organizacyjnym ze względu na szeroki zakres migrowanej funkcjonalności i duże rozproszenie geograficzne. W pięciu krajach Europy Środkowej z systemu SAP korzysta ponad 120 użytkowników. Trzeba było zadbać o to, by każdy z nich w zaplanowanym momencie mógł korzystać z nowego rozwiązania. Dodatkowym utrudnieniem była presja czasu. Miarą wspólnego sukcesu zespołu BASF i BCC jest fakt, że cała funkcjonalność została oddana do użytku w terminie, a pierwszego dnia pracownicy BASF Polska wystawili w systemie ponad 200 zleceń sprzedaży - bez jakichkolwiek zakłóceń” – komentuje Katarzyna Jedynak, kierująca projektem PACE 4 w Europie Centralnej ze strony BASF.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top