loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

ERP wchodzi w świat nowych technologii

WNPDawne systemy ERP wspomagające zarządzanie pojawiły się jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Dziś szybki postęp technologiczny zmienia zasady działania firm i wymagania wobec systemów mających wpierać zarządzanie.


 
Pierwsze rozwiązania ERP z dawnych lat składały się z modułów łączących w sobie różnego rodzaju aplikacje zarządzające poszczególnymi działami w firmie lub różnymi zakładami w ramach tego samego przedsiębiorstwa. W stosunku do wcześniejszy rozwiązań wspomagających zarządzanie niewielkimi obszarami działalności przedsiębiorstw stanowiły rewolucję. Wspomagały m.in. zarządzanie wielorakimi aktywnościami przedsiębiorstwa - od kontaktów między oddziałami, wymianą informacji, poprzez kontakty z klientami i kontrahentami aż po zarządzanie transportem, sprzedażą, wysyłką, fakturowaniem czy marketingiem.
Postęp technologiczny oraz usprawnianie rozwiązań sieciowych sprawiły, że mówimy obecnie o tzw. ERP II lub systemach ERP drugiej generacji. Pojawienie się internetowych kanałów wymiany informacji, danych, a także zasobów wirtualnych sprawiło, że ERP II jest dzisiaj nieodłącznym atrybutem w nowoczesnych przedsiębiorstwach, które coraz więcej czynności wcześniej realizowanych poza sieciowo, obecnie realizują w rzeczywistości wirtualnej - komentuje Rafał Wnorowski, wiceprezes spółki Simple.
Systemy ERP nowej generacji umożliwiają nie tylko wymianę danych między partnerami, ale także dokonywanie całych, niekiedy skomplikowanych transakcji, wymianę dokumentów czy nawet realizowanie całych projektów w infrastrukturze wirtualnej. Zarządzanie firmą staje się dziś niezależne od miejsca siedziby czy biura. Pracować można z dowolnego miejsca na Ziemi. - To jeden z głównych kierunków w jakim podąża rynek systemów ERP. Mobilny dostęp do systemu znacznie przyśpiesza i poprawia efektywność pracy wielu działów, pozwala na szybsze reagowanie na potrzeby klientów i kontrahentów oraz zapewnia stały dostęp do wyników przedsiębiorstwa - mówi Rafał Wnorowski.

Nowe możliwości systemów ERP wiążą się ze zmianami technologicznymi. Zarządzanie staje się coraz bardziej niezależne od standardowego biurka z komputerem i linią telefoniczną. Pozwala też na szybsze reagowanie na zmieniające się warunki działalności.
Rynek wymaga rozwiązań, które pozwolą na zarządzanie wszelkimi aspektami przedsiębiorstwa, poczynając od księgowości, zarządzania personelem i monitorowaniem jego ścieżki rozwoju, pełnej inwentaryzacji majątku firmy, ewidencjonowania sprzedaży, zarządzania serwisem po elektroniczny obieg dokumentów - podsumowuje Rafał Wnorowski.
Źródło: WNP.PL

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top