Newsletter


raport erp perspektywy 2017 button

loading...
2013_IFS_160x200
loading...

Systemy BPM jako remedium na trudny koniec i początek roku w firmie

Większość przedsiębiorców znajduje się właśnie w jednym z najtrudniejszych momentów w roku. Pierwsze i ostatnie miesiące w kalendarzu to czas wszelkich podsumowań, raportowania, rozliczania, domykania i analizowania projektów – zarówno wewnętrznych, jak i tych realizowanych z klientami. To też czas na planowanie, wyznaczanie budżetów i modyfikowanie procesów. Na szczęście istnieją narzędzia, które mogą skutecznie wesprzeć przedsiębiorców i zapobiec piętrzeniu się zadań.

Czytaj więcej...

BPMS, czyli system do bycia wyjątkowym

novacura logoPosiadanie dziś w firmie wdrożonego BPMS-a nie jest niczym wyjątkowym. Ma go duża liczba przedsiębiorstw w Polsce. Większość jednak systemów tego typu zaprojektowana jest głównie w celu wspierania procesów administracyjnych takich jak obieg dokumentów, czy sprawy kadrowo-płacowe. To niestety za mało, aby naprawdę zoptymalizować biznes i wyróżnić się spośród konkurencji. Jakiego więc BPMS-a należy wybrać? Takiego, który swoją architekturą wychodzi poza standardy i wspiera procesy krytyczne, czyli takie, które realnie pomagają generować przychody w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej...

Firmy zarządzane procesowo lepiej radzą sobie na rynku

macrologicWśród najważniejszych korzyści, jakie wynikają z zarządzania procesowego, polscy menedżerowie wymieniają podniesienie jakości usług swoich firm, zwiększenie ich wydajności oraz poprawę mobilności i szybkości działania. Jednocześnie niemal wszystkie przedsiębiorstwa, który wdrożyły już u siebie taki model zarządzania, są bardzo zadowolone ze swojej sprawności biznesowej i generowanych zysków. Takie wnioski płyną z najnowszego badania zrealizowanego dla Macrologic SA przez ICAN Research.

Czytaj więcej...

Procesy są naturalnie wpisane w DNA każdej organizacji. Trzeba je tylko poukładać

macrologicChoć zarządzanie firmą w oparciu o dokładnie rozpisane i określone procesy nie jest jeszcze popularne w Polsce, to świadomość przedsiębiorców na temat takiego modelu rośnie. „Menadżerami zostają coraz częściej osoby z nowoczesnym podejściem do zarządzania” – twierdzi Anna Andraszek, dyrektor ds. jakości i rozwoju kadr w Macrologic SA. Jej zdaniem procesy są „naturalnie wpisane w DNA” organizacji”. Wystarczy je tylko dobrze poukładać.

Czytaj więcej...

Cargotec Poland usprawnia i porządkuje wewnętrzną organizację procesów biznesowych dzięki Suncode

suncode logoWidząc potrzebę wzmacniania pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwo Cargotec Poland, podjęło decyzję o wyborze oferowanego przez Suncode systemu klasy BPM jako narzędzia pozwalającego na realizację strategii ciągłego doskonalenia organizacji oraz realizowanych w niej procesów biznesowych.

Czytaj więcej...

Jak dzięki BPM można zwiększyć produktywność pracowników?

Zwiększenie produktywności pracowników jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących obecnie przed menadżerami i przedsiębiorcami. Wielu z nich szuka nowych możliwości motywowania, organizuje kursy zarządzania czasem pracy, a nawet stara się kontrolować to, co ich pracownicy robią w danej chwili. Coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem stają się jednak również systemy zarządzania procesami biznesowymi. To one w dłuższej perspektywie mogą decydować o zwiększeniu produktywności i konkurencyjności firmy.

Czytaj więcej...

Zarządzanie projektami: niezbędne odpowiednie narzędzia

sente logoW dobie globalizacji i ostrej konkurencji, zarówno na rynkach międzynarodowych, jak i lokalnych, przedsiębiorstwa – wypracowując przewagę konkurencyjną – mocno indywidualizują swoją ofertę, dopasowując ją elastycznie do specyficznych potrzeb klientów. Podejście takie wymusza zmianę stylu zarządzania – z pracy ciągłej, operacyjnej, na zarządzanie projektami. Skuteczne zaś zarządzanie projektami wymaga odpowiednich narzędzi. W tym informatycznych.

Czytaj więcej...

Firma Sartorius AG wdraża rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem w Terenie, aby usprawnić obsługę klienta

ifsFirma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Sartorius AG — czołowy dostawca sprzętu farmaceutycznego i laboratoryjnego — wdroży rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem w Terenie w 50 placówkach na całym świecie. Oprogramowanie to jest główną częścią oferty w zakresie Zarządzania Obsługą Serwisową. Umowa obejmuje licencje i usługi o wartości ponad 1,5 miliona euro.

Czytaj więcej...

FABRITY stawia na Design Thinking

Firma FABRITY dokonała analizy skuteczności projektów informatycznych w obszarze wsparcia procesów biznesowych. Wskazuje ona, że o sukcesie wdrożenia systemów Business Process Management nie przesądza jedynie perfekcyjny model procesów, ale także stopień akceptacji przez użytkowników i wysoki poziom ich satysfakcji. Oznacza to konieczność całkowitego przeorientowania metodologii realizacji tego typu projektów, w kierunku poprawy doświadczeń użytkowników. Analiza potwierdza wnioski firmy analitycznej Forrester, która wskazuje koncepcję Design Thinking, jako najskuteczniejszą metodę projektowania rozwiązań usprawniających zarządzanie procesami.

Czytaj więcej...

BPM od TIBCO wybiega myślą w przyszłość

Nowe oprogramowanie BPM od TIBCO ma zwiększać efektywność organizacji m.in. dzięki możliwości zarządzania zdarzeniami w czasie rzeczywistym. Amerykański innowator IT uważa, że jego nowa wersja BPM pomoże korporacjom w szybkiej adaptacji nowych technologii oraz ciągłemu doskonaleniu działalności pod kątem zmieniających się uwarunkowań rynku.

Czytaj więcej...

Billennium wdraża rozwiązanie Paperless w Santander Consumer Banku

BILLENNIUMSantander Consumer Bank, lider rynku kredytów konsumenckich w Polsce, podjął decyzję o wdrożeniu systemu informatycznego Billennium Paperless. Nowoczesne rozwiązanie dostarczane i wdrażane przez firmę informatyczną Billennium ma zapewnić jeszcze wyższą jakość usług świadczonych przez Bank.
 

Czytaj więcej...

Bonair wdroży system do obsługi likwidacji szkód w MPK Kraków

Firma Bonair SA wygrała przetarg na wdrożenie systemu do obsługi procesu likwidacji szkód w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie. Przedmiotem umowy jest dostarczenie autorskiej platformy CasePro do obsługi procesów biznesowych i zamodelowanie na niej obsługi procesu likwidacji szkody.
 

Czytaj więcej...

Zarządzanie projektami pod metodologiczną ochroną,
czyli planuj, deleguj, monitoruj i kontroluj

W 2011 roku jedynie 37 proc. projektów informatycznych zakończyło się sukcesem – podało The Standish Group International w swoim corocznym raporcie dotyczącym statystyk projektów IT. Częste niepowodzenia czy konieczność wprowadzania zmian do początkowych założeń sprawia, że przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi, iż zaplanowane projekty powinny być zakończone nie tylko szybko i tanio ale przede wszystkim skutecznie.

Czytaj więcej...

DomData wprowadza zarządzanie procesami na tabletach

DOMDATADomData AG Sp. z o.o. udostępnia swój system do zarządzania procesami użytkownikom urządzeń mobilnych. Dzięki modułowi: „Ferryt.Mobile”, obsługa procesów biznesowych może być prowadzona za pośrednictwem tabletów wyposażonych w systemy: Android i iOS.

Czytaj więcej...

Macrologic wspiera zarządzanie projektami w IChF PAN

MACROLOGIC - ERP, systemy ERPInstytut Chemii Fizycznej PAN, prowadzący badania naukowe powiązane z najnowszymi światowymi kierunkami rozwoju chemii fizycznej i fizyki chemicznej, usprawnia zarządzanie projektami w obszarze finansowo-księgowym i controllingowym dzięki wdrożeniu systemu ERP Xpertis firmy Macrologic. To już kolejny instytut, w którym procesy zarządcze będą wspierane z wykorzystaniem Xpertisa.

Czytaj więcej...

QAD wprowadza na rynek nowy system BPM

QAD - ERP, systemy ERP, BPMFirma QAD wprowadziła na rynek najnowszą wersję aplikacji QAD Business Process Management, która jest w pełni zintegrowana ze sztandarowym pakietem QAD Enterprise Applications. Aplikacja zapewnia zdecydowanie szybszy, wygodniejszy i bardziej zaawansowany sposób prezentacji procesów biznesowych zwiększając ich wydajność i stopień automatyzacji. Dzięki QAD BPM przedsiębiorstwa produkcyjne zyskują większą przejrzystość procesów w ramach całej organizacji, co w efekcie przekłada się na lepszą optymalizację wyników firmy.

Czytaj więcej...

Platforma Exact Synergy gotowa na wyzwania rynkowe

EXACT - BPM, ERP, systemy ERPW 2011 roku Exact Synergy, system klasy BPM firmy Exact Software, przeszedł istotne modyfikacje. Ich wprowadzenie miało na celu usprawnienie działania systemu, optymalizację zarządzania firmą i zwiększenie komfortu użytkowania podczas korzystania z różnych jego funkcji.

Czytaj więcej...

BGK zakończył drugi etap wdrożenia systemu

DomData AG zakończyła drugi etap wdrożenia swojego systemu klasy BPM - Ferryt Enterprise Platform – w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Czytaj więcej...

Zarządzanie projektami produkcyjnymi on-line

Firma ITODO, specjalizująca się w dostarczaniu oprogramowania dla Internetu, udostępniła uniwersalne narzędzie ProjectThunder, które wspiera firmy w zarządzaniu projektami produkcyjnymi.

Czytaj więcej...

Apriso odświeżyło FlexNet Maintenance

Według badań AMR Research firmy zajmujące się produkcją towarów oczekują od wykorzystywanego oprogramowania większej elastyczności, lepszego odwzorowania procesów oraz scentralizowania usług IT. Celem ma być szybsze reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe. Odpowiedzią Apriso, wiodącego dostawcy rozwiązań kierowanych do producentów, jest FlexNet Maintenance 2.0.
 

Czytaj więcej...

FlexNet 9.5 zgodny z metodologią Agile

Flexnet klasy Manufacturing Execution System (MES) wspomaga zarządzanie produkcją i logistyką. W pracach nad najnowszą wersją systemu jednym z priorytetów Apriso było rozwinięcie dotychczasowych funkcjonalności w obszarze Business Process Management (BPM). Efektem jest nie tylko większa wydajność i elastyczność rozwiązania, ale też dodatkowe możliwości w obszarze projektowania (blueprinting) i prototypowania procesów produkcyjnych zgodnie z metodologią 'Agile'.
 

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

Analityka danych wciąż mało popularna

Narzędzia do analizy danych pozwalają firmom lepiej kontrolować koszty i dostosowywać ofertę do...

Internet rzeczy i chmura - na to postawi...

Firmy będą odchodzić od tradycyjnych technologii, a nowe, które będą filarami cyfrowej...

Nakłady firm na cyberbezpieczeństwo będą...

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się...

Polskie banki na celowniku hakerów

Cyberprzestępcy częściej atakują Polskie banki. Tylko od początku roku odnotowano 150 prób...

Firmy na celowniku hakerów

Cyberataki starą się coraz częstsze i coraz groźniejsze. W minutę na całym świecie można...

bpsc slide panel right340x270
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • cfi vendo erp